• çizim yaptığım ve render alırken yapacak daha iyi bir şeyim olmadığı için filmi baştan sona izledim, ve diyorum ki yönetmen sen haksızsın ibne, seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.
  • --- spoiler ---

kız çocuğu öpünce bir an canavar yok oldu kurtuldular gibi oldular ama sonra öpücük çocuğu kesmedi canavar geri döndü. çocuğun niyet belli. ayrıca film saatiyle 1 saatlik benzin gerçek zamanda 1 saat 15 dakikada bitemedi. evet işte şimdi de zamanda yolculuk başladı

--- spoiler ---
  • ing. irtifa anlamına gelen gençlik-korku filmi. tamamına yakını küçük bir uçakta geçiyor, coldplay konserine uçakla gitmek için yola çıkan çılgın gençlerimiz, uzay boşluğuna çıkana kadar yükseliyor, sonra da geri inemiyorlar, zaman zaman uçağın kapısını açıp kanatları filan onarıyorlar, bu arada oksijenleri azalıyor, sıcaklık hızla düşüyor, hatta kanatlar donuyor, yakıt bitiyor, ama aynı bulutun içinde ilerlemeye devam ediyorlar, bu arada kendi aralarında teoriler üretiyorlar, acaba hükümetin bir gizli deneyinin parçaları mıyız, yok bu bir rüya olabilir mi derken bir çizgi romanın parçaları oldukları gibi bir sanrıya kaptırıyor seyirciyi, sonra anlıyoruz ki hepsi hayalmiş, hatta sonunda zamanda yolculuk-boyut değiştirme gibi bir iki saçmalama daha oluyor, geçmişi değiştiriyorlar, ha bu arada film boyunca gökyüzünde onları kovalayan dev bir ahtapot var, valla, ciddiyim, böyle bir film işte... ulan bi daha okudum da şu yazdıklarımı, böyle acayip acayip filmleri izleyip, beynimi gereksiz görsellerle doldurduğuma acıyorum. böyle boktan filmler olmaz olsun!
  • worms mantığında ama oyuncak uçaklarla oynanan acayip eğlenceli multiplayer bir oyun.
  • an itibariyle kanal d de yayınlanan film. 4-5 gencin uçak seyahati sırasındaki maceralarını anlatıyor. kesinlikle izlenmemeli diye düşünüyorum. dehşet bir film hatta dehşet ötesi bir film.
  • hayalgüçlü -hayali güçlü de diyebiliriz- bir oğlanın bok yemesini anlatan film.

--- spoiler ---

filmin son sahnesinde kızı öptüğünde dahi ortamın nasıl da düzeldiğini görünce, filmin ortasında halvet olsalar yarım saat daha kısa bir film olabilirmiş diye düşündüm...

--- spoiler ---
  • şu anda show tv ekranlarında yayınlanan hayatımda izlediğim en anlamsız film. baştan sona izleyince iyi kafa yapıyor.
  • bu gece show tv'de izlediğim, neden izlediğimi de anlayamadığım, dünyanın en kötü filmi. iddialıyım bu konuda. adam gibi ekşici piçlik yapıp yarısında da çıkamadım, bildiğin iki saatim boşa gitti amk.
  • 2017 yapımı olanı dünya üzerindeki en aptal filmlerden birisi olabilir. senaryo klişe klasik uçak kaçırma olayı bir kadın ajan var kahraman rolünde oyunculuklar berbat efektler berbat falan filan ama mesele o değil cidden ben zaten filmi sonlara doğru açtım 10 dkda gördüklerim bana yetti.
    uçağı kaçıran adam tarafından kaldırılmak üzere pistte hızlanan uçaktan bir uçak dolusu yolcuyu(5-6 tanesi gösterildi sadece ama sonra uçak bomboştu) muhtemelen saatte 150 mph hızla giden uçağın kaydırağını açarak tahliye ettiler ve herkes sağ salim indi. 20 kmh ile giden arabadan bile atlasanız bir yerlerinizi kırma ihtimaliniz yüksek burada muhtemelen zemine çarpıo ölürsünüz kaldı ki uçak pervaneleri tarafından çekilme riski de var. neyse saçmalıklara devam edelim. bu tahliye işleminde sadece 6 kişi gösterdiler ama sahne toplam bir buçuk dakika falandı düşünün yani öyle bir pist ki adam bir buçuk dakika yerde hızlanıyor ve arka kapısı kaydırağı falan açıkken. ha bu arada piste inmişti daha önce sonra kaldığı yerden hızlandı. 5 kilometre uzunluğunda falan herhalde bu pist neyse. sonra uçak kapısı açık kalktı içeri hava doluyor dışarı çekmeye çalışıyor tabii kahraman ajanımızı. içeride de başka bir adam var galiba onun ortağıymış ama satmış onu para için onunla dövüşüyor sonra klişe bir biçimde uçaktan aşağı düşüyor adam kadın da kahramanlıklarına devam ediyor. evet uçak havada 3000 metre yükselebiliyor diyelim kapısı açık kabin basıncı da düşmüyor zaten aynen neyse bundan sonra reklama girdi bir daha bakmadım. ama imdb’den okuduğuma göre son sahnede de bir paraşütü iki kişi kullanıyormuş. ha bir de eklemeyi unuttum bu uçağı kaçıran pilotun da önünde zaten hiçbir gösterge bir şey yok da arka kapı ve kaydırak açık uçtuğunu bilmiyor. neyse özetle denk gelirseniz gülme amaçlı izlenebilir başka amaçla izlemeyin vakit israfı. şunu bana yazdırarak bile vaktimi çalıyor ama uzun süredir bu kadar saçma bir film izlememiştim yazmak istedim.
  • kahramanımız sevdiği kızı çekirdekten yetiştirmek suretiyle amacına ulaşacaktır. hayırlı olsun.
hesabın var mı? giriş yap