• sırf bu cümleyi duymamak için, içinde kaç lira olduğunu tam olarak bilmediğim kartımı geçenlerde doldurttum. doldurtunca bir baktım ki, 25 lira olmuş. meğer önceden 15 lira varmış. yürüyüşüm değişti lan. fazlalık olması ne güzel bir şeymiş. "bakiyeniz yeterli" diye bağırsa, tam olacaktı.
  • duyulduğu anda oturan yolcuları uyutan(!), ayaktaki yolcuları da otobüsün arkasına veya dışarıya doğru baktıran ses.

bakiyesi yetersiz olanın o an ki yalnızlığı üzerine ödüllük film yapılır.
  • kadın/erkek otobüse biner. kentkartı basar. "bakiyeniz yetersiz" tiz sesini duyduktan sonra neye inanmayıp neye güvenmiyorlarsa artık aynı kartı tekrar tekrar tutarak yine o iğrenç sesi duymamıza neden olurlar. teyzecim, ablacım, abicim çekip tekrar bastıktan sonra o kart dolmuyor ki kendi kendine, neden basıyorsun inatla.
  • söyleyen bayana kulak verilirse, aslında tekniğiniz yetersiz dediği ortaya çıkacaktır.
    (bkz: kentkart)
  • hayatinizin fis rulosu gibi gozlerin onunden gecmesine neden olan finansal olum muessesidir.
    son odeme tarihinde gomerler.
  • mahşer gününde hesabınızdaki günahların, sevaplarınızdan daha fazla olmasıyla büyük ekranda görebileceğiniz durum.lakin bundan sora artık kredi mi istersiniz , araya kaynak mı yaparsınız bilemem.
  • bağıra bağıra, insanı herkesin ortasında rezil etmek istercesine söyler bahsi geçen kadın bu cümleyi. belki o gun cebinde para kalmamistir, bir umit denemissindir kentkart'ta para var mi diye... sonra bu kadin cikar... sessizce bir isaret ver, "yok canim bu boyle olmaz" falan de bari degil mi? yok. bagira bagira "bakiyeniz yetersiz!" der orada herkesin icinde, herkesin haberdar olmasini istercesine. boynu bukuk, goz dolu bir halde duruma gore ya iskeledeki giseye gidilir/otobus soforune "bilet alcam ben" denir ya da artik arkadastan, oradaki insanlardan merhamet beklenir.
  • izmit çağ atlamış, kentkart olayına geçmiş. e biz de teknolojiden geri kalmayalım dedik, edindik bir tane.
    bir kaç gün sonra uyku mahmuru binmişim araca, her şey rutin gidiyorken o da ne ''bakiyeniz yetersiz''. döndüm alete, ''ulan tamam da ne bağırıyorsun ki'' dedim, cevap verse kafa atıcam o derece kızdırdı beni allahsız.
    velhasıl kent kart kullanıcılarını rencide edici söz öbeğidir kendileri, yetmezmiş gibi o bağıran bet sesli kadın yok mu...
hesabın var mı? giriş yap