• kendi mp3 transfer protokolunu yazicagini dusunuyorum, zira aramizdaki transferlerin bandwidth hesabi ile pek olcumu yapilamiyor.. mail, ftp, dcc. doomsociety yardimcim, issiz bir community'de yaninda giri$imcinin bulunmasi gereken 3 seyden biri.

bunun yani sira nette sabahladigimiz konustugumuz gecelerin hatrina entry'yi uzatmayacagim :)
  • ailenizin solution developer'ı.
  • yorungesi dunya'nin yorungesini kesen ve kestigi yer gunes'e en yakin konumuna* yakin olan asteroid cesidi.
    ornek: http://neo.jpl.nasa.gov/…i-bin/db_shm?sstr=toutatis
  • birçok konuda süper bilgisi olan, özellikle bilgisayar donanım, yazılım, overclock gibi konularda tanrı katında bilgili dost. özellikle windows konusunda aşmış biri. öyle böyle değil, yazmayı bilse oturur windowsu sil baştan yazar. coderlik özelliğine zaten değinilmiş. hatta eğer megalomanlığı tutmuşsa bu konuda zaman zaman* böbürlenmekten de kendini alamaz. örneğin;

(örnek diyalog aklıma gelmedi üzgünüm. birçok olay vardır ama böyle)

(apollo)- aaabiiiiiiiii. şuna baksana ne yaptım.
    (sammael)- oha abi hübülüp'ü nasıl yaptın oha oha oha ?
    (apollo)- lüplüpten bülübülüyü düttüm. zorttan bilibiliyi çağırdım, zırt pırta cart ekledim, gıdıgıdıyı da dıgıdıktan cırt eyledim, oldu.
    (sammael)- hmmm. yaparım diyosun yani ?
    (apollo)- e tabiki, ne olacaktı yani...

bilgili olduğu konularda ve yardım edebileceği herhangi bir konuda kendisinden uygun bir dille yardım isterseniz kesinlikle geri çevirmez, yardım manyağı yapar sizi. ama ki emrivaki bir durumla karşı karşıya bırakırsanız yapmaz, elindeyse bir şekilde kimsenin de size yardım etmemesini sağlar, ağzınıza sıçar, sifonu da çekmez*. örnek diyalog;

(sammael)- aporlöcüğüm karnım aç bi makarna yapalım mı beraber ? (külliyen yalan. o yapacak ben yicem!)
    (apollo)- suyu ısıt geliyom.

örnek "olumsuz" diyalog;
    (sammael)- kalk bi su getir de içeyim şöyle ooooh mis.
    (apollo)- siktir git kalk kendin al lan banane amına koyim ben senin uşağın mıyım ? herife bak yaa emir veriyo bana. getirmiyorum amına koyim içme su falan. hayır sen de getirmeyeceksin otur yasak sana su falan içme geber burda. götoş... (böyle gider bu)

yapı itibariyle süper sinirlidir. eğer size sinirlenmişse ve onun özünü, davranışlarını ve mimiklerini tanımıyorsanız sizi öldürecek sanırsınız. o denli de sinirlenir. hatta ve hatta yakın çevresinden birine haklı olarak sinirlenmişse mahveder. sadece kalbinizi kırmaz, etraftaki birkaç eşyayı da kırar. (oha be) isterse kötülüğü de en iyi yapan düşman oluverir.

bu kadar sinirini anlattıktan sonra şebekliklerini de anlatmamam kendisine yapılan bir haksızlık olur.

yolda, cafede, damda, herhangi bir balkonda, araba sürerken... kısacası aklınıza gelecek her yerde "ihhik" diye bile gülmenizi sağlayabilir. bir şebekleşti mi durdurabilene aşk olsun.
    misal vermek gerekirse herhangi birimizin* evindeyizdir. ben ve herhangi bir arkadaşım bilgisayar ile uğraşmaya başlamışken apollo'nun sıkılacağını hesaba katamamışızdır (ki çoğu zaman o hesabı düşünemeyiz).

(apollo : kro esprisi yapan adam mode on)
    (apollo)-emre ? emre ? emree ? emree ? emre ? emre! euvğreeee! örrrr! ıhıhı! (gıdıklar)
    (sammael)-ne var bi ya bi dur bi ya dur ya dur!

"..."

