• gerizekalı millete mesaj göndermemesi gereken güzide üniversite. adam hem şikayetçi hem de kılını kıpırdatmıyor. oysaki öğrenci sayfasına girip sms almak istemiyorum seçeneğini seçse kurtulacak ama yok şikayet edip cool görünmek daha cazip geliyor, sen okuma lan ayı!

edit: olm siz manyak mısınız? bir üniversitenin en beğenilen entrysi bu olmamalı!
  • " eskişehir anadolu üniversitesi bahar şenliklerinde 6. kez üst üste sahne alan şebnem ferah'a fahri doktora ünvanı verildi.."

(bkz: zaytung)
  • baum yönetimine elektronik mühendisliği hocalarından sonra bilgisayar mühendisliği hocaları geldiğinden beri bir sürü elle bi kodu doğrultamadıkları kayıt yenileme sistemine sahip üniversitedir.

son yıllardır kayıt yenileme sistemi sabah 9 da açılır gece 11 de kapanır. maaşlı meemur çalışıyo sanki. stabil çalışan bişeyler yazamıyor musunuz bütün sene demezler mi adama. sanki dedim ama valla öyle. mesai yapan kim varsa sabah gelip açıyor sistemi, gece çıkarken ışıkları söndürür gibi kapatıp gidiyor. ondandır 9 da açılması gereken sistemin yıllardır her dönem 6-8 arası random saatlerde açılması. hadi kapalı olduğu saatleri anladık diyelim, tesadüfen(!) gece 2 de yarım saat kadar açık kalması, bazı cinlerin dersleri kapması falan. -anadolu leaks-

yok efendim kayıt yenileme zamanı server çok yoğun oluyor da kasıyor konularına falan girmiyorum bile. bu adamlar algoritma, network falan anlatıyor(!) bi de.

hadi onları da geçtim, sıvamasalar bari. mesela bi elektronik mühendisliği öğrencisinin kayıt yenileme haftasında adli tıp dersinden kalmış ve tekrar alması gerektiği konusu, ya da arkeoloji dersinden. -komik, yeminlen-

de hadi onları da geçelim. bu nedir arkadaş yatırılan parayı kabul etmemek. sen zaten vakıfbank ile çalış. harcın nakit olarak sadece atm'den yatırılabiliyor olmasına ne demeli? eskişehir'deki atm'lerin çoğunun hizmet veremiyor oluşu, vezneden ödeme kabul edilmemesi. para üstü verebilecek bozuk parası olduğu halde parayı alıp, sayıp, para üstü vericem diyip bütün parayı geri veren atmler. parayı yatırdığın halde "sen para yatırmamışsın" diyerek girilemeyen, doğru yazdığın kullanıcı adı ve şifreye yanlış diyen, olur da girebilirsen tam dersi seçebilecekken timeout diyip, exception diyip patlayan sistem.

sen anadolu üniversitesinin baum'u, bilgisayar mühendisliği hocası, neyin nasıl yapılacağının eğitimini veren ekip, yıl olmuş 2015, örnek olacaksın, yapabildiğine bak. hoş, beklememek lazım daha ders seçim ekranında dersin hocasını, içeriğini yazabilmekten aciz sistem yapabilen ekipten başarılı şeyler. doğru çalışsa 40 takla atıyoruz -sadece sabah 8 civarı -

sen anca ağzı yüzü oynayan uygulama yapmaya kas. tamam yapma demiyorum, hobi olarak yine yap. ama bari onu da yapabil. hadi bi uygulama yapıyorsun, sen önce şanzımanı bi toparla, bi çalışsın; kaportasının cilasını bırak sonra düzeltirsin. mobil uygulamaya ders programı görmek 1 yılda geldi. bi de komik, cidden. bi aralar yemekhane'nin perşembe günlerine yemek vermemesi, bi ara her gün her yemekten sonra keşkül göstermesi, tatlıdan sonra bile. madem o kadar delikanlısın, ver o keşkülü, tamam. o da yok. akşam yemeğini zaten imece usulü face'de akşam yemeği gruplarından takip ediyoruz.

çok dolmuşum be okul, çookk. bakma iyi sustum yine.

edit: o diil de o duyurular ne allasen. bak 2015 diyorum word diyorsun. aç bi popup bişey, hadi olmadı pdf falan yap.

edit2: yemekhane şeysini soranlar için link
  • eskisehir'in ilk universitesi.. daha sonra bunun bir kismi ayrilip osmangazi universitesi kuruldu.. eski$ehir'in endustri $ehri yerine ogrenci $ehri olmasini saglayan sosyal en buyuk olgusu.. guzel kampusu wardir.. bilgisayari sevdigim ilk programlarimi yazdigim yer.. interneti ilk kullandigim yer hatta.. acikogretim fakultesinin kapsayani..
  • çoğu özel üniversiteye göre daha olanaklı üniversite. aöf gibi darphanesi de vardır.

odtü boğaziçi gibi üniversiteler olmuyorsa anadolu üniversitesini yazmanızı tavsiye ederim. öğrencilerine sağladığı avantajlar çok önemlidir.
    üst düzey kütüphanesi, kaliteli yemek çıkaran yemekhanesi, üst düzey hocaları, eğitime harcadığı para ve sayısız avantajlarıyla tercih edilmesi doğru olan üniversite.
    yardım almak isteyen arkadaşlar yeşil butonunu yaksın.
  • her gün yemekhane önünde kardeşlik, barış zırvalarıyla halay çeken işsizleri barındıran eğitim yuvamız.

ulan 25 yaşına gelmişsin bir bok olamamışsın yemekhane önünde stant açıp savunduğun ideolojiyi insanlara anlatmaya çalışıyorsun. siktir git adam ol önce sonra insanlar seni sayıp dinlesinler.

elemanlar hiç bıkmadan usanmadan her gün saatlerce halay çekip bangır bangır kardeşlik türküleriyle kafamızı sikiyorlar.

bir şey desek faşist oluruz. harcadığınız zamana, bastığınız gazetelere, kullandığınız elektriğe yazık ulan.

edit: bugün john lennon çalıyordu la hayret.
  • bu aralar kampüsünde yürümek, kato dağında pkk operasyonuna katılmak gibidir.*
  • bilen bilir, anadolu üniversitesi bayaa zengin bir üniversitedir. öğretim elemanlarına mac bilgisayar dağıtılır, kışın ortasında yaşamayacak çiçekler, bahçe saksı gibi kullanılarak dikilir, iki hafta sonra sökülüp yeni çiçekler dikilir, yemekhanesi bir çok üniversiteye göre gayet başarılı yemekleri çok ucuza sunar öğrencilerine. bahçe görevlilerinin sayısı, öğretim elemanı sayısından fazladır. hatta bu gözler, işi sadece peyzajdaki siyah ve beyaz taşları haftada bir düzenlemekle görevli bir eleman da görmüştür. hatırlarsınız belki, geçtiğimiz yıllarda üniversite harcayamadığı milyonlarca lirayı devlet hazinesine aktarmak zorunda kalmıştı. baya baya harcayamamışlar yani, para o kadar çok.

buraya kadar ne kadar güzel, ne denir ki allah daha çok versin mi denir? yalnız bir iddia var ki insan şaşırıyor gülsün mü ağlasın mı?

anadolu üniversitesi mimarlık bölümü 'nde bir atelye vardır, adı ankara atelyesi. adını hocalarının ankara'dan gelmesinden alır zira o hocalar her hafta sabah 6.45 trenine binip ders anlatmak için eskişehir'e gelirler. her biri alanında uzman, yarışmalar kazanmış, dışarda uygulamalar yapmış hocalar. bir de öğrencilerine insan muamelesi yapıyorlar ki bu pek mimarlık bölümlerinde görülen bir uygulama değildir malumunuz. mimar uyumaz, mimar durmadan çalışır, mimarı kessen acımaz, mimar jürilerde iyice aşağılanır...vs vs. standardı bu yani. bu atelye de çok çalıştırır he öyle keklik gibi geçilmez de insan muamelesi yapıyorlar, bi de gerçekten öğretiyorlar. diğer hocaların intibası da "kolay geçiriyorlar" diye seçildikleri. doğru tarafı var, hakikaten kolay geçiyorsun zira hocanın hayran olduğu akıma veya direkt hocanın egosuna yönelik tasarım yapmıyorsun, kişisel kapris çekmiyorsun, stresten tırnaklarını yemiyorsun. dolayısıyla da işin sadece kendi projenle uğraşmak olduğu için, hem daha çok çalışıp hem de kolay geçebiliyorsun.

her dönem başı da öğrenciler kayıt zamanı sırf bu atelyeyi seçmek için sabahın köründe sisteme tıklamaya başlarlar ki ankara atelyesinin kontenjanı, sistem açıldıktan yaklaşık 20 sn. sonra dolar. ondan sonra öğrenciler gidip ek kontenjan açtırabilir miyiz'in derdine düşerler başka 3-5 atelye duruken. o kadar kıymetlilerdir yani öğrenciler için.

bu kadar şeyi niye anlattığıma geliyorum. altı senedir anadolu ünversitesinde proje dersi veren bu atelye, anadolu üniversitesi rektörlüğünün tasarruf önlemleri sebebiyle kapatılmıştır. fıkra gibi. tasarruf önlemi demeseydiniz bari, başka bir kılıf bulsaydınız da bu kadar komik olmasaydı.
  • kazandigim bolumu soyleyince aaa acik ogretimin o bolumude mi var diyenleri sopalama istememi saglayan okulum
  • açıköğretimlilerden kazandığı paralarla şahane bir kampus yapılmasını içine sindiren ama açıköğretim mezunları ile aynı diplomayı almayı içine sindiremeyen öğrencileri barındıran üniversite.
    (bkz: doğurduğuna inanıyorsun da)
hesabın var mı? giriş yap