• dedemin rahmetli kedisi. bunu her soyledigimde deden gargamel mi esprisi yapiliyor* dedem gargamel degil tabii ama azman yasadigi seneler boyunca gargamel'in kedisini aratmamisti. sokaga cikar dururdu ancak cok vahsi oldugu icin kimse onu tutamazdi. en son dayanamayip veterineri eve getirmistim. isinin zorlu olacagini bir bakista kavrayan veteriner "beni azmanla basbasa birakin" diyerek* dedemin endiseli bakislarina ragmen hepimizi odadan cikarmis kapilari da kapatmisti. bir sure sonra garip bir miyavlama/hirlama karisimi sesin ardindan avaz avaz ciyaklayan veterinerin sesini duyduk. kapiyi actigimizda azman veterinerin haart diye isirdigi isaret parmagina asilip kalmis, patilerini havaya sallayarak oradan suratina hamle yapmaya calisiyor, veteriner de elini sallayarak hayvani silkelemeye ugrasiyordu. sonuc mu? azman asi olamadi ama ben veterinerin kuduz asisi icin o zamanin parasiyla 120 milyon falan odemistim.

(bkz: kime niyet kime kismet)
  • orijinal cizgi roman'da adi "azrael" olan, gargamel'in kedisi.
  • şirinlerin en sevdiğim kahramanı.saf yaratılışlıdır birazcık.

bu sabah iş yerimde pek de sevmediğim bir kız bana gittiği ülkeden güzel bir plastik oyuncağını getirmiş,sabah sabah beni neşe içinde bırakmıştır.masama koydum azman bana bakıyor ben de ona,arada da ne var be diye miyaaawwww diyorum ona.canım benim .
  • gargamel'in şirinleri yakalayamayan/ yakalasada elinden kaçıran, siyah, her daim ortalıklarda aç gezen kedisidir.
  • gargamel in kedisi, (bkz: gargamel)
  • kerestelik tomruk
  • büyük ihtimalle tepki çekmemek için azrail yerine azman olarak türkçeleştirilmiştir.

benzer bir örnek de çılgın korsan jack'in efsane bölümlerinden birinde gelen azrailin bay ölüm olarak adlandırılması idi.
  • iki ayrı ırkın karışmasından doğan, azma, kırma, melez.
  • azmış, cinsel dürtülerinin etkisindeki süper kahramandır. superman'ın kayınçosudur.
hesabın var mı? giriş yap