• weeping eyes, end of the world, bingöl ve diğer nacizane eserleri bulunan musiki cemiyet. imamyar hasanov ile birlikte çalışmaları da vardır.

http://youtu.be/a-pn-izut8o
    http://youtu.be/jq2kwvrlkem
  • bu kafaları gördükçe kendi kafamı kesip kadıköy vapurunda martılara yem edesim geliyor. bu nasıl bir üretkenlik, bu nasıl bir duygu, bu nasıl bir müzik? bizim akrabalar bu rastalı kardeşimizi görse yolunu değiştirir ama ben size kurban olam.
  • jump gibi bütün parçaları sanki bu taraflardan. ben en çok camp'ı sevdim tabi.

şiddetle tavsiyedir, güzeldir, çılgındır.
  • imamyar hasanov ile beraber meşk ettikleri azeri mahnısı laçin insanı derbeder eder, onulmaz dertlere salar, ince hastalığa düçar eder...
  • dinlerken sizi alıp uzaklara götürür bunlar. içine çeker müzikleri. hakkını verirler o güzelim parçaların. siz içinizden olduğunuz durumlara sözler yazarsınız, birikmiş hüzünlerinize dair. ama huzur vericidirler o biraz ağır havalarına rağmen. dinleyiniz dinletiniz.
  • weeping eyes ile günümü aydınlatan insanlar.

ayrıca arambolla'da ve faran ensemble'da kabak kemane çalan elemanla bu gruptaki eleman aynı kişi sanırım.
  • ağırlıklı olarak kabak kemane,klarnet, def ve klasik gitarın yer aldığı , tınılarının tamamen tanıdık geldiği ve son zamanlarda en çok dinlediğim gruptur. özellikle weeping eyes isimli eserleri favorimdir. rastlantısal olarak açtığım videoyu artık düzenli olarak takip ediyorum. yüreğim parçalanıyor her seferinde, durduramıyorum. şarkiyatçı yanım ona hemen hikayeler yazıyor, sonra kendimi ve bir çok hatıramı düşünürken buluyorum zihnimi. hangisi gerçek hangisi hayal karıştırıyorum sonra şarkı bitiyor ilk fırsatta yeniden başlıyorum. ne önemi var ki?? mutlaka en az bir kere dinleyin.
  • oğlum süpersiniz lan diyesi güzel insanlardır. rastalı falan abi rasta da içer bunlar, içtirirler çöllere de düşürürler.
  • biraz önce spotify haftalık keşfimde karışık çal'da karşıma çıkan his. evet galiba hissin adı anna rf. bu kadar iddialı gibi görünen, anlık bir yorum yazmamak adına açıp başka icralarına bakmadım. çünkü dedim ya, his.

"aman bir kere de oluruna bırak." hissi, iki arada bir derede geçen çocukluk hissi, "dün bugünden daha mutludur." hissi. nedenini bilmiyorum, belki şurada bulurum işte: anna rf - why
  • stolk isimli youtube kanalında çağatay akman kişisinin parçalarını aşırdığı anlatılıyordu. bu sayede gördüm. iyi ki görmüşüm. muazzam bir şey bu adamlar. tipleri karikatür gibi ama müzikleri güldürmekten çok uzak.

jump ve raining in the desert isimli parçaları efsane.
hesabın var mı? giriş yap