• ıstanbul'un en en en yasanilmayacak ilcesi.
    bu sacma ilcede insanlar hala fi tarihinden kalma. kendilerini zerre kadar sehir hayatina adapte etmemisler. ornegin; hala sokagin ortasinda hali yikarlar.
    ya da bos arsalara iki direk dikip camasir asarlar.
    kadinlar kaldirimlarda oturup muhabbet eder.
    binanin en dis kapisinda ayakkabilarini cikartip girerler binaya. merdivenleri binada oturan kadinlar siler. asla kadin tutulmaz sildirmek icin.
    genellikle aile binasidir. kaynana/kayinpeder alt katta oturur, her ogul evlendikce bir kat daha cikilir ve gelin oraya oturtturulur.
    binalar hala tugladir. montalamayi gectik siva dahi yoktur. ve insanlar bundan asla rahatsızlik duymaz. zira hayat standartlari sifirin altinda eksi 1500 falandir. goz zevki denen hadise buranin insanini teget gecmistir.
    tam bir dedikodu yuvasidir her mahalle. binalara giren cikan, arayan soran her kim olursa olsun muhakkak perde arkasindan bir cift goz tarafindan izleniyordur. asikar yapanlarda mevcut tabi haklarini yemeyelim.
    burda cocuklar anaokuluna falan gonderilmez. en guzel okul sokaktir. yagmur yagmadigi muddetce asla icerde durmazlar.
    ozel okul simdiye dek yoktu bu yil acildi. artik varlikli aileler cocuklarini cevre ilcelere gondermekten kurtuldu.
    bu salak ilcede sari taksi yok. korsan taksiler rahat rahat yoldan yolcu toplayabiliyor.
    minubus hatlari tam koy usulu. saatlerce beklersiniz ve tiklim tiklim gelir binemezsiniz. zaten her yerden de gecen hat yok. once bi dunya yol yuruyorsun sonra minubus gecen caddeye geliyorsun.
    binalarda asansor yok. cik babam cik. yeni yapilanlara koyuyor tabi muteahhitler.
    birbirinin ayni boyda yan yana iki bina bulmak icin evvela deveye hendek atlatmaniz lazim. o kadar igrenc bir yapilasmasi var ki kusmaniz an meselesi.
    kaldirimlarda bebek arabanizi ya da tekerlekli sandalyenizi cikartacaginiz rampa yok.
    ılcenin en unlu magazasi lcw idi cok sukur ki yeni defacto acildi.
    kisin ucuz komur dumanindan, yazin toz topraktan nefes alamazsiniz burda.

alt yapisi yeni yeni yapilmakta. dogalgaz borulari yeni dosenen yerler oldukca fazla.
    cogunlukta bir tavuk besleme aski var. eskiden caddede en cok inek gorulurdu simdi tavuk. bakin normalde insan ya da araba demem gerekirken benim zikrim ne "tavuk".
    uzar da uzar bu liste yazmaya devam etsem.
    nefretime daha fazla nefret katmayayim. nihayetinde bende bu igrenc yerde sivasiz, asansorsuz, komsulari kaynana, eltiler olan, sacma sapan bir binada ikamet ediyorum.
    evet arnavutkoy! senden olesiye nefret ediyorum.
  • toplu bir yıkım ile tamamen yok edilmesini dilediğim ilçe.

bu salak saçma ilçeye bir de havaalanı yaptılar sanki çok matah bir yermiş gibi.

iki günün biri suları akmaz. habire şebeke arıza verir. 7 senede 700 kere arızalandı o şebeke.

kışın leş gibi kömür kokar; yazın her yer koyun yünü dolar.

havaalanı çalışanı olduğu için buraya taşınmaya niyetlenenlere sesleniyorum:
    - gelmeyin kardeşim, asla bu aptal ilçeye gelmeyin.

dipnot: evet o şahane şebeke bugünde arızalı ve gece 24.00 e kadar su yokmuş.
  • istanbul' un iki farklı semti, eş sesli tezatlıktır
  • ilçe olanı yarın yer yüzünden silinse dünyanın hiç bir şey kaybetmeyeceği yerdir. öyle çirkin, öyle berbat, içinden çıkılmaz trafiği olan, bir ilçedir ki muhteşem akp belediyeciliğinin her tonunu görebilirsiniz.
  • ilçe olanı açık ara istanbul'un esenyurt'la birlikte en fantastik ilçesidir. yeşilliği bile puslu (bkz: hafriyat yeşilliği) gibi olan bu ilçemiz ayrıca karadenizliler derneğinde kürt düğünü yapılması gibi enteresan durumlara gebedir.
  • bu berbat ilçenin asla çalışmayan ama dört dönemdir seçilen bir başkanı var (bkz: ahmet haşim baltacı)

neden? çünkü akp'li!

biz habire susuzluk çekeriz çünkü sürekli bir arıza vardır.

belediyeye şikayet olarak iletirsin, aldığın cevap:

- hanfendi! su kesintisi belediyenin sorumluluğunda değildir, bla bla bla...

bu kadar da yüzsüz bir belediyedir.

alt yapıyı, şebeke dağıtımını vs ben yapıyorum herhalde , benim sorumluluğumda.
  • gözünüzü seveyim şu başlıktan ilçe olan o garabetin entrylerini silin, yok sayın orayı, güzelim semt olanı bilinsin sadece.
  • bir de gaziosmanpasa taraflarinda bir arnavutkoy vardir.fakat bu iki arnavutkoyde yasayan insanlar birbirlerine pek benzemezler.
  • istanbul'da 2 tane olmayan semt. çünkü bir tanesi ilçe.
  • ufacık bir mahalleye 9 deli sığdırmayı başaran yegane semt.
hesabın var mı? giriş yap