• "baba olursam kızımın adını ilk aşkımın ismi koyacağım" diye düşünen de çoktur. ama şöyle bir durum var ki*
    (bkz: ilk askiyla evlenen insan modeli)
    bu durumda baba-oğul * aynı isimde olacaktır, kaçınılması gerekir.
  • hülya avşarın bir filminde elini kana bulamasını engelleyen olay. hede olur hödö olur iki sevgili kavuşamaz. ayrı düşerler. hatta hülya kzımız hapse falan düşer. yıllar sonra hapisten çıktığında sevgilisinin evlendiğini öğrenir. kasar arar bulur adamı üstelik film gibiye baş vurmadan bulur. elemanın evinin yakınında elinde beylik tabanca sotada adamı vurmak için beklerken evden ilkokul formalı kurdeleli küçük bir kız çıkar. arkasından da annesi çıkar ve hülyanın adı ile seslenir... ( adı gülcanmış. hatırlatma için back to the future'a teşekkürler)
  • olabilecek en saçma olaylardan biridir. baba kızına karşı mı yoksa eski aşkına karşı mı sevgi gösterdiğini karıştırabilir. bir de anne bu durumu bi öğrenirse adamı oyar...
  • bir ümit besen tribidir..
  • kiz cocugum olursa yapmaya cali$acagim hadise. lakin hanimin mazimizi bilmesi ve killanmasi buna engeldir. $imdiden yokluyorum, parlak degil durum. ne guzel isim halbuki senem, ilk a$k filan ne alakasi var.
  • örnek vermek gerekirse ben. hep at kuyruğu gibi topladığı saçlarını ve hafif şehlalığıyla babam da iz bırakmış. pembe yanaklı güzel bir kızmış. babam; ben doğduğum zaman "kızımın ismini ben koymak istiyorum" demiş ve ilk aşkının adını vermiş bulundu bana.tabi bu durum da insan annesini düşünmekte. "sen bunu nasıl kabul ettin yani babam bana seslendiği zaman onu düşündüğünü düşünmüyor musun, ne biliyim rahatsız olmuyor musun" diye sorduğum da "hayır çünkü evlisin artık böyle şeyleri düşünmüyorsun bile" dedi. annem hiçbir rahatsızlık duymamış. insanlara söylediğim zaman; "annen nasıl kabul etmiş yaa hayatta kabul etmezdim kıyametler kopar valla" tepkisiyle karşılaşıyorum. ben kabul edermiydim bilmiyorum. ancak oğlum olursa ilk aşkımın adını koymayı düşünüyorum. güzel birşey tabi...
    birara kızı pardon daha doğrusu kadını bulma düşüncesi mevcuttu bende.* "kim bu kadın, nasıl biri acaba, kızına onun adını verecek kadar kadar sevmiş babam" dedim***
  • erkek evlat olarak şükredilesi.. (bkz: pakize'den dönmek)
  • en hafif tabiriyle, götoşluk yapmaktır.
    tamam baba başımızın tacıdır ama götoşluk yapmanın da alemi yok amına koyim.

o eşinin psikolojisi ne olacak lan amük!?
  • yemez. türkiye'de hiç yemez, türk babaları genellikle son aşkının annesinin adını verirler kızlarına.
hesabın var mı? giriş yap