(canı daha çok sıkılır, kendi kendine saçmalamaya başlar)

(apollo)- euvre is a boy, kaldıra kaldıra koy. ehihi.
    (sammael)- (fısıltıyla, yanındaki arkadaşına) sıkılmış yine bu abi bişeyler yap konuştur falan şunu.
    (apollo)- euvre is my sister, kodum kodum ister. ehihihi
    (sammael)- "..."
    (apollo)- euvre is a höt, hötörö bötörö göt.
    (apollo)- (kendi kendine mırıldanır, duyamayız.) ...
    (apollo)- kalkın amına koyim sıkıldım ben gidiyoz.
    (sammael)- ya bi dur bitiyo işimiz.
    (apollo)- ...

(bir süre sonra...)

(apollo)- gaşlarıngaaaarasssıngaaaa dom dom gurşunu deeegdiii domdom gurşuuunu deeegdiii
    (ortam)- sus yaa offffff!! hadi gidelim tamam.
    (kro esprisi yapan adam mode off)

akabinde uygun bir ortama* gidilir, orada derin konulara dalınıp çıkılır, planlar programlar yapılır vs. ve sesimiz kısılıncaya kadar bir konu üzerinde hararetli bir tartışmaya gireriz. sabahın ilk ışıklarıyla evlere dağılır uyuruz. uyumazsak da internette devam ederiz.

yanlış anlaşılma olmasın, sadece "iğrenç espri*" yapan biri değildir kesinlikle. çoğu kişi tarafından kabul gören titiz bir espri anlayışı da vardır. ha espri anlayışlarımız zaman zaman uymaz, o ayrı ama genelde güldürebilmeyi başarırım, güldürebilmeyi başarır.

tek belirgin kusuru aşırı sinirlilik. siniri de olmasa huyu huyuma bi adam. evlenirim. hatta iğrençleşmek gerekirse kız olsam verirdim de diyebilirim.

(not: daha uzun bir entry olacak sanıyordum. yine sözlükteki haline bakınca acıdım. bilahere daha uzunlarında da görüşmek dileğiyle...)
  • "bir kısım sözlükçülerin" fasilitesine yolladığı o güzel fotoğraflar nedeniyle "sözlükten adam kaldırmak" gibi bir kavramın doğmasında başrol oynayacağını, en kısa zamanda da tecavüze uğrayacağını düşündüğüm adam. (olur mu olur yani...)
  • gönderdiği şarkılarla aklımı alan kişi. müzik zevki takdire şayan.
  • can dostum.
    ha bir de ben müzik eşliğinde zıplarken gülüyor.
  • quakede sunucuda herkesi yenebilen rocket launcher addicted insan olmasina ragmen benim 15 timelimit'de 33.600 baglantim ile 5 aynı seviyede quaker'in arasindan 99 frag alip server haywani oldugumu gormus insandir. yine de "evet belki her zaman pek bir extreeme olamiyorum, simdi oynasak sanirim rezil eder beni" diyerek temkinli yaklasiyorum antalya bulusmasinda basima geleceklere hazirlikli olmak adina.

97-98 sezonunda evde quake oynarken yaptigim en iyi is olsa gerek ki, su siralar ard arda mp3 transfer ettigim, medium-geek muhabbeti yaptigimiz, ask/mesk/gundelik seyleri konustugumuz ve onerdigi sarkilari kulagima kaziyan (su an vuku bulan gel son defa saril bana gibi) zat-i dost.
  • raja bell denen imansıza, mehmet okur'a pas vermediği için eşzamanlı olarak küfretmişliğimiz vardır. sözlüğe adım atar atmaz, sıcak bir şekilde karşılandık tarafından.
  • apollo the sun king henry bendix in genetik müdahaleleri ile güneşin enerjisini kendine çekebilen bir nevi güneş enerjisi ile çalışan bir süper kahramandır. sahip olduğu enerjinin miktarına göre inanılmaz güçlüdür, aynen süpermenin güçlerine sahiptir esasen, hatta yazar warren ellis in süpermen mit ine bir saygı duruşudur zannımca. jenny sparks tarafından the authority e dahil edilmiştir erkek arkadaşı ve sevgilisi olan midnighterile beraber...
    (bkz: şimdiki çizgiromanlar bir garip azizim)
    (bkz: the authority)
hesabın var mı? giriş yap