• babamın iki tane a4'ü kaynakçıda kaynatarak elde ettiği araç. güzel oldu vergisi de az.
  • fena araba değil, yol tutuşu, konforu, sürüş keyfi felan iyi. metrobüsle yanından geçerken fark edebildiklerim bu kadar, detaylı bilgi için sitesine bakınız.
  • zamanında babamın "babayı alırız bu aracı" diyerek vazgeçtiği otomobildir.
  • bir kac sene once aldigim a6'yi bi ara 2012 a8 l ile degistireyim diye gaz yapmistim. buyuk araba severim fakat a8 essegin zikine su kacirmis gibi idi sanki bu konuda.

gerci mercedes s ve bmw 7'den cok farkli degil bu konuda, takinti derecesinde buyuk araba/makam arabasi tutkunuz yoksa bu seviyedeki araclar oldukca kullanissiz ve hantal.

kisacasi bana kalirse gereksiz bir arac. tabi dunyadaki herkesin farkli bi 'gereksiz arac' gorusu vardir ama a8l, 7 li tarzi araclarin (makam araci olarak kullanilmak disinda) ne gibi bir amaclari oldugunu pek anlayamiyorum.

'aile arabasi' desen o ne bicim aile abi. ayrica a8'e ihtiyac duyacagin kadar buyuk aileyi o araca sokarsan, sumuklu cocuklarin koltuga kusmasin filan diye stres yaparsin.

tek basina kullanacaksan o kadar buyuk araca ne gerek var. a6 daha kucuk ve surus keyfi olarak cok daha iyi, daha kisa surede tepki veriyor. ozellikle kullanmakta oldugum 355hp'lik 4.2q, surerken hem 'kallavi araba' oldugunu hissettiriyor, hem de yuksek hp sayesinde tepki suresi ve dinamizm cok iyi.

a8'de asagi yukari ayni kuvvette bir motor, transatlantik olcutunde arabayi cevirmeye calisiyor, cok hantallasiyor.

(bu arada abd'deyim. oyle 'a8e verecek 1 milyon liram var haci' diye hava attigimi falan zannetmeyesiniz diye soyluyorum. bahsettigimiz miktarlar 50-60 bin dolar arasi. evet yanlis duymadiniz. turkiye'de mercedes c serisi alamadiginiz paraya abd'de audi a8 l almaniz mumkun.)
  • çok iyi çok hoş çok güzel araç, ama büyük motorlu otomobil alırken cidden elli kere düşünmek lazım.

ben bu vatan millet için on binlerce euro vergi ödemek istiyor muyum? diye.

şahsen ben istemiyorum. zaten hali hazırda eşşek yüküyle gelir vergisi ve binbir çeşit dolaylı vergi ödediğim türkiye cumhuriyeti devleti'ne durduk yerde €100.000 vergi vermek bana göre yenilir yutulur cinsten değil. ben bu devletten aldığım (ya da alamadığım) hizmet için €100.000 euro civarında vergi ödersem eğer günün birinde, lütfen beni sikerek kendime getiriniz.

ha kolay yoldan zengin olursam ya da tıp doktorluğu, diş hekimliği gibi muazzam vergi kaçırılan bir mesleğe kayarsam, belki normalde ödemediğim gelir vergisine sayıp kıyarım paraya.

o da olmayacağına göre, 1.6 bilemedin 2.0 litre motora sahip bir araç alırım. içim rahat eder.
  • 2000 modelini 42.000 tl civarına (hem de vergisi de epeyce düşük.) anında satabileceğim araç.

babalarınıza duyurulur.
  • bazılarının densizlik edip,
    volvo s80 ile mukayese ettiği otomobildir ki;
    herkes durduğu yeri bilmelidir,
    s80 gidip a8'in kardeşiyle , a6'yla oynamalıdır,
    kesin ve net.
  • radyo teyp
    sis farı
    alarm
    hafif alasim jant
    otomatik klima
    immobilizer
    merkezi kilit
    hidrolik direksiyon
    abs fren
    elektrikli ayna
    alkantra deri döşeme
    sürücü hava yat.
    2hy-sür/yol hava yast.
    4hy-sür/yol/yan
    yol bilgisayari
    elektrikli hafizali ön koltuk
    cd çalar
    otomatik gaz kontrolu
    park sensörü
    araç kiti
    entegre araç telefonu
    isitmali deri koltuk
    yagmur sensörü
    xenon far
    tiptronic kumandali direksiyon
    elk. isitmali deri koltuk
    elekt. çekiş kontrol sist.
    far yıkama
    eds
    ahşap kaplama
    tiptronik şanzıman
    yük. ayarli sürücü koltugu
    bose müzik sistemi
    ön koltuk isitma
    arka park ikazi
    manuel arka perde
    edl-elk. diferansiyel kilidi
    6hy-sür/yol/yan/perde
    ebd-elk. fren basinç dagilimi
    elektr. çekiş kontrol sistemi
    hız sabitleyici
    tv alıcısı
    elek arka man yan perde
    deri döşeme
    uzak.kum.merk.kilit
    elektrikli ve isıtmalı ayna
    8hy-sür/yol/yan/perde/arka
    deri direksiyon
    yükseklik ayarlı direksiyon
    arka koltuk kliması
    10hy-sür/yol/yan/per/arka
    otomatik kararan dikiz aynası
    ön park ikazı
    torpido gözü soğutması
    kol dayama
    elektrikli ön/arka camlar

bu saydıklarım araba(!)nın standart özellikleri idi. şimdi hava durumu ile karşınızdayız.
  • emekli olmasindan sonra kullanmasi icin yasar buyukanit'a alinmis araba. arabanin fiyatinin 1 milyon ytl olduğu söyleniyor. öyle böyle degil,
    bir sürü özelligi var,
    kapilar kendi aciliyor, icindekini koruyor falan.
    super lüks bir araba.
    türkiye'de az kiside var, dünyada da...

yasar büyükanit, görevi suresince 4 kere suikast tehlikesinden kurtulmus. dolayisiyla böyle bir araba almak gerekliymis.

yas sonrasi, irticai faaliyetten ihrac olmamasi kararindan sonra böyle bir aracin alinmasinin altinda baska bir sey yokmus.

dolmabahce protokolu olarak adlandirilan olay da hayaliymis zaten.

artik bir gün konusurlar neyin ne olduğunu,

chp'li kemal kilicdaroğlu, akp ile tsk arasinda bir yakinlik var diyince kiyamet kopmus.

benim de aklima sorular gelmis,

yasar buyukanit, görevi süresince cok iyi korunan bir genelkurmay baskaniydi, simdi eskortlar, korumalar gidecek
    bir araba mi koruyacakmis onu,

genelkurmay baskanligi'nin son yaptigi aciklamayla siyaset üstü olduğunu ilan etmis oldu.
hesabın var mı? giriş yap