• menejerlik oyunlarinda oyunu okuma ve buna bagli olarak onceden tahmin ve onceden davranma ozelligi, defans oyunculari ve strikerlar icin onemlidir..
  • animasyondaki ön hareket prensibi.normal fiziksel dünyada da bir topu atmadan önce kollarımızla onu geriye doğru kaldırarak bir ön hareket yapmamız gerekir.animasyonda ise hareket edecek nesnenin ya da figürün hakiki hareketine başlamadan önceki hazırlığı bu şekilde vurgulanır.böylece hareket abartılıyor ve dolayısıyla daha çok gülüyoruz.bu prensibe örnek olarak; karakterlerin fırlamadan önce bir süre yerlerinde koşmaları ve bir şeyi yakalamak için önce geriye doğru çekilmeleri verilebilir.incelenmek istendiğinde looney tunes bunun için bir cevherdir.
  • şu an dinlediğim blonde redhead şarkısı. çok kötü başlıyor bence. ama fena devam etmiyor sonra. çoğu şeyin tersine. neyse eminim bu şarkı benden başkalarına çok daha fazla anlam ifade ediyordur. çok kanama şarkılar bunlar. ben başka şeyler düşünüyordum. mesela geçen gün urban'da bir arkadaşımla otururken dışarıda soğukta, hayat yine saçmaymış gibi geldi bir an bana, yanımızdaki insanlar yürüyüp geçerken. birileri masalarda oturuyor, birileri de ordan yürüyüp geçiyor. oturan insanlar tuhaf göründü. sanki yürümeleri bitmiş, şimdi oturma vakitleriymiş gibi. niye birileri yürürken birileri oturuyor buna anlam veremedim. aslında akıllı biriyimdir. ama hayatla alıp veremediğim ne varsa, ona ince bir yerinden tutarak temas eden, ya da bir şekilde öyle olduğunu sandığım olayları kolayca kabul etmekte zorlandığımı düşündüm. oturmak mı, yürümek mi anlamsız göründü bilmiyorum. ikisi de değil. birileri yürürken birilerinin oturması anlamsız göründü sadece herhalde. hayata dair de böyle işte. ya insanlar aynı anda oturmalı, ya da aynı anda yürümeliler. bir yerde (geniş anlamda) ya oturulur, ya da yürünür. yoksa hep trajedi oluyor. belki de ihtiyacım olan düzen bu. başka türlüsü kafamı karıştırıyor. aslında o kadar da salak biri değilim. tersine. insanları çok sevebiliyorum.
  • anticipation özellikle halı sahada defans oyuncusunun topun önüne kolunu,bacağını sokarak hatta vücudunu siper ederek rakibin şutunu önlemenin ingilizce karşılığıdır......çok fazla anticipatic özelliklere sahip olan kişi muhtemelen rakip oyunculardan müstesna küfürler yiyecektir......
  • guzel bi blonde redhead parcasi. cistak cistak.

anticipate and evaluate
    what he thought
    and what i thought before
    you’re broken like me
    like me before

dark place is your place
    i take dark drive to your place
    you’re staring me
    you’re staring with your inside eyes

knowing you, knowing me
    we’re deeply sorry
    you’re broken maybe baby

maybe it didn’t happen
    maybe all of this would go away
    and if we’re ever young again
    he’ll anticipate
    we’ll evaluate
  • blonde redhead in 2004 yılında çıkardıkları en efsane albümleri misery is a butterfly da yer alan bir çalışmadır. bu albümü defalarca dinlememe rağmen neden bu şarkıyı atladığımı bir türlü anlayamadım. ta ki tesadüf eseri bu canlı performanslarını izleyene dek. kazu makino elinde beyaz bir gibson sg ile her zamanki gibi klavyesi başındadır. eşsiz güzelliği ve büyüleyici sesi bu performansta da alır götürür. her ne kadar boktan gitar çalıyor olsa da onun parmaklarından çıkan tonları duymak yeter. 1.46 da koluyla burnunu siler. garip ama o ne yapsa hoş geliyor.

http://www.youtube.com/…vhahv9grk1g&feature=related
  • blonde redhead in son albumu nden * sukela bir track... 7. sarki olmasi ise beni " ulan niye ben butun albumlerin yedinci sarkilarina takiyorum, hep cok begenip defalarca dinliyorum" diye dusundurtuyor.. dusun durt mesene ulan !
    sozlerini bulamadim
    bulup ta yazan olursa sukelalarimi esirgemeyecegimden emin olabuluuu

(bkz: tas dusebiluu ayi cikabiluu)
    (bkz: entry altina alakasiz bkz vermek)
  • bir amway parfümü. bay ve bayan için modelleri var. kokusu; eh.. fena değil..
  • ekonomide; ekonomik bireylerin olacak her değişikliklerin sonuçlarını önceden hesaplayıp o sonuca göre davranma durumu.. her ekole göre değişik seviyeleri vardır.. yeni klasikler maximum anticipation vardır derken yeni keynes'ciler bireyler sadece utilitaristtir der..
  • (bkz: senkop)
hesabın var mı? giriş yap