• river of tuoni, lost soul, valkyries, face of the maiden gibi inanılmaz güzellikteki parçalarıyla insanı gaza getiren, vokalist heidi'nin sesinin muhteşemliğiyle kıskançlıktan çatır çatır çatlatan süper finlandiyalı neoclassical power metal grubu. favoriler arasında olmaya sağlam adaydır.
  • 2006 yılında kurulmuş finlandiya'li power metal grubu.

heidi parviainen (vokal),
    tuomas seppälä (gitar ve klavye),
    tom sagar (klavye),
    kasperi heikkinen (gitar),
    tommi kuri (bass)
    joonas pykälä-aho (davul).
  • nightwish'in ilk zamanlari diye entiri yazmaya gelmi$tim aynisi gordum, gercekten hik demi$ burnundan du$mu$ zamanlari oceanborn'un falan. tarja turunen'in koyu ve saldirgan vokalini ozleyenlere bicilmi$ kaftan.
  • nightwish'in ilk zamanlarındaki tarzına sahip, ilk albümü "river of tuoni" 31 ocak 2008'de yayınlanacak, gelecek vaadeden fin musiikki grubu.
    http://www.myspace.com/amberiandawn
  • nightwish'in ilk zamanlarına öykünseler de kesinlikle tuomas'ın beste yeteneğine sahip olmayan grup. gayet vasat, kadın vokalli neoklasik power metal yapıyorlar. belki hafif neoklasik halleri çekici gelebilir ki ben de sırf bu yüzden vakit ayırıyorum zaten.
  • zamanın en ala power/epic metal gruplarından biriydi. şarkılarının sözleri iskandinav mitolojisine ait öğeler içerir. heidi'nin gidişinden sonra yerine gelen female solist (bkz: capri) malesef grubun yüzünü güldürememiştir.

ayrıca river of tuoni albümünde yer alan my only star adlı şarkısı kesinlikle hakettiği yerlere gelememiştir. güzel sesli heidi parviainen'nin en güzel şarkısıdır benim gözümde.

my only star
  • willow of tears şarkısında dans edebilmeyi çok istediğim grup. şarkı buna uygun mu ben dans edebilir miyim zerre fikrim yok. ama şarkı insanın içine işleyip hafiften hareketlendiren bir yapıya sahip.
  • nightwish'in ilk zamanlarına benzemekle kalmayıp yakın geçmişteki zamanlarına da benzemeyi başarmış grup.

sesi tarja'ya benzeyen gül gibi heidi parviainen gitmiş, yerine anette'den hallice sesi olan päivi virkkunen gelmiş. üstüne bir de eski şarkıları yeni vokallerine söyletmişler. valkyries'in yeni versiyonunu, yeni versiyon olduğunu bilmeden açtığımda yerimden sıçradım. bir grubun daha sonuna geldik sayın seyirciler.
  • yeni albümü end of eden piyasaya çıkmıştır. klavyelerinde daha progresif bir hava ve bu sefer pek kullanmadıkları tenor vokali duyulmaktadır. yine sağlam bir iş çıkaran gruptur kendileri.
  • hayatımda dinlediğim en iyi lullaby* yapan grup. başarılarının devamını bekliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap