• aradaki abukluklar tam olarak "iğde iğde düpdüdüdüpdüp iğde iğde düpdüp" $eklindedir.
  • evet nazan ablamızın ilk şarkılarından (duyduğumuz ilk şarkılarından)
    iide iide diye başlıyor

kimi yükseklerden uçuyor
    kimi kimi yükseklerden
    kimi gerçeklerden kaçıyor
    kimi kimi gerçeklerden
    kimine bir haller oluyor
    kimi hep bir şeylere takıyor
    kimi kimi densiz kimi denli

açıyor gülleri birinin
    açıyor gülleri
    çalıyor zilleri birinin
    çalıyor zilleri
    eteklerii

aynı nakarat hep aynı aynı
    yarısı bayat hep aynı aynı
    yarısı hayat aynı nakarat
    e anlat anlat...

iide iide (e iyide ne pok yiycik der gibi)

kiminin öfkesi yangın
    kiminin tövbesi
    kiminin gözleri baygın (bkz: türkan şoray)
    kiminin sözleri
    kimi hep muzur işlere bayılır (bkz: ibrahim tatlıseks)
    kimi her gün bunalım takılır
    kimi kimi telsiz kimi telli

açıyor güller çalıyor ziller etekler nakarat falan filan...
  • bi de arasinda 'iğde iğde' gibi abuk bi$iler vardi $arkida.belki anlamli bir sozcuktur ben boyle anliyordum..
  • süper parçadır. 2008 yılında bile açıp dinlediğimde zevk alıyorsam, nazan öncel'in sanatının ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir.
  • 1992 yapimi bu güzel sarkiyi, 2012 yilinda high resolution remastered edition versiyonundan anechoic chamber laboratuvarinda grado ps1000 kulaklikla dinlemek suretiyle en basindaki kelimenin "i-i-ze" (easy) oldugunu cözmüs bulunmaktayim. arz ederim. evet bu sarkinin cözümlenebilmesi icin teknolojinin bu asamaya gelmesini beklemek gerekiyormus sevgili müzikseverler.
  • açıyor gülleri birinin
    açıyor gülleriiii
    çalıyor zilleri birinin
    çalıyor zilleriii

harika şarkı.

p.s: tizleri söyleyecek partner arıyorum.
  • türk solu'na ithaf etmek istediğim şarkı.
  • çocukluktan ergenliğe ilk adım attığım yıllarda, türk pop müziğinde ilk keşfettiğim şarkılardan biri. müzik kültürümü ilk şekillendiren şarkılardan biri. bunun klibi çıkardı televizyonda, saçlarımı nazan abla gibi yandan toplar, büyük heyecanla söylerdim şarkıyı...

iğde iğde... düpdüdüpdüdüp düp.
  • dönem şarkısı değil, tüm zamanların şarkısıdır. bence türk pop klasikleri arasına girmelidir hatta. "hep aynı nakarat" lafı bir kere ağzınıza dolandı mı, ne kadar çok kullanıcağınızı ancak yaşayarak öğrenebilirsiniz. deneyin.
  • nakaratıyla müsemmadır.
hesabın var mı? giriş yap