• +garip naber?
    - hav hav
    + vayy aslanım benim
  • -aylin adamların yerini buldun mu
    +media player'dan bakıyorum.
  • rıza baba: "ölmek de yaşamak da ekip işidir, ölmek de.... yaşamak da...".
    rıza baba: "ne yapıp edip o çocuğu bulacağız, ne yapıp... ne edip.."
    rıza baba: "aşk da nefret de gereklidir evlat, aşk da.... nefret de..."
  • kurulması gereken bir cümleyi 3 oyuncunun paylaşarak tamamlamaları. senaristlik bu işte.
  • bir doktor var adını bilmiyorum,şevket çoruh'un oğlunun kanser tedavisini de o yaptı.kurşun yiyen onda,boğaz ağrısı olan onda,çükü ağrıyan onda.
  • masa başında bir olayla ilgili bilgiler ruza babaya anlatılırken, bir cümleyi bütün polislerin parça parça söyleyerek tamamlaması.
    "annesi bir lokantada çalışıyor"
    "liseye giden de bir kardeşi var"
    "babası ile annesi 3 yıl önce ayrılmış"
    "babası ayrılmak istememiş ama" gibi.
  • - her bölümde ekipten biriyle sırayla dalga geçilmesi. aslında her biriyle geçilmesine rağmen ekseriyetle 2 haftada bir bu karakter ya hüsnü ya mesut olur.
    - filmin başında cinayeti işleyen kişinin yüzünü gizleyerek gizem yaratıldığının sanılması. ya adamı göster ya da direkt cinayete uğramış bedeni göster arkadaş. katilin kolunu gösterip çekmek çok mu merak yaratıyo yani?
    - rıza baba'nın merkeze sanki holdingte patronmuş da kendi ofisine geliyormuş gibi geç gelmesi. bu adam da 8-5 mesai yapmıyo mu amk?
    - figüranların ve olayların içindeki yan karakterlerin iğrenç oyunculukları. aynı karakterler ayrıca akasya durağı ile dönüşümlü olarak oynar.
    - siyah mercedes, kravatsız takım elbise ve siyah çanta ile mafya olunur sanrısı. buna bi de inşaattan bozma yıkıntı bi yeri de eklemek lazım. bu dördü bi araya geldi mi al sana mafya çatışması.
  • - çoban denen polisin amcık hastası veletlerinin türlü şaklabanlıklarla karı kız peşinde koşması. durun lan piçler daha yaşınız kaç.

- her bölümde nereden tedarik ettiklerini bilemediğim üçüncü sınıf yan rol oyuncuları, alayı da kafalarını sallayarak konuşuyor. öyle yapınca daha inandırıcı rol kestiklerini mi sanıyorlar nedir.

- diğer klişe ise istanbul'daki her vukuata bu polis arkadaşlarımızın yardırması. zamanıdna demiştim, balkona top kaçsa bu muhteşem ekip kurtaracak sanki.

- daha az önce gördüm, babaannem ağzını açmış bakıyodu bunlara, ben de bi bakıyım ne alemde dedim, demez olaydım, atraksiyon dolu bi sahnede kamera zoom in zoom out yapıyo (böyle mi yazılıyodu lan) bu ne boktan klişe bu hala be!

off daha yazardım da üşeniyorum. babanneme sorsan süper dizi ama
hesabın var mı? giriş yap