• turk rock tarihinin en guzide sarkilarindan biridir.

kesfettigim ani hatirliyorum, evde sakli cikolata zulasini bulmus bes yasindaki cocuk gibi sevinmistim.
  • müzk olmadan okuyunca hande yener tadı verse de, müzikle inanılmaz bütünleşmiş pek yalın lakin pek kalın sözlere sahip bir şarkıdır. na şöyle:

öfke yangınlarından kurtulsan,
    kendi kıyılarına yakın bir yerde.
    toz pembenin üstüne bassan,
    gök mavinin altında uzansan.

uzak geliyor hayatın uzak sana,
    yakamam kendimi yakamı bıraksana.

hayaller içinde gün görmeye bak,
    saklı kalan güne can vermeye bak.
    parıldayıp duran insanlara bak,
    kendi düşlerine düşmanlara bak.

parıldayıp duran insanlara bak,
    kendi düşlerine düşmanlara bak.

gittikçe yükselen haller içindeyim,
    insandan örülmüş duvarlar içindeyim.
    gittikçe yükselen haller içindeyim,
    insandan örülmüş duvarlar içindeyim.

(bkz: cem dehşet)*

edit el typo: ulan safi götümden dinlemişim şarkıyı...
  • "aha pis dayak geliyo" şarkısı oldu behzat ç. yüzünden. öyle değil lan yanlış anlıyorsunuz. behzat'ın şiddete meyyali vallahi dertten ya* bu şarkı derdi anlatıyor, dayağı değil.
  • sokakta yürürken başladığında "laaaaaayn" diye bağırıp silahı çıkartıp kovalamaca sahnesine girme isteğine sokan şarkı. artık behzat ç. ile nasıl özleştirmişsem şarkıyı bütün şarkı boyunca harun'un arkadan "abi, abi yapma" lafını ya da hayalet'in küfürlerini duyuyorum.
  • resmi olarak ankara marsi ilan edilsin.
  • amirimin dayak şarkısı.*
  • behzat ç.'nin bir bölüm finalinde çalan (şu anda bölümü hatırlayamıyorum) isyankar duyguları tetikleyen, şahane pilli bebek şarkısı. şarkıyı açıp repeat one butonuna basıveriyorsunuz.

hele ki;

"gittikçe yükselen haller içindeyim,
    insandan örülmüş duvarlar içindeyim"

kısmında gerçekten, gittikçe yükselen haller içine sokuyor parça sizi.

edit: imla
  • dinledikten sonra herşeyi bırakıp gitme isteği uyandıran şarkıdır.
  • her metrobüs yolculuğunda "insandan örülmüş duvarlar içindeyim." sözünü hatırladığım , insana boşver hacı takma kafana "hayaller içinde gün görmeye bak, saklı kalan güne can vermeye bak." sen diye moral vermeye çalışan pilli bebek parçası.
hesabın var mı? giriş yap