• trink sat hizmeti kapsamında web sitelerine istedikleri bilgileri doldurduktan sonra 55.000 tl. deger biçtikleri arabayı expertiz için ofislerine götürdüğümüzde aracı daha expere bile sokmadan şöyle bi göz gezdirme sonrasında hafif kaza trameri ve çiziklerinden dolayı 47.000 tl’ye düştüler. expertiz sonrası büyük ihtimalle 40.000 tl gibi bir fiyata arabayı benden alacaklardı diye tahmin ediyordum. 40.000 tl. fiyat biçecekleri arabayı bugün 62.000 tl’ye sattım. kimsenin canının yanmaması adına sakın ama sakın gidip de paranızı bu kurnazlara kaptırmayın diye tavsiyemi buraya bırakmak istiyorum.
  • reklamında sahibinden.com'a giydirmiştir. ama bu pek bi boka yaramayacak. yine gider koyarım ilanımı sahibinden.com'a. reklam güzel ama.
  • dolandırıcıların cirit attığı site.

iki farklı araç için sahiplerine mesaj attım. maille görüşelim dediler. mail attıktan sonra ikisinden de aşağıdaki aynı maili aldım:

--- alıntı ---

ıyi günler,
    benim ilanim ile ilgili oldugunuz için tesekkür ederim.
    arac türkiye'de kayitli, gayet iyi bakimli, motor çok güzel çalisiyor, hiç bi kazasi yok, (araç hakkında biraz bilgi). arabanin hiç bi kusuru, cizgi bile yok.
    yillardir ben ıngiltere'de yasiyorum. arabanin sahibi benim oglum.
    yakinlarda oglum yanima tasinip arabasinida burayi getirdi. fakat, oglum buranin trafik sistemine hallea alisamadi ve o yuzden araci turkiye'ye satmaya karar aldik ve saga direksiyonlu baska bi araba almaya karar verdik.
    anlasirsak eger ben arabayi turkiye'ye gönderebilirim. tüm nakliye masraflari bana ait.
    ayrica arabanin bi kaç fotograf gönderiyorum.
    fazla ve onemli detaylar icin beni arayabilirsiniz.

saygilar,
    dr. xxx
    --- alıntı ---

arabam.com'un şikayet et bölümü yok anladığım kadarıyla. yalnızca hatalı ilan bildir gibi bir seçenek var, oradan her iki ilan için de bildirim yaptım. ilanı ne kadar sürede kaldıracakları da site için güvenilirlik testi olsun. beklemedeyiz.

edit: ilanları aynı gün içinde kaldırmışlar. haklarını teslim edelim.
  • son reklamları tamamen para kaybıdır.

izleyelim: http://vimeo.com/109420117

görüldüğü üzere reklam sahibinden.com göndermeli. arabam.com reklamı olduğu sonunda anlaşılıyor. reklamdan akılda kalan şey daha çok sahibinden.com. böyle sataşmak yerine arabam.com gidip her ildeki galericiler sitesi yakınlarında sadece 1 bilboard reklamı verse daha az para harcar daha çok geri dönüş alırdı.

türkiye'deki her şey gibi reklamlarda da en ufak zeka kırıntısı yok.
  • aracımı satmak için sahibinden.com'ailana koymuştum dün. az önce 0850'li bir numara aradı. arabam.com'dan arıyorum görüşmelerimiz kayıt altındadır bla bla bla... dedikten sonra, onayınız olursa sahibinden.com'daki ilanınızı ücretsiz olarak yayınlamak istiyoruz. onaylarsanız cep telefonunuza sms ile link göndereceğiz şifre belirleyip kullanabilirsiniz dedi. okey bacım dedim. zart diye sms geldi, zurt diye girdim, baktım cart diye ilanı copy paste eyleyip yayınlamışlar bile. maşallah bu ne hız efendi...

uzun entarinin özeti; sarı sitenin pastasından dilim almaya çabalayan site, kolay gelsin...
  • reklamlarına çok kanmamak lazım. o trink sat goygoyu nasıl işliyor size anlatayım: şimdi aracınıza önce telefon üzerinden örneğin 150 bin tl teklif veriyorlar. siz kabul ederseniz de arabam.com'un anlaşmalı olduğu ekspertize yönlendiriyorlar. işte parti de tam olarak burada başlıyor. armudun sapı, üzümün çöpü derken en başta 150 bin tl teklif ettikleri araca ekspertizde 135 bin tl gibi olmayacak bir para teklif ediyorlar. siz de aracınızı satamadan, vakit kaybetmiş bir şekilde tıpış tıpış evinize dönüyorsunuz.

şimdi firma teklif verirken aracın en ince ayrıntısına kadar sorular soruyor, tramer istiyor. onu geçtim yahu tamam 150 bin tl de verme de 148 ver, 145 ver ya hadi 140 ver 135 nedir arkadaş ?

not: olay gerçek, fiyatlandırmalar farazidir.
  • aynı otomobili biri ankara diğeri istanbul'da yerleşik iki ayrı galerinin satmaya çalıştığı site.
    araç aynı (marka model değil aynı şasi no, trafik tescil vs.) bir ilanda 28.000 diğerinde 30.000 km yol yapmış ve biri diğerinden 1000 avro daha pahalı.
    ne diyem allah müstehakınızı versin.

http://arabam.milliyet.com.tr/…tail.aspx?sid=967916
    http://arabam.milliyet.com.tr/…ail.aspx?sid=1052658

pheaton bakıyorum da hanımlar aklınızda bulunsun yani...
  • 2 dakikada bir otomobil satılıyormuş bu sitede. cumartesi bizim başımıza geldi. iki dakka değil ama 7 saatte sattık arabayı.
    http://www.youtube.com/watch?v=8dhhicl9hdq
    http://www.youtube.com/…faavuyzwuzu&feature=related
  • ilk sahibi olduğum, piyasası 110k olan aracıma 65k teklif verdiler. galericilere sövüyoruz ama bunlar beterin beteri amk.
  • ...

"sahibinden.com'a girme!"

neden?

"çünkü orada araba ile birlikte başka şeyler de satılıyor!"

peki senden almam için senin sunduğun ayrıcalık ne?

"araba dışında bir şey satılmaması!"

...

işte reklamının özeti bu.

adamların ortaya koyduğu tek söylem negatif bir özellikten doğmuş.

"öyle bir reklam hazırlamalıyız ki... ne var elimizde? sadece araba satıyor olmamız? evet. biz sadece araba satıyoruz. daha ne olsun?! arabadan başka bir şey yok! süper değil mi? bunu koyalım reklama!"

...

hadi mesela fırında aynı zamanda tarım ilacı da satılsa da sen de desen ki "tarım ilacı satılan yerden ekmek alınmaz!" bunu anlayabilirim. mantıklı bir söylem ve de reklam malzemesi ama sahibinden.com'a mantıksızca sataşınca eline ne geçti?

...

yandex mesela google'a öyle bir göndermede bulunuyor ki, verdiği hizmeti yansıtmasa da göndermede bir zeka pırıltısı olduğunu kabul ediyorsun. sen öyle misin peki arabam.com? değilsin.
hesabın var mı? giriş yap