• adamlar bildiğin türkiye'de hayrına çalışıyor amk. ayda 8 papara ile 4 lira. şimdi gitsem bakkaldan bir doritos alsam 15 lira veririm. beleş kargo,her ay beleş triple a oyun, bi de prime video.

elin amerikalısı bile buranın garibanına bizim devletten daha iyi bakıyor yemin ederim.
  • türkiye şartlarında tam anlamıyla hayır işidir. 7.90 tl (anlık dolar kuruyla 0.54 usd) karşılığında verdiklerine bakalım:

- amazon'da ücretsiz kargo. defalarca 10-20 liralık ürünleri kargo parası vermeden alıp ertesi gün teslim aldığım oldu. sırf bunun için ayda 20-30 lira isteseler düşünmeden veririm. şaka değil gerçekten utanıyorum bazen kargo parası almadan evime kadar gelen üründen, başka siteler (hangisi olduğu farketmez hepsi) ürünün fiyatı kadar kargo alıyor çünkü zaten.
    - prime video. aşırı zengin içeriği yok ama bir sürü güzel içerik var yine de. ayrıca 8 lira be abi. kıyaslarsak netflix'in en üst üyeliği 55 lira şu anda. amazon'dan alışveriş yapıyorsanız 8 liranın çok daha fazlası kargodan çıkıyor zaten, bedava diyebiliriz yani.
    - prime gaming. baya baya oyun veriyor bunlar her ay, hepsi de öyle dandik değil ciddi paralara satılan oyunlar verdikleri oluyor. bir sürü online oyun için de bir şeyler veriyorlar ayrıca, ben hiçbirini oynamıyorum ama eminim yine 8 liradan fazla ediyordur.
    - ayda 1 twitch aboneliği. bunu da kullanmıyorum, ama normalde bir kanala abone olmak 10 tl.

amazon'dan tek bir ürün almasam, prime video'dan hiçbir şey izlemesem bile iptal etmem, içim elvermez. 8 lira 0 lirayla aynı şey 2022 türkiye'sinde. 10 lira bahşiş verince garson surat asıyor yani öyle bir noktadayız. bu şartlarda bu hizmetten şikayet eden gerçekten taş olur, delirdiniz mi ya siz? 8 lira lan. bugün %200 zam gelse aylık 24 tl oluyor, o bile bedavadan biraz pahalı. güncel fiyatı ise gerçekten hayır işi, başka bir şekilde adlandırmak mümkün değil.
  • kitaplarda güzel kampanya mevcut amazonda.

satıcı amazon olan en az 120 tl'lik kitabı sepete ekleyin mobilden promosyon kodu olarak sırasıyla amznpr30 yazıp sonra okuyalım20 yazıyorsunuz yaklaşık olarak 120 tl lik kitabı 60 tl civarına alabiliyorsunuz.

ben mesela şu 3 kitabı 129 tl yerine 73 tl ye aldım. normalde tek cilt lotr 90 100 tl lerden başlıyor.

-sonsuzluğun sonu
    -akhilleus'un şarkısı
    -yüzüklerin efendisi: (1-2-3 cilt) yüzük kardeşliği - iki kule - kralın dönüşü tek cilt
  • youtube da fiyatlarına fahiş zamları yaptıktan sonra zam yapmayan tek platform olarak kalan gözdemiz. bir sen kaldın geriye yorgun demokrat
  • sopayı diksek filiz verecek şu güzelim vatanımızda fiyatı neredeyse bedava olan iki hizmetten biridir.
    diğeri ise meclis lokantası fiyatları, meclis lokantasına girme şansınız yoksa lütfen biraz vicdanlı eleştirin yahu.
  • amerikalıların satış stratejisinde zekalarını gösterdikleri platformdur.

prime üyesi olduğum için, alacağım hiçbir üründe elim geri gitmiyor.
    tüm kitaplarımı amazondan alıyorum.
    supplementleri ,
    kahvemi,
    hediyelik eşyamı,
    mutfak eşyamı,
    boya malzemelerimi,
    spor malzemelerimi,
    giyim eşyalarımıı...
    bu aşamalarda güven gelince elektronik eşyalarımı ve sonunda cep telefonumu ve arkadaşlarımın cep telefonlarını da amazondan aldım.
    tek başına ben 100 bin liradan fazla alış veriş yaptım.
    piyasadan daha uygun olduğu gibi, agt kurye bile hizaya geldi, tam zamanında getiriyor artık. ama kolay gelsin kalbimin sahibi o ayrı.
    (gece üçte dürtülmüş gibi uyanıp ısmarladığım test kitabını sabah dokuz buçukta getirdiği an saygımı kazandı, bi daha da zedelemedi.)
    amazon sayesinde kendimi gelişmiş bir ülkede gibi hissediyorum. amazon türkiye'ye gelmeden önce amerika üzerinden hesabım vardı, sesli kitap benzeri ürünleri alıyordum, tabletime kindle app'a ücretsiz kitap indiriyordum.
    * (amazon amerika'da klasikler ve telif süresi dolmuş kitaplar mobi formatında ücretsiz alınabiliyor. cep telefonunuza, tabletinize kindle app indirerek bu kitaplara ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz. kindle app da ücretsiz bu arada.)

amazon'un prime fiyatını bu kadar düşük tutarak, reklam parası olarak trilyonlar verip insanların midesini bulandırmak yerine, müşteri dostu davranarak müşteri sayısını çılgınca arttırıyordur bence. çünkü zeka, kısa sürede kazanmış görünmekten ötesini görebilmene yarar. ki hepsiburada da bu ay prime üyeliği mantığını çözmeye başladı. fiyatı da amazon ayarında tutuyor gördüğüm kadarıyla.
  • bence türkiye diye bir ülke olduğunu unuttular. bu 7.90'ın başka açıklaması olamaz.
  • lan ucuz olduğunu bedava olduğunu vurgulaya vurgulaya getirdiniz zammı sonunda... resmen zam gelsin diye yırtınıp durdunuz işte alın size zam... rahatlamışsınızdır umarım.
  • babamın şirketi olsa ayda 7.99 tl ye bana bu kadar ayrıcalık tanımaz. bazen utanıyorum 7.99 tl verdiğime ibanları olsa 3 5 tl daha atasım geliyor sonra diyorum ki bu lavuk zaten dünyanın en zengin adamı gerek yok benden alacağı 50 cente. böylece vicdanımı rahatlatıyorum.
hesabın var mı? giriş yap