• hukuk fakültesi öğrencilerine ders olarak gösterilmesi gereken, yapımcılığını john travolta' nın üstlendiği ve fx kanalından yayınlanan dizi.

neden ders niteliğini taşıyor?

--- spoiler ---

çünkü elinizde suçlunun çorabından arabasına, elindeki kesikten tüm dna' ların eşleşmesine, eldivenlerinden giysilerine kadar deliliniz dahi olsa halkın algı operasyonlarına yenik düşüp bir caninin masum olduğuna inanmasına engel olamazsınız.

neden?

çünkü mağdur bir kitleyi rengiyle temsil eden bir cani eğer bu mağduriyeti masum olduğunu ispatlama yolunda istismar ederse bunun önüne geçemezsiniz.

neden?

çünkü devletin hantal yapısını temsil eden savcılar ellerinde gerçek ötesi kanıtlar olsa bile becerikli ve şeytani zekaya sahip avukatlara kaybedebilirler de ondan
    --- spoiler ---
  • 3. sezonunda andrew cunanan tarafından öldürülen gianni versace cinayetinin anlatılacağı açıklanmışken, 4. sezon hedefinin ise monica lewinsky skandalı olduğu kulislerde dolaşmaktadır.

edit: sezon planlamasında değişikliğe gidildi ve gianni versace cinayeti 2. sezona alındı, iyi de oldu. ilk bölümü çok iyiydi.
  • penelope cruz'un karakterini canlandırması, gerçek donatella versace'ye bir iltifattır. evladım olsa, eldivenle severim.
  • ikinci sezonunda versace suikatinin işlendiği dizi serisi.

oyuncuları seçip öyle veya böyle ikna ediyorlar, bilmem kaç teklif arasından rolü kabul edeni değil.

ve ayrıca burada haftada bir bölümü çekilen dizi adı altındaki çöpler gibi değil, iki senede on bölüm çekiyorlar.

ne yapıp edip bir şekilde bulup indirmem lazım.

mini şıpoyler: versace’nin sevgilisini kendi de eşcinsel olan ricky martin canlandırıyor.
  • ilk sezondayım ve bir kez daha anladım ki amerikalar bu sektörde neden bu kadar iyiler, o.j.simpson davasında arka arkaya iki ekibin toplantı anını gösteriyor, o.j.'nin ekibinde yumuşak sarı bir ışık varken, savcılık ekibinin sinematografisi soğuk beyaz bir ışık. fark edince adamlar buna bile dikkat etmiş izleyicinin psikolojisini yönlendirmek adına yaaee demekten kendini alamıyorsun.
  • lewinsky skandalına odaklanacak 3. sezonda, clive owen'ın, bill clinton'u canlandıracağı dizi.
  • ilk sezonunu çok beğenmiş biri olarak ikinci sezonunda hayal kırıklığına uğramayacağımı düşünüyordum ve çok şükür ki yanılmadım.

başrolde glee’den tanıdığımız darren criss var ve gerçekten harikalar yaratıyor. tamamen alakasız bir dizi ve karakterden sonra sanki hiç orda izlememişim gibi izliyorum kendisini. penelope cruz’u zaten anlatmaya gerek yok. hikayenin akışı, müzikler, oyuncular yerli yerinde.

güzel bir ikinci sezon izleten dizi. tek sıkıntım her hafta yeni bölüm beklemek olacak sanırım.
  • dizinin önemli karakterlerinden o.j. simpson'ın en yakın arkadaşı robert kardashian'a da -doğal olarak- yer verilen dizi.

soyadı tanıdık geldi mi? benim gibi merak edenler için hemen söyleyeyim: robert amca kim kardashian'ın akrabası, hatta babası. filmin bir sahnesinde kim kardashian'ın odası da geçiyor. bu kadar ayrıntı yeter sanırım.

--- spoiler ---

-please, do not kill yourself in kimmy’s bedroom
    (o.j lütfen kendini kimmy'nin odasında öldürme)
    --- spoiler ---
  • karakter fotoğrafları yayınlanmıştır.
hesabın var mı? giriş yap