• o miniminicik, sevgili zeka küpümüz, bal üreticimiz, sarılı siyahlı canlarımızın bizlere ufak bir buse kondurmasıdır.

amaaa, sabah 6 ya kadar çalışan ve 8 de kalkmak üzere yatağına girmiş, tam rüyanın en hararetli yerinde (orta dünya gibi bir yerde saraydan kız kaçırıyodum, ama bu konumuz değil şimdi ) olan bir kişiyi sokan arı senin ta ananı sikeyim. evet efendim bariz bir şekilde söylüyorum. ananı sikeyim. senin kral versiyonunun da kraliçe versiyonunun da anasını sikeyim. ne lanet bişeymişsin lan sen ibne. hırsmından şu an ağlıyorum biliyo musun yavşak arı.

haaa ama bitti mi ? hayır . son halin nasıldı öyle. bi de yatağın içine girip soktun ya beni. sonradan da ben seni siktim de mi. noldu küçücük minicik arı. yedin arka arkaya darbeleri. bu anam için bu babam için bu da bütün arı sokulanlar için repliğimin arkasından nasıl da öyle gururlu soktuğun andan eser kalmadı. iki büklüm bir şekilde kıvrılıp kaldın.

şu anda bu entry i okuyamıyosun bilirum ama hodri meydan. sen ve senin gibilerin yakasını bırakmayacam. söz uçar yazı kalır. size sesleniyorum ey duyarsın piçler. bütün adamlarınızı toplayın çıkışta gelin lan.

not : ohh be rahatladım ama ayağım hala ağrıyo.
  • açık alanda pipetle içecek içme fobisi yaratmış olaydır..

şöyle ki; öğle tatilinde güneşli bigünde okulun bahçesinde banka yayılmış, bi taraftan güneşlenirken, bi taraftan arkadaşla sohbet edilmekte bu sırada da kutu fanta, içindeki pipet marifetiyle ara ara hüpletilmektedir.. bankın sırtına uzatılan kol fanta'yı tutmaktadır.. bu hüpletmelerden birinde, dudağın tam üstünde bi kaşıntı, hızlı kanat darbeleri, beyinde bi vızıltı hissedilir..

saniyeler içinde şişen dudak, acı ve yere fırlatılan kutudan dökülen fanta'nın içinde yüzen ceset herşeyi anlatır.. tabii bunu bi de revirde anlatmak gerekir, durum son derece ilginç görünmektedir zira..

__mönü oru soktu..! ühühühüh..
  • arı zehiri protein bazlıdır. sokulan yeri yeterince ısıtmayı başarırsanız acıdan kurtulursunuz. arı zehrini nötralize edicem diye kolunuzu kaynar suya sokun demiyorum tabii. sadece biraz ısıtın. mesela sigaranızı sokulan yere yaklaştırın. (burası önemli) yaklaştırın, sigarayı kolunuza bacağınıza yapıştırmayın! amaç zehrin etkisini ortadan kaldırmak. çivi çiviyi söker mantığıyla sigaranın acısı yüzünden arı sokmasının acısını unutmak değil. deneyin işe yaradığını göreceksiniz.

not: amonyak tahriş etkisi yüksek bir kimyasaldır. acısı geçsin diye uzun süre uygulamaya kalkmayın, üzülürsünüz.
  • biri eski foça'da biri de yeni foça'da olmak üzere şu ana kadar iki kez başıma gelen olay. allahtan başka foça yok*.
  • evde tam kahvemi yaptım, elimde cama doğru götürüyorum. sigara pakedimden bir tane sigara çıkardım. aynı anda telefon çaldı. çıplak ayaklarımla adımımı atar atmaz yine yanlışlıkla bu mahluklardan birine bulaştığımı acıyla farkettim. halının renk cümbüşü içinde kamufle olmuş bir eşek arısının, neden camda ya da duvarda olmak yerine halının üzerinde anlamsızca durduğunu sorgulamam bir yana, soktuktan sonra neden o bölgeyi bırakmadıklarının genetik bir hırsla alakalı olup olmadığını merak ediyordum.

