• yaptıkları müzik at değil deve değil,bu sound'ta milyon tane grup var piyasada. ama adamlar çalmaya başladıklarında samimiyet duyuyorum. bence "bağzılarını" "diğerlerinden" ayıran özellik tam olarak bu.
    tanım: yeni akım müzik grubu.
  • 17 aralık'ta taksim caravan bar'da, neobeat'in back to the future buluşmasında sahne alacak olan grup.

birçok alternatif grubun pop kültürüne ve birbirini tekrar eden bir sounda kaydığı bir dönemde, kendi müzik tarzlarını yakalamış sayılı gruplardan biridir bağzıları. şarkılarında, yer yer proteste kayan elementler olması, grubun içinde bulunduğumuz distopik evrede net duruşunu ortaya koymaktadır. bağzıları, şarkılarında "ötekileştirilmiş insanın öyküsünü" anlatır. bu nedenle tam da bu çağda ve ülkede aradığımız seslerden biri olduklarını söyleyebiliriz.

"zaten kırılmış bir kızsın" isimli şarkıları sosyal medyada oldukça popülerdir ve tam da 1 haziran 2013'ten bugüne gençliğin dönüşüm geçiren psikolojisini yansıtmaktadır. ilerleyen yıllarda adından daha da söz ettireceği kesin görünüyor. ve unutmadan, bazı şarkılar sokaklarda söylenmek içindir, bağzıları'nın "bazı" şarkıları tam da bunun için.
  • "zaten kırılmış bir kızsın
    dövülmüş bir av
    büsbütün kaybettim bana dokunmayın sakın
    bunların düzenine sokayım"

(bkz: bağımlılık yapan şarkılar)
  • hoş bir tınıya sahip müzik şeysi.
  • bir iki tane hoş şarkısı var da abicim bu nasıl bir grup ismi ya? iyice bokunu çıkartmışsınız.
  • aysel git başımdan ile alıp gidecek grup.
  • "uzandığın yerden üşüttün gördüm
    belin açıldı, dikkat etmezdin hiç
    gel hırkam ne diye duruyor burda
    saçlarını kurut böyle dolaşma
    sen böyle gülme bana
    deli oluyorum yanında, dudaklarında"
  • yemekle iyi giden muzik grubudur.
    mutluluk, sevinc, umut asilayan bir tini mevcuttur seslerinde...
  • spotify'daki şarkılarının hepsini dinledim. hepsi de güzel diyebilirim.
    ankara grubu gibi geldi bana ama sanırım eskişehir çıkışlılarmış.
    vokali özellikle başarılı bir grup.
  • ah muhsin ünlü'nün şiirlerinden şarkılar yapmışlar öyle tatlılar ki. zaten kırılmış bir kızsın'ı yirmi dakikada dinledim bu söz bir şiirdi, bir yerde duymuş muydum diye diye.
hesabın var mı? giriş yap