• 2014 hybrid modeline istinaden:

- en kotu yani dokunmatik olmayan navigasyon sistemi, ortadaki kontroller ile dahi olsa 2014 yili icin igrenc bir arabirimi var. adres girmek eziyet, mutlaka cok daha iyisi vardir lakin ornegin bir volkswagen cc'nin arabirimi dahi bin kat iyi.
    - gozluk kismina, ortalama herhangi bir gunes gozlugu sigmiyor.
    - yagmur sensoru var.
    - farlar belirli bir hizdan yavas iken, sinyal verdiginizde o tarafi aydinlatmaya boylece henuz donmeden yolu gormenizi sagliyor.
    - tum kapilarda elinizi degdirmeseniz bile uzerinde mindtrick yapar gibi gezdirince kapiyi acan/kilitleyen sistem var.
    - buna ragmen, bazi arabalarda bulunan el kol dolu iken bagaj kapisini ayagi belirli bir yerde sallayinca acan sistem yok.
    - bagaj kapisi iceriden acilabiliyorken, kapatilamiyor. halbuki kapatma sistemi otomatik ama dugmesi sadece baraj kapisinin uzerinde.
  • arka farlarının en can alıcı noktası sinyalleri olan araç. farın en üst noktasını kaplayan ipince bir çizgi* halinde ki sinyalleri göz kamaştırır. gece yak dörtlüyü seyret o derece
  • 2800 mph ile giderken 4 rpm devir yapan 90 vitesli minik silindir. kafami vurmadan girebilseydim entry kusursuz olacakti.
  • son kasasının türkiye'de tutulmamasının sebebi dış tasarım değildir. d segmenti bir araca biçilen 600 bin tl'lik fiyat olabilir mesela.
  • drive select'siz alınacaksa alınmamasını daha doğru buluyorum.

tabii burada konfor beklentileri önemli. genel şikayet süspansiyonların asfalt kabiliyetlerini arttırmak amacıyla sert olmasıymış. eğer drive select'li alınırsa böyle bir problem yaşanmaz. üç farklı mod var bu sistemde. auto - dynamic - comfort.

dynamic: bariz bir şekilde amortisörler sertleşiyor. gaz pedalının hassasiyeti artıyor. s-tronic şanzıman 7 ileriden 6 ileri hale geçiyor. direksiyonda sertleşiyor.

auto: aracın hıza göre ayarlamasını istiyorsunuz. hatam olabilir, 120 km/s'i geçince süspansiyon ayarları dynamic gibi oluyor veya gazı kökleyeceksiniz dynamic gibi olsun diye.

comfort: şehir içi kullanım için çok büyük kolaylık. direksiyon çok hafifliyor. şanzıman 7 ileri hale geliyor. gaz ekonomik şartlara uygun algılanıyor.

ayrıntılar; pm.
  • bugün trafik ışıklarında bu araçla kapışmak istedim fakat aracın sahibi hanımefendi tozunu yutturdu bana. hayır amacım kapışmak değildi acelem vardı, fakat opel corsa ile de olmaz bu da bir gercek.
  • 4 tane iri kiyim adam ve bunlarin bagajinı tam dolduran yukleri ile ankara-akyaka (gokova)-ankara arasinda ortalama 7.2 lt/100 km yakit tuketen quattro. bilenler icin sakar gecidinden savurulmadan indigi bilgisi de verilmelidir.
  • 2017'de yeni kasası çıkacak. üzerinde fazla değişiklik yapılmamış yeni kasa, ilk bakışta makyaj zannedebiliyor. bakalım yeni audi q5, pazardaki esas rakibi bmw x3 ile nasıl rekabet edecek.

aslında audi q5, volkswagen grubu için çok özel bir suv. zira audi q3, şasi olarak volkswagen tiguan ve seat ateca ile aynı. diğer yandan audi q7, volkswagen toureg şasisi üzerinden geliştirimiş bir araç. ancak audi q5 ile aynı üretim bandı da başka bir volkswagen grubu aracı bulunmuyor.

belki yeni audi q5 pazarında çok başarılı olursa, volkswagen grubu onun üzerinde seat ve volkswagen'e adapte etmek üzere yeni bir suv çıkarır.
  • 2000 motor dizel quattrolar şehiriçinde benzinli araba gibi yakiyor.

4 çeker için beklenir bi durum olsa da bu biraz abartmiş sanki.
hesabın var mı? giriş yap