neticede kısa zaman önce gizlice kutu kolama girip dudağımı, şimdi de ayak parmağımın altını sokan bu minik yaratık ayağımı yerden kesti. yere düşerken kahveyi üstüme döktüm. cep telefonum elimden fırladı. tek dal sigaramın üzerine oturup kırdım. oturduğum yerden çıkarıp yere attığım hareketsiz duran arıyla bir süre bakışmaya devam ettim. "ulan yine mi sen?" dedim. başlattığı zincirleme reaksiyonun şaşkınlığı ve ölüme yakın olmanın verdiği korkuyla ifadesizce suratıma baktı.

bu mahluka iğne verilmesindeki hikmeti hala çözemiyorum. neden sinekte yok da bunda var? çok ters yerlerimden sokuyorlar ve benimle ciddi bir şekilde alıp veremedikleri var sanırım.
  • hayatımda ilk defa hastanelik olmamı sağlayan olay. daha önce bir kere arı sokmuştu beni ve hiç bir alerjik reaksiyon göstermemiştim. zaten zavallı arının da bir suçu yoktu, ben balkonda üzerine basmıştım(gerçi orda ne işi vardı, yok yine suçlu o). ve bu olayın üzerinden yıllar geçmişti. 2 sene önce yazın evdeyiz. salona gitmem gerekti ve çat. yine arının üzerine basmıştım (evet evin içinde) ama bu sefer her tarafım kabarmaya, kaşınmaya başladı.apar topar hastaneye gittik. hastaneye vardığımızda zor yürüyor, yüzüm şiştiği için zor görüyor ve zor nefes alıyordum. sonra aceleyle beni bir odaya aldılar, serum taktılar, iğne yaptılar falan. o arada net hatırladığım şey balona olan benzerliğimdi. tabi bir de ben orada can çekişirken görünümüm ile ilgili yapılan şakalar vardı. ya neyse ben bi şey demiyorum onlara. işte o gün bugündür yanımdan iğnemi ayırmıyorum. çok pis tırsmıştım valla.
  • arılar her zaman koruma içgüdüsü yada intikam duygularıyla sokmazlar. bazen gerçek anlamda salaklıklarının kurbanı olurlar. şöyle ki;
    vaktiyle yazlık bir mekanda* ben gözümde gözlüğüm salınırken karşıdan gelen arı kardeş önüne bakmadığından dolayı benim gözlüğümün içine girer, oradan çıkmayı başaramayınca korkudan gözümü (gözümün altındaki kirpiklerin arasından) sokma salaklığını gösterir ve çaresiz ben gözlüğü yere fırlattıktan sonra bir de gözümde takılmış kanatlarını çırpıştıran beceri ve zeka yoksunu arıyı tüm böcek fobime rağmen tutup çıkarmak (ve ölsün diye kenara koymak) zorunda kalırım.*

sonuç:ben tek gözüm iyileşene kadar boyut kavramımı kaybettim belki ama arı öldü...
  • arılar soktuktan sonra iğnelerine bağlı olan barsakları da dışarı çıkar ve ölürler. bu ne biçim nefsi müdafa?
  • bazi durumlarda verdigi acinin baska acilar ile giderilebilmesi mumkun olan bir hadisedir *. nasil mi? anlatayim; cocuksunuzdur, mahalle arkadaslari ile oyun oynuyorsunuzdur. bir ara boynunuzda bir kasinti hissederseniz, elinizle mudahale etmek yerine cenenizi boynunuza surterek kasintidan kurtulmayi tercih edersiniz, bu esnada kasintiya sebebiyet veren ari can havliyle sizi sokar. duydugunuz aci ile sokaktan eve kosarken ve 3 kat merdiveni asip eve ulasmaya calisirken - anneeeeeeeeeeeeeeee - anneeeeeeeeeeeeeeee nidalariyla haykirirsiniz, tam kapiya geldiginizde anne kapiyi acar, korku, panik ve sinir karisimi bir ruh haliyle okkali bir tokat patlatir -- neden bagiriyosun evladim, nooldu? repligi esliginde. ari sokmasi, verdigi aci, yediginiz tokadin anlam ve onemi, annenin ruh hali bir karisim olur ki herseyi bir kenara birakir koparsiniz, yillar sonra bile nasil bir aci oldugunu hatirlamaniz mumkun olmaz.
  • arı sokması hadisesi elinizin üstünde gerçekleşmişse söz konusu organın bir süre mona lisa'nın tombik eli gibi şiş kalmasına neden olan durum.
hesabın var mı? giriş yap