• kendisinin ağzından apti şakrak ;

'' efendim ben, belediyenin 2548 yaka numaralı temizlik işçilerinden apti şakrak . hasan ile seher' den doğma, anam babamın ikinci karısı zannederim , yozgat' ın şefaatli ilçesinden 1948 doğumluyum, okumam yazmam ilkokulun üçüne kadar olup sicilim son derece temizdir, nişanlımı kaçırma vukuatını saymazsak tabi .

askerlikten sonra belediyenin asli kadrosunda tam tamına dokuz yıllık hizmetim vardır. ''
  • + demek teklifimizi kabul etmiyorsun
    - yapamam efendim kovarlar sonra belediyeden. benimkisi sağlam bi meslek. emekliliğim var sigortam var. yılda iki takım elbiseee?
    + olum senin orda bi yılda aldığın parayı biz bi ayda veriyoruz
    - neeağ? 11 ay ben boş mu oturacam.
    + ne çarıklı itoğlu it. pazarlığı kızıştırıyor.
  • kısa süreli şöhretinde söylediği türküler için:

(bkz: maden dağı)
    (bkz: hele yar)
  • "şimdi şu koca ekmeğin arasına bi küçük sana koyacan, 100 gram zeytinle ne biçim gider be..."
  • (bkz: çöpçüler kralı)

kendisinin en klas repliklerinden bi derleme hazırladım siz sevgili gönül dostları için ;

'' seninle her gün ekmek kuyruğuna girsek bi deri bi kemik kalırım valla ''

( aysen gruda ile ekmek kuyruğundan çıktıktan sonraki replik )

'' şimdi anlaşıldı 10 ekmeğin kimin yediği ''

( aysen gruda' nın boyacı kardeşi zabıta için tehditkar cümleler kurduktan sonra, daha önce kardeşi fırından 10 ekmek almış idi )

'' bundan sonra böyle, çalışmayacağım, at anam atam, bok götürsün mahalleyi, süpürürsem namussuzum ''

( aysen gruda elden kaçtıktan sonra bir sabah )
  • (bkz: can bonomo)
  • sonunda aranızda efenim.
  • “parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği.”

“benim istikbalim parlak, birazdan güneş gibi doğacağım.”

“güzel adamım güzel. allah övmüş de yaratmış, maşallah.”

gibi efsane sözleriyle hafızalara kazınmış ‘çöpçüler kralı’ filmi ana karakteri. hakikaten çok güzelsin be apti abi.
  • kablosuz mikrofon kullansaydı şöhreti daha uzun soluklu olurdu.
  • türk sinema tarihinin en önemli karakteridir şahsi fikrimce.
hesabın var mı? giriş yap