• protesto eden vatandaşların tam o esnada bir konserde olduklarını da unutmamak lazım. garibim şehitlere o kadar üzülmüş o kadar üzülmüş ki kendini konsere atmış. evde duramamış, duvarlar üstüne üstüne gelmiş. demiş ki bir konsere gideyim de stres atayım. e tabii bunun üstüne kürtçe densizliği eklenince... ne yapsın üzüntüsünden konsere giden vatandaşım. cuma akşamı üzüntüsünden önce konsere gidecek, arkasından üzüntüsünden taksim'e çıkacak. yapılır mı bu üzgün vatandaşa.
  • sanıyorum bir caz festivali kapsamında kürtçe şarkı söylerken, dinleyiciler (ki seçkin insanlar bunlar, caz festivaline adapazarlı apaçiler gitmez herhalde) tarafından tepkiye uğramış, susturulmuş insan. sahneye minder vs atmışlar.

islamcılar da geçenlerde israilli şarkıcıyı kovmuştu memleketten. yok bir birinizden farkınız, aynı bokun laciverdisiniz.

"az önce cemil topuzlu acik hava sahnesindeki müjdede de aqua konserde aynur kürtçe şarkı nedeniyle yuhalandi. en okumuş seçkinler vaziyeti.

ispanyol sanatci. biz sadece muzisyeniz dedi ve şaşkınlığını gizleyemedi. sahneye minder fırlatıldı. beyaz türklerde tahammül tablosu..."

osman can twitter'dan bildirdi.

zöge: kötüleyin gençler, kötüleyin. kendi devletimiz kendi askerimizi yaksın, bizim canımızdan olan insanlar kendi dilinde şarkılar söyleyemesin, ama siz kötüleyin ne olur. siz kötüleyin ki biz gerçekten neyin kötü neyin iyi olduğunu bilelim. kötüleyin canınız sağolsun. çünkü sizin de canınızın sağ olması için didiniyoruz biz.
  • 13 kişiyi gömdükleri günün ertesinde caz konserine gitmekte sakınca görmeyip konserde kürtçe şarkı söylediği için eleştirilen ve acıyı paylaşmadığını söylemediği için protestoyu hak eden sanatçı olduğunu söyleyenleri göstermiştir. madem bu kadar acılısın ne işin var caz konserinde? madem bu kadar üzgünsün ne diye eğlenmeye gittin? buika dinlerken acın aklına gelmiyor ama aynur kürtçe şarkı söyleyince acın aklına geliyor. bu ülkede zeka seviyesi sınırlı olanlara ajitasyon yapma hakkı verilmemeli.
  • kürtçe şarkı kimsenin umrunda değil halay da çekerim kürtçe şarkılarda hüzünlenirim de mutlu da olabilirim. neyini anlamıyosunuz bu kadın çıkıp özür diledi mi bu ülkeden? lan insanlarımız ölüyor kürtü de öldürdü apo türkü de kapanmayacak 35 senelik yara bıraktı hepimizde hala bunu desteklemek nasıl bir beyinsizlik?

istanbul, bursa, adana konserleri için aynur doğanın en azından pişmanım, abdullah öcalan terörist ve canidir, pkk ile hiçbir bağlantım yok pkk terörist organizasyonudur demedikçe bu ülkenin hiçbir yerinde konser verememeli konserleri iptal edilmeli.

aksini iddia eden terörist destekçisi, pkk sempatizanıdır.

bu kadını pişkin pişkin destekleyen ağızına atatürk'ü almasın. bu ülkeyi, insanlarını seviyorum demesin.
  • kürt sorunu yoktur, ama bir kürt olarak kendisinin ufak bir sorunu var: kürtçe şarkı söyleyemez. haa, istese cumhurbaşkanı olur bak.
  • akşam akşam dejavu yaşatan şarkıcı. umarım sonu benzemez.

(bkz: ahmet kaya)
  • bugün kendisine reva görülenler bir türkiye gerçeğidir. bugün aynur’u yuhalayanlar konserlere sırf “falancanın konserine gittim”, “bak ben aslında çok kültürlüyüm”, “benim oyum çobanla bir olmamalı, olmamalı işte, olmamalı” demek için gidiyorlar. bunlardan bir tanesinin bir keresinde konserden sonra idil biret’in eteğine yapışıp “siz şu kararan türkiye’mizin aydınlık güneşisiniz” diyerek yarim saat kadının kafasını siktiğine şahit olmuştum. be çapsız faşist, evde oturup ne güzel acun, ertuğrul özkök’lu yarışma programi izlemek varken ne işin var senin aynur doğan, concha buika konserinde?!
  • benim anlamadığım aynur doğan'ın kürtçe şarkı söyleyeceği biliniyordu, ne bekleniyordu ki ' o da kürtçe söylemeyecekti :/' diye ortalıkta ibibik gibi gezenler var. mesela ben fransızım, lübnan'da konser vereceğim, sarkozy de saldırmış ve önceden ayarlanmış bir konserim var, durumu bilerek abartıp farklı ülkeler seçtim, ne kadar salakça olduğunu görün diye, bana fransızca söylemeyeceksin denilmesi kadar abuk bir durum olabilir mi? e kardeşim, seslendireceğim eserler fransızca, simültane çeviri mi yapayım söylerkene, ha madem beni duymak istemiyorsun, konserime gelme, hala daha konserime geliyorsan ve bunu beni sarkozy'nin yaptığı saldırıdan sorumlu tutmak gibi bir gaflet içindeysen neden benim gibi onaylamadığın birinin konserine sırf olay çıkarmak için geldiğini bir düşün. madem yastasın, neden konserime geldin, bir düşün. azıcık dur, soluklan ve düşün. berte piaf'ın suçu ne?
  • protesto edenlere cevap olarak "o askerlerin katili de, bu bitmeyen savasin nedeni de sizsiniz" demis olmasini isterdim.
  • 13 kişinin öldüğü günün ardından eğlenmeye giden kişilerin canını sıkmıştır.
hesabın var mı? giriş yap