• insanin aklina geldiginda "harbiden icer mi?" diye dusunduren muzip bir sorudur. cevabi da asagida aciklanmistir;
    deniz suyunun deniz canlilarinin vucudundaki siviya gore daha yogun olmasi nedeni ile vucuttan disari dogru bir osmotik basinc mevcuttur. yani su canlilari surekli su kaybederler. kaybettikleri suyu tekrar kazanabilmek icin surekli olarak su icmek zorundadirlar. ornegin baliklar sudaki tuzu solungac kismindan atarlar ki bu da baliklarin en cok enerji harcadiklari olaydir. tatli su baliklarinda ise durum tam tersidir. onlar da vucutlarindaki fazla suyu atmak icin kiclarini yirtarlar.
  • (bkz: somon/@magician)...
  • "tabii ki içer...sen hava dolu mekanlarda yaşayıp hava almıyo musun bre yezid" dedirten soru cümlesi
  • yanitini evet olarak verebilecegimiz sorudur. hatta raki da icerler..
  • kesin bir cevabı olmayan soru cümlesi.

tatlı su balıkları su içmez, tam tersi ozmatik basınç nedeniyle sürekli vücut sıvılarına karışan suyu atmakla uğraşırlar.

tuzlu su balıkları ise bir nevi su içmektedir. ancak solungaçlarından sürekli enerji harcayarak tuzu atarlar.

bazı özel tuzlu su balıkları ise (vatos gibi) vücutlarını özel bir adaptasyon ile denizden bile tuzlu hale getirmişlerdir. bu sayede sürekli ozmatik basınç sayesinde vücutlarına su girişini sağlayabilmektedir.
  • oha falan oldum cunku ben bunu hep dusunuyorum ve buna benzer turlu soruları..
    acaba ben deli miyim neyim?
  • -balıklar su içer mi?
    -içerse içer sanane???
    -bu mu yani cevap? süper.
  • alp er tunga öldü mü
    ıssız acun kaldı mı
    felek öcün aldı mı
    balıklar su içer mi
  • işte bu abi soru bu. swh.
hesabın var mı? giriş yap