• klibinde hepimize yetecek kadar tarkan var. ne acayip lan!
  • tüm tarkan şarkılarında olduğu gibi ilk kez dinleyişimde hiç beğenmediğim şarkıdır. sonrasında genelde bağlanır ve hiç bıkmam hadi hayırlısı.
  • mükemmel bir kardio şarkısı. tekrara alarak 45 dakikalık koşu sabit tempoyla çok rahat bir şekilde çıkarılabilir.

nitekim böyle şarkı az çıkıyor piyasaya mirim, değerini bilelim.
  • tam bi terk eden sarkisi.

- nerde simdi o icimde ucusan kelebekler?
    + kicina kacmislardir, oraya bak bi.

guzel sarki ama. en azindan plajlardaki kulak iskencesine son verdi. bunun hatri yeter.
  • ilk dinlediğimde, ''yapma be abi'' diye çıkışmama sebebiyet veren şarkı. şimdi ne mi düşünüyorum? ''yap be abi, hatta türkiye'de sadece sen şarkı yap''.
  • tarkan pek dinlemeyen biri olarak, pek büyük hevesle dinlemedim ilk sefer. sonra ikincisini koydum. sonra üç. dört beş altı tane koydum art arda. durduramadım kendimi efendim. o nasıl bir şarkıdır?
  • sözleri de şöyleymiş (miras değil alın teri):

bana müsade hadi bye bye
    bundan böyle bizi mazi say
    sanma ki içim buruk değil
    e ayrılık bu, kime kolay?

nerde şimdi o
    içimde uçuşan kelebekler
    bende o duygulardan
    hiç kalmadı eser

biri sen, biri ben
    iki damla yaş aktı gözlerimden,
    olmadı olduramadık
    ve aşk gitti bizden
    önce sen, sonra ben
    kaydık yıldız gibi gökyüzünden
    bir türlü tutturamadık
    ve aşk gitti bizden

tanıdık hikaye, malum
    aşkı gurura feda ettik
    dönüşü yok ki bu sonun
    ayrı dünyalara düşüverdik

bu bahçelerde bir zamanlar
    renk renk çiçekler açardı
    ne yazık ki soldular
    nasıl oldu da öyle bir anda
    olduk birer yabancı
    ne yazık ki ayrıldı yollar
  • atarlı giderli, gayet başarılı bi şarkı. sözler hafif ama tarkan'ın çizgisine uygun. bitmiş olsa bile aşka saygısı var adamın.. yaz şarkılarımızın geneli gibi "giderken kapıyı çek bebeğim, uu bitti alemlere akıcam bu gece" gibi değil. bence tam tadında olmuş.
  • tarkan bundan on sene önce bu şarkıyı albümüne almazdı, şimdi de almadı. fakat bu şarkının gideri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. siz sözlük yazarları nasıl diyor? catchy.

ayrıca klibi de tarkan'ın son kliplerine kıyasla gayet güzel olmuş.
  • olmadı olduramadık kısmı şarkıyı özetlemiş. başarılı bir tarkan çalışması daha.

aşk gitti bizden

klipte kullanılan siyah ve kırmızı deri ceketler acaba ne markadır?
hesabın var mı? giriş yap