• şu sıralar, loopa alıp günde 24 saat dinlediğim şarkı...
    içime bu kadar işleyen başka bir şey yok bu günlerde,

hele şu iki dize yok mu:

sür gözlerinin namlusuna
    sür beni, aşktan olsun ölümüm

bu iki dizeyi yazabilmiş olmak için,
    gönül rahatlığıyla ölürdüm.
  • muthis bir sezen aksu parcasi. ayrica askin arsunan'i bu bestesinden dolayi pamuklara sarmali velakin ask hirsizi ismli diziye soundtrack hazirladigi icin baya bi dovmeliyiz.
  • bu kizgin, bu kalp kiran eller
    bir zaman bebektiler

gerçekten de öyle, inanılmaz gibi geliyor ama sadece kalp kıran eller değil, en azılı katiller, en caniler bile bir zamanlar bebektiler.
  • gerçekliğinden şüphe ettiğiniz bir karakterin önündeki perdeyi indirmesi için yakarış, öte yandan da öğüt gibidir. *

hadi gel aslını göster
    suretin çok zalim
    çok mu üzdüler seni
    sahiplenme, senin değil bu dikenler
  • akif kurtuluş'un şöyle bir şiiri de vardır:

" can çekişen aşkları da vurmalı,
    vurmalı
    ve sıradan bir intihar süsü vermeli.."
  • len yemin ediyoum cillop gibi ergenlik geçirdik ha, o dönemde dinlenilen şu şarkıyı bakıyorum da... ne anlayacan tabii o akılla da, bazı kitapları açıp yeniden okumak gerekir ya hani, bu şarkı da öyle. neyse siz günümüzde kulaklıkla dinleyin, böylesi bir müzik yalnızca kulakla hissedilmeli. direkt temas, mis.
  • adı bende saklı ile başlar:

"bana ayrılığı sordular
    dedim afet, yangın, dedim kar
    dedim adet aşkı vururlar!"

sonrasında teselli gibi gelir aşkları da vururlar:

"aşkları da vururlar
    şarkıya şiir olur
    adanır sonsuz anısına
    kanayan sevdanın"

bir nevi kendini kandırmaca.
  • zamanının çok ötesinde, daha önce hiç benzeri duyulmamış, hem hızlı hem yavaş bir beste, insanı yüreğinin en hassas noktasından yakalayan, yaralayan, hançer gibi sözler... zaten birbirinden güzel şarkılar barındıran deli kızın türküsü albümünün en güzel şarkılarından...
    lakin tüm bunlara rağmen yeteri kadar duyulmamış, hakettiği ilgiyi ve beğeniyi yakalayamamış bir şarkı, ki bence bunun bir nedeni çok farklı olmasıydı; tam da birbirinin aynı olan şeylerin çıkmaya başladığı bir dönemde. çok rastlıyorum bu şarkıyı bilmeyen insanlara ve üzülüyorum onlar için bunun gibi bir güzelliği dinleyememiş olmalarına.
    belki ilerde birileri tekrar seslendirir de hakettiği üne ve bilinirliğe kavuşturur şarkıyı, gerçi serçe'nin yorumundan dinleyip alışmış olanlarımıza oldukça da garip gelebilir kimin söyleyeceğine bağlı olarak.
    belki de bu şarkıyı bu kadar güzel yapanlardan biri de çok bilinir olmamasıdır, kim bilir...
  • hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım bir o kadar da sevindiğim bir deli sezen aksu şarkısı. hatta az kişinin bildiği süper şarkılar listesinde bile geçmiyor adı. bilinmesin de zaten, hatta mümkünse kimse akıl edip cover falan yapmasın bu şarkıya. deli kızın türkü'lerinden biri olsun sadece. ben hep böyle ansızın hatırlayıp sabaha kadar yüzlerce defa dinleyeyim bu şarkıyı...

ama yine de, en şahanesinden söylese bile sezen, vurmasınlar aşkları...
  • --- spoiler ---

gel, bana kalbini göster ne olur
    sen değilsin bu sudaki aksin
    hadi gel kader değil bu
    hepimize öğretilmiş öfkeler

ne olur teslim olma, gel
    bu kızgın,bu kalp kıran eller
    bir zaman bebektiler
    hadi gel, aslını göster
    suretin çok zalim
    çok mu üzdüler seni
    sahiplenme, senin değil bu dikenler