• hitler "kavgam" kitabında bu ırktan "uzun boylu, geniş omuzlu, sarışın" diye bahsedermiş. oral sander de diyordu ki "enteresan bi şekilde hitler'in kendisi bu tanıma uymuyordu..."
  • at attır, eşek de eşek felsefesi.

(bkz: yolun bundan sonrasina katirlarla devam edecegiz)
  • türkçe'de ısrarla yanlış kullanılan bir sözdür. ariler (ya da aynı anlamda aryanlar) tarihte var olduğu öne sürülen, iranlıları ve (tartışmalı olarak) almanları kapsayan bir ırktır (iran adı da aryanlar memleketi demektir). diğer bir deyişle, ari ırk, bir özel isimdir. üstün ırk anlamına gelmez. aslında ari ırkı tabirini kullanmak daha doğru olur.

ari ırkından bahsetmek, zorunlu olarak ırkçı olmayı da gerektirmez. dünyada farklı ırkların olduğu bir gerçektir. bu ırklardan birinin diğerleri üzerinde hegemonya kurmasını öngörmeden bu ırklardan bahsetmek doğrudan ırkçılık değildir. ancak sanırım "arı ırk" - "saf ırk" anlamında anlaşılıyor türkçe'de ve dolayısıyla pek çok yanlış anlamalar doğabiliyor.

işin ilginç yanı, işin etimolojisine baktığımızda, aryan gerçekten "üstün ırk" benzeri bir anlama geliyor (bkz: aryan/#294858). ancak gene de, günümüzde bu sözcük zorunlu olarak bu anlamda kullanılmamaktadır.
  • ırklar arasında adaletsizlik olduğunu düşünen biri olarak nazi almanya'sının bu konuda verdiği mücadeleyi anlayabiliyorum. tabi bunun uğruna insanlıktan uzak ölümcül deneyler/testler v.b. gibi eylemlerin doğruluğu yoktur ayrı bir konu.
    şimdi bir afrikalı'ya bakıyorsun resmen homo saphien tipli, sonra dönüp bir fin'e bakıyorsun elf gibi. sonuçta güzellik o kadar da göreceli bir kavram değil, evrensel bir takım kıstasları var.
    metroda,otobüste,vapurda bu tarz çok gözlem yaptım bizim genlerde de bir bozukluk var, çok orantısız ve ekseriye çirkiniz. ha bunu söylerken 1,73 cm'lik boyumla kendimi de ayırmıyorum.
    misal ukrayna'da çirkin bir kadını arayıp bulmanız lazımken türkiye'de aynı şekilde güzel ve orantılı bir kadını arayıp bulmanız gerekiyor. belki saçma çıkarımlar bunlar ama benim gördüğüm bu.
    artık beslenme alışkanlığı mı dersiniz, mevsim özelliklerinden mi bilemiyorum. bence genetik miras.
  • böyle bir ırk günümüzde söz konusu değildir. bütün ırklar çok daha önce birbirine karışmıştır ortaya enfes bir 6.5 milyarlık kokteyl çıkmıştır.
  • uğruna sterilizasyon uygulamaları sonucu şizofreni gibi ruhsal hastalıklara, genetik hastalıklara ve körlük gibi sakatlıklara sahip insanların kısırlaştırıldığı, sadece yahudi değil birçok çingene*, rus ve "kusurlu" almanların imha edildiği "ırk".
  • rivayete göre;

adolf hitler, alman askeri birlikleri arasında dolaşırken filinta gibi alman gençlerini görünce derin düşüncelere dalmış karargahına giderek anne babasının fotoğraflarını incelemiş sonra aynanın karşısına geçip baştan aşağı kendini süzüp '' onlar da alman ben de alman'ım, sıfata bak.. pu sıfatımı s*keyim '' deyip, gelecek alman bebeleri benim gibi tipsiz olmasın bari diyerek ne yapsam diye düşüncelere dalmış..
    aklına fikir gelmeyince yatmadan önce abdestini alıp,namazını kılmış ve istihare uykusuna yatmış.. sabah olunca '' buldum lan '' diyerek rüyasından ilham aldığı ari ırk projesini faliyete geçirmem lazım diyerek bu işe girişmiştir.
  • uğruna, doktor ve nazi subaylarından oluşan küçük bir grup tibet'te yaşayan insanlar üzerinde araştırmalar yapmıştır... tahminlere gore tibet halkı o dönemde başka ırklarla karışmadan kalabilmiş tek ırkmış.
  • türkiye de en ari irk sivas kangal dir demiş çok iyimser şair.
hesabın var mı? giriş yap