• paşam biz yatıyoruz: sen ne zaman yatıcaksın oğlum bak baban söylenip duruo
    çağır arkadaşını bize: içip içip geliosun gözümün önünde dur
    nasılsın oğlum?: dersler nası gidio?
  • - ay hava felaket, fırtına var! (hava rüzgarlı, üstüne yelek al mealinde)
    - bir tekme attı, bacağım parçalandı! (şu çocuğuna dikkat et fena yapacağım mealinde)
    - romica'nın ergenliği çok zordu, her gün kıyametler koparırdı, çok sinirliydi, nasıl zordu, nasıl zor anlatamam... ( ergenken bana bağırdığın günü unutmadım, unutmam, unutturmam mealinde.)
    - o kadar tembelsiniz ki, tatile gelip deniz kıyısına gitmeye üşeniyorsunuz. (tatildeyim diye bütün gün yatıp uyuyacağını mı sandın, kalk bulaşıkları yıka, kocana da söyle gidip ekmek alsın mealinde.)
    - ada hıncahınç insan kaynıyor, araba park edecek yeri bırak, çarşıda oturacak sandalye bulamıyorsun. ( bu yaz gelmeyin de kafamızı dinleyelim mealinde.)
    - oğlun hiperaktif oldu, kızın obez. (oğlun yaramazlık yapıyor başa çıkamıyorum, kızını iyi besledim kilo aldı haberin olsun mealinde.)
    - kanser ettiniz beni! (üstüme gelmeyin, duygu sömürüsü yaparım mealinde.)
  • -oğlum şunun com.tr*sine girip baksana bi.
  • - çocuklar bugun yemek biraz fazla pişmiş (meali: yemek yandı)
    - ne pişmişi anne ya bu düpedüz yanmış yahu
    - anlamadım??? beğenmedin mi? (meali: beğenmediysen kendin yap)
  • -evlenmeyi düşünüyor musun?
    meali: evde kaldın.
  • abla yemeğe davet etmiştir. mutfakta hummalı bir çalışmayla yemekleri hazırlıyordur. bense oturmuş bilgisayar başında vakit öldürdüğümden mütevellit annemin gözüne batmış olmalıyım ki annem hasta haliyle ablama, yardım edilecek bişi var mı diye sorar. yani şair burda kızım sana söylüyorum ama öteki kızım sen anla kalk ablana yardım et demek istemektedir. sevgilerle.
  • alisveris merkezinde gezmekteyiz, ben, annem, venustas. venustas yanimizdan hemen geliyorum diye ayrilir, ve olaylar gelisir.

anne: nereye gitti arkadasin elenaya mi?
    ben : elena?
    anne: elena iste cd'ci yok mu.
    ben : yeni mi acilmis acaba?
    anne: yooo. yillardir var ya...

anlasilir ki anne d&r demek istemektedir. d&r diana'ya cagrisim yapmis zaar, o da elenaya evrilmis.
  • - devir çok fena, ortalıkta düzgün kız kalmadı :(

meali: kızlar evlenmeden sevişiyorlar.
    iç sesi: lan acaba bizim kız da mı?!

• (bkz: prestij)
    (bkz: play station)
  • -romandino oynuyor mu ?

televizyonda gördüğü her maçta..

(bkz: ronaldinho gaucho)
hesabın var mı? giriş yap