• vay anasını ya.

millet doyamadı sosyal medya paylaşımları ile kariyerlerini bitirmeye.

engelli bir insanın oğluyla çektirdiği fotoğrafın altına : '' oğlun yürüyor mu :)) '' gibi bir yorum yazmak neyin kafasıdır.
  • bir insan neden böyle orospu çocuğuymuş gibi konuşma ihtiyacı duyar?

edit: aralarında konuşmuş anlaşmışlar. bok gibi bi şakadır. bu işlerin şakası vs olmaz. tekrardan belirtelim.
  • sakarya üniversitenden mezun olup odtü'de asistan olma başarısını!!! göstermiş!!!, 3 kelimeyi yan yana getirip insana yakışır cümle kuramayan zat.

edit: burada duyar kasan pek çok değişik var. bir anlık patavatsızca yapılmış bir hareket değil bu. o twiti yazıyorsun, adamı etiketleyip, koyacağın emojiye kadar seçiyorsun. enter'a kendi rızanla basıyorsun.

türkiye'de bedensel ya da zihinsel engeli bulunan birey sayısı %8 ila 10 oranında. etrafınızda bu insanları görüyor musunuz??? yoklar. neredeler?? evlerinde ailelerinden bir bireyle kapalı halde yaşıyorlar. çünkü bu gibi mahlukatlar durumlarını komik buluyor. toplumda gözleriyle, sözleriyle rahatsız ediliyorlar. adamlar twiti bile okumamış daha gelip burda 'omo lonççç idiliyiiii' diye ağlıyor.
  • atılan tweet
    odtü'de beden eğitimi ve spor bölümünde asistan olan bu kişiyi lütfen
    metu_odtuyü etiketleyerek bildirelim, bir insanın engeliyle dalga geçmek nasil bir şey görsün.
    @aysegulrosa adlı hesap.

**sevgili yazarlar ben olayın başından beri takipçisiyim; tanışmıyorlar çünkü oğluyla fotoğrafını paylaşan celal bey: nasıl bu kadar kötü olabiliyorsunuz?! diye kendi yazılanı paylaştı, daha sonra paylaşımın altına neye üzülüyorum biliyor musunuz,galiba bu kadın engelli ögrenci eğitmeni dedi, buradan tanışmadıklarını sanırım çıkarabilirsiniz.

*** dün geceden beri sessizliğini koruyan ve özür dilemeyen kişi, gazetelerde haberlere konu olduktan sonra ironi yaptığını açıklamış ve taraflar anlaşarak, twitter hesaplarını korumalı hale getirmişlerdir.
    ironi

aykırı gazetesi haberi

yeniçağ gazetesi haber

sabah gazetesi haberi

superhaber.tv haberi

ve daha niceleri.

ek :
    ifapa öğrenci başkanı ayşegül rosa aksoy, “ engelli kadınların sosyal
    etkileşimlerini arttırmak” projesine secondment olarak katılıyor .
    kaynak
  • bu ülkede fazlalık olan bir kaç milyondan biri. bunun gibilere cidden bu ülkede yer olmamalı. nasıl vicdanları yok nasıl duyguları yok anlamıyorum.

edit: linç kültürü yüzünden bir kişiyi daha işinden etmeyelim diyenlere soruyorum, bu ülkede böyle yorumlar yüzünden cem korkmaz gibi bir sürü hassas insan hayatını sonlandırdı. kanunlarımızda böyle yorumlara bir ceza yok. bir ceza verilecekse toplum tarafından verilir. böyle insanlar hapis cezasından, ifşadan falan anlamaz çünkü. bunları işlerinden edeceksin, her yerde parmağınla göstereceksin ki barınacak yer bulamasınlar. lütfen bu kadar pembe götlü olmayın. engelli biriyle dalga geçen, sözde espri yapan birisinin bu toplumda yeri yoktur.
  • tekerlekli sandalyedeki bir bireyin yürüyen bir çocuğu olmasına şaşırmış ve bununla eğlenmiş beden eğitimci akademisyen.
    naziler de taparlardı sağlıklı bedene ve pek o kadar ahlaklı sayılmazlardı.
  • insan eğitimle, parayla, torpille bir yerlere gelse bile aile altyapısını değiştiremiyor işte
  • odtü’de beden eğitimi bölümü olduğunu sayesinde öğrendiğimiz zat. tırt bir üniversitenin kendisinden de tırt bir bölümünde okuyup odtü’ye hangi yatay dikey pozisyonlarla geçtiği de merak konusudur.
  • biri çıkıp engelli bir bireyle dalga geçmiş ve burada kendisi eletiriliyor. gayet normal bir durum. ama bizim pempe götlüler konuyu nereye taşıyor "sanki tüm toplum engellilere çok saygılı da..." eee? napalım şimdi, toplum böyle diye, hanımefendinin rezil davranışını da normal mi karşılayalım? mal mısınız oğlum siz! ikisi ayrı konular. git ayrı bir başlık aç orada toplumun engelli bireylere karşı duyarsızlığını konuşalım, eleştirelim. burada duyar kasacak kadar ılık olmanıza gerek yok.
  • ekşi sözlüğü tarihinde 5 entry varken okumaya başlamıştım, çok lince üzüldüm, yeri geldi acıdım ama eleştirilmeyi bu kadar hak eden çok az insan gördüm gerçekten.
    tahminimce bazı arkadaşlarına linç kültürü bitsin artığeyooo entarileri girdiren nâkomik bir arkadaş.
    o ofansif mizahsa bu da insani değerlerimizi korumak adına ofansif eleştiri. ofansif sopa.
    öyle ofansa çıkan, boş bıraktığı defanstan yediği ve yiyeceği golü her türlü hak eder.
hesabın var mı? giriş yap