• sportback tdi 116 hp modeli ingiltere'de 18,175 pound'a satilmaktadir. bu ulkede asgari ucret yaklasik aylik 1300 pound civarindadir.

18,175 / 1300 ~= 14 aylik maas

ayni model turkiye'de 151.008 tl'ye satilmaktadir. dort tarafi denizlerle cevrili bu cennet vatanda asgari ucret ise 1404 tl.

151,008 / 1404 ~= 107 aylik maas

yani isci mehmet yemeden icmeden 1 tane a1 alana kadar laborer andrew ayni surede yemeden icmeden neredeyse 8 tane a1 alip bir rent a car acabilir.

yoruma gelince de daha ne yorumu mubarek? mehmet nasil olsa 2019'da yine buyuk dusunecek ve gavura vurur gibi muhuru basacak.

aferin mehmet. otur sifir.

edit: yeni asgari ucret 1603 tl olmus. artik 94 aylik maasla alinabiliyor. god save the reis!

güncel fiyat editi: araba fiyatı ekim 2018 itibariyle 234.263 tl.

234.2638 / 1603 ~= 146 aylik maas. vaahh mehmedim!

andrew ise 10.yu aldi.
  • polo nun 50 bine satıldığı yerde en fazla 60 bin edecek araba iken bizim davarlar tarafından porsche muamelesi gören araba.
  • bir audi fanboyu olarak autoshow 2010'da yanına gittim kendisinin. dizel, düz vites, kırmızıydı arkadaş. bir adet sunroof'u, kumaştan yapıldığı için gerisi dikkatimi çekmeyen koltukları, standartın dışında jantları vardı. malzeme kalitesi kardeşi polo'dan malesef çok farklı değildi.

ağbi bu kaç para edasıyla ilgili mankene yaklaştım. 39bin euro dedi...
    otuzdokuzbinöro.

giriş fiyatı 26bin euroymuş. metalik boya, jant, sikko desenli ama ekstra kumaş koltuklar, sunroof, ve bir iki çakma bişey ve dizel motorla birlikte fiyatı 39bin oluyomuş...

kendisine bu araçtan 2 sınıf üstte konumlanmış üstelik otomatik vites bmw 3.20 dizel'in (184 bg) 42.500 euro'ya satıldığını, doğuş otodakilerin ya sayı saymayı bilmediğini ya da hiç dayak yemediklerini dilim döndüğünce iletmeye çalıştım. bunu kim alır şeklindeki uzman görüşümü de cümlemin sonuna ekledim.
    bu araç çoktan satıldı beyfendi dedi...

düz vites. 105 bg. polo sınıfı. 78bin lira. bsg.
  • minicik bi arabadır... abartmanın lüzumu yok, önüne audi'nin dört halkası yerine renault logosu koy, 40 bine zor satarsın...
  • sportback attractıon 1.6 tdi s-tronic modelini iki gün boyunca uzun yolda kullanıp genel olarak başarılı bulduğum araç. dış görünüşten başlarsak araç çok sevimli duruyor. ayrıca yolda oldukça dikkat çekiyor. daha lüks araçları kullanırken bile bu şekilde gözlerin aracın üzerinde olduğunu hissetmemiştim. belki yollarda çok olmadığı içindir. hoşuma giden bir detay olarak stop lambalarının bagaj kapağının üzerinde olmasından mütevellit kapağı açınca aracın gövdesinde iki stop lambası daha olduğunu görmemdi.

aracın içine gelirsek, kullanılan malzemeler plastik olmasına karşılık oldukça kaliteli gözüküyor. bu bakımdan klasik bir alman otomobili. şık ve çokca göze çarpan detaylar var. audi kalitesini hissedebilirsiniz. beğenmediğim kısımlar olarak aracın arka koltukları oldukça rahatsız. kendi sınıfı bir çok araç kullanmış biri olarak belkide en rahatsızı diyebilirim. bunun dışında orta konsoldaki ekran renkleri ve grafikleri çok kötü. renkler aracı özellikle gece kullanırken çok rahatsız ediyor. grafikler ise audi ye yakışmayan cinsten.

performansa gelelim. ben yolda atraksyonlara pek girmeyen biri olarak yeterli buldum. önceleri yetersiz gibi kalsa da devir yükseldikçe kendini buluyor ve beklentileri çok yüksek olmayan birini tatmin ediyor. yol tutuşu üst sınıf araçlara kafa tutacak kadar başarılı diyebilirim. peki yolda cebimizden ne kadar tırtıklıyor derseniz, ekonomik kullanmayı denedim ortalamayı max 4.5 lt/100km ye ancak indirebildim. tempolu sayılabilecek (120-160km/h) hızda ise 5.2 lt/100km bir ortalama veri tutturabildim.

genel olarak beğendiğim bu sevimli araç için araba eksperi olmamakla birlikte nacizhane deneyimlerim bu şekilde.
  • audi'nin marka yüzü konusunda işin bokunu çıkardığının son kanıtı. her modelde aynı çizgiler. dikiz aynasından görsem a3 mü a4 mü a5 mi a6 mı a8 mi diye düşünürüm.
  • 2010-2011 öğretim yılı 4b* ve diğerleri* 'nin offical kız öğrenci arabası.
  • evropa'da çok satar bu makine benden demesi.
    bizde de satardı da aynı paraya polo + 2 yıllık yakıt alma alternatifi var.
  • 6 yıllık audi a4 maceramdan sonra istanbul'da ilaç gibi gelen araç. a1'den selamlar.
  • bu fiyatlarla satılmaya devam edildiği sürece bi halta yaramaz bu araç. bu kadar paraya bunu alana götüyle güler millet...
hesabın var mı? giriş yap