• içlerinde ''gavur ellerde dinimi koruyayım'' hastalığına yakalanıp el kaideli gibi ortalıkta gezenleri de mevcuttur. güya köln'de ikamet eder ama tipi ve zihniyetine bakınca bir islamabad yerlisi karşılar sizi.
  • başıma bi iş gelmeyecekse hiç sevmediğim hatta nefret ettiğim güruh. kürdün, lazın bile bu memlekete faydası vardır da bunların tek faydası gelirken getirdikleri çikolatalardır. onunda 40 kere lafını yaparlar amk.

bi sike faydası olmayan dalyarak sırf götünü kaldırıp konsolosluktan oy attığı için gümrük trafiğinden şikayet ediyor. ben oy veriyorum hizmet almak için diyor. seçim zamanı avrupa turu yapmasını biliyorsunuz diyor.

ulan cebine yarım maaşını koyup sırf ucuz tatil yapmak ve hısım akrabaya hava atmak için geldiğin ülke hadsiz köpek. koca memlekette gözün doymamış siktir olup gitmişsin zamanında. her gün bin türlü pisliğiyle uğraşan biz 3 günlüğüne tatile gelmiş şikayet eden bu. neymiş oy atmışmış. allahınız varsa ne oy atın, ne de gelin. sizden geleceğine rustan ingilizden gelsin. hiç değilse turist deriz ciğerimiz soğur. sizi napcaz? ailenin hayırsız evladı gibisiniz. puh.
  • bir cem karaca şarkısı. sözlerini yazayım da tam olsun:

davulla zurnayla yola çıkmış
    bandoyla karşılanmıştık
    iş gücümüzdü sattığımız
    ter olup çarklara aktığımız
    servete servet kattığınız
    gurbet el şimdi bize dön geri diyor
    aman aman aman aman almancılar

bandoyla karşılanmıştık
    bebeler doğurduk gurbet ellere
    büyüdüler verdik taş mekteplere
    dilleri dönmez ki bizim dillere
    merhabayı bilmez "guten tag!" diyor

bandoyla karşılanmıştık
    yılda bir kere izindir deyip
    bulgar’ın yugoslav’ın yolunu tepip
    edirne ardahan gözümde tüter
    canım memleket bize almancı diyor.
  • tam 2.20 dakikası sularında "yola çıkmııışş" diye parçanın o ana kadarki kısmından oldukça farklı bir şekilde ve mükemmel yorumuyla parça bir anda sazla cem karaca'nın kusursuz oyy'lamasına bırakır kendini, daha sonra yavaş yavaş arkadan gitar solosu gelir.. devam eder..taki bitene kadar..yani parça bir anda bir türk rock efsanesine döner bu sefer de.. ve gerçekten de deli bir harmandır.. ya da daha seçkin bir ağızdan "melezdir" denilebilir..

dipnot: bu entry cem karaca hastası olan bir yanlı yazar tarafından, tarafsız yazdığını sanarak yazılmıştır*
  • acayip insanlardır çoğu. iki kültür arasında kalıp, ikisinden de saçma sapan özellikler aldıkları doğrudur. iki ırk arasından çıkmış ara form gibidirler. hangi ülkedelerse diğerine bok atarlar, ki bence en bariz özellikleridir. konuşma dilleri ise efsanedir; türk çok ortamda almanca ağırlıklı, alman çok ortamda türkçe ağırlıklı konuşurlar. ve bir şeye para ödüyorlarsa kesinlikle beğenmezler, en kusursuz hizmeti alıp da bok atanını gördü bu gözler.
  • bakın bunlar suriyeliden beter amk. trenle frankfurttan berline geçiyorum ve şansıma bulunduğum vagonda belki 30 kişi almancı öğrenci. bunlardan başka bağıran trende eşeklik yapan kimse yok. kız erkek farketmeksizin hepsi birbirinden aptal. toplu ulaşımda suriyeliler bunlardan çok daha saygılı davranıyor.
  • genel olarak almanya ve diğer avrupa ülkelerinde yaşayan türklerdir.

yaşadıkları yerdeki hükümetlerin dediği "madem ülkenizi çok seviyorsunuz gidin erdoğan'ın ülkesinde yaşayın."

bunlar kadar iki yüzlü bir kitle görmedim ki içinde 1. derece akrabalarım da dahil.

burada yaşamayan, daha doğru düzgün türkçe bilmeyen bu tipler bizim adımıza seçimlere katılıyor demek istediğim akp'den sonra gelecek hükümet bu ülkede ikamet etmeyenin oy kullanma hakkını elinden almalıdır.
  • yaz aylarinda trafigin seyine koyarlar. lan ufacik sandikli'da arac park edecek yer yok be insafsizlar! kiraladiklari pahali arabalarla hava atmasini da pek severler, kedi canini sizin!
  • 5 metre oteden kendilerini belli ederler. ne alman olabilirler ne de türk. turkiye her zaman onlara kapilarini acar ama almanya pek oyle degildir. pek bir yere ait hissedemezler.

ara form gibiler. ilginc olduklarinin farkinda da degiller. farkindaliksizliklariyla* mutludurlar.
  • yaşadığım ve gezdiğim beş ülke içinde en pis tuvaletlere sahip olan kitle. ( kıyaslanan ülkeler türkiye, ukrayna, polonya, montenegro , almanya)

akrabalarının aşırı isteklerinden bunaldıkları için dostlar alışverişte görsün mantığı ile sürekli tutamayacakları sözler verirler. karşı tarafta beklenti ve hayal kırıklığı yaratırlar ama umurlarında olmaz.

en sinir bozucu lafları da 'almanya çook zor yeğenim'dir. lakin bunu söylerken mobil.de'den bulup 2000 euroya aldıkları 2008 model e class mercedes'in direksiyonunu güzelce okşarlar.

kendi aralarında sürekli yaptıkları tatillerden, aldıkları otomobilin ps değerinden ve evlerine yaptıkları tadilatlardan bahsederler.

düğün konusundaki görgüsüzlükleri hintlilerle yarışır.

kendi aralarında yardımlaşmazlar, dedikodu ve başarılı olanı cezalandırma refleksli bir rekabetleri vardır.

sadece youtube 'daki sokak röportajlarındaki akp'li alamancıların böyle olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz , alevