• güzel gruptur. mike portnoy'a siktir çekmiş ergen gruptur aynı zamanda. mike abimiz adamların yaptığı müzikten, gerçek müzik severler gibi hoşlandığı için girmek istemiştir gruba. yani adamların tipine, şekline, şemaline takılmamıştır. müzik şekilcilik içermez, kulak meselesidir, zeka veya göz değil.
    bunu dinlemeyin bakın burda daha serti daha metali var höğğğaarghk diye bir mantık yok. bu değil mi asıl ergenlik? biz daha lise 1. sınıfta dinledik zaten slayerların, megadethlerin bütün albümlerini. insanın sevdiği müziği dinlemesi ne zamandan beri özentilik? kendimden çok iyi biliyorum, lisedeki özenti zamanlarımda metal dışındaki bütün müziklere gay müziği gözüyle bakardım. o at gözlüklerini çıkarınca çok daha zevk alabiliyor insan müzikten, tavsiye ederim. bir insan avenged sevenfold, radiohead, staind, aphex twin, rammstein dinliyor diye opeth, maiden, megadeth, zeppelin gibi gruplardan zevk almayacak diye bir şey yok. çevremdeki en yakın örneği de şahsen bizzat kendimdir.

sözün kısası: ben eskiden rockçıydım, sonra müziği keşfettim.
  • müzik yapıyor bu adamlar. "şimdi o önyargılarını bir kenara koy ve dinlemeye başla" dedirten cinsten.
  • transferde bombayı patlatan grup.

(bkz: mike portnoy)
  • zamanında bunlar popülerken, muhafazakar (dindar değil kendi metal kültürünü korumak isteyen) tipler vardı hiç unutmuyorum. duman dinleyene, limp bizkit dinleyene, linkin park, evanescence dinleyene laf sokarlardı. bunlara emo derlerdi. emo musun amk metalciyiz derlerdi.

bu tipler çoğunlukla 80ler heavy metalcisiydi. o zamanlar onlardan etkilenip 80ler furyasını dinleyip duman, linkin park, slipknot, korn, efendime söyliyeyim çeşitli emo grupları veya punk rock grupları dinlemedim, fan'ı olmadım, uzak durdum, t-shirt'ünü giyemedim, o ortama giremedim bi türlü.

şuan 31 yaşındayım ve gerçekten hata etmiştim. gerçekten. ne oldu iron maiden, metallica, pantera dinledik de ne oldu? daha mı saygı değer bir müzik dinleyicisi oldum? yemin ederim 2000ler furyası beni daha genç hissettiriyor. utanmasam saç boyayıp kaykay falan alacağım kendime.
  • portnoy'lu son albümleri nightmare tam anlamıyla harika olmuş. bununla beraber eski emo tiplerinden kurtulduklarını görmek de sevindirici. zira oduncu gömleği ve gamzeleriyle shadows'u, v yaka beyaz tişörtü ve elmacık kemikleriyle synyster gates'i, biz kız kuruları olarak sahalarda sıkça görmek isteriz.
  • bir an önce türkiyeye gelmesi gereken grup. canlı canlı dinlemeden, critical acclaim şarkısında shhh, be quiet you might piss somebody off kısmına eşlik etmeden, i won't see you tonight part 1 'da ağlamadan, nightmare şarkısında it’s your fuckin’ nightmare diye bağırmadan ölürsem gözüm, ağzım ve bir çok yerim açıkta giderim.
  • unholy confessions'ın klibini izleyip oldukça başarılı bulduğum bir grup. yalnız vokalistin tipi şahsen hiç hazzetmediğim brian molko kişisine benziyor, onun dışında alır yürür bu grup diyebilirim.

7 yıl sonranın editi: shadows artık amerikan hanzolarına benziyor.
  • (bkz: underrated)
  • deathbat isimli bir adet oyun yayinlamis olan gruptur. evet album degil, oyun.
  • yeni album turnesi ile artık gelmesi gereken grup. kampanya başlatıcam yahu o derece isyanlardayım. ben bu adamları 10 senedir dinliyorum belki daha fazla, gelsinler de konser versinler diye ettiğim dua ve harcadığım enerjiyi dünya barışına harcasaydım su an hepimiz mutlu mutlu browni yiyip, mantar pişiriyor olurduk. ya da normalde dua etmeyip de buna edince de tutmamış olabilir, bilemedim.
hesabın var mı? giriş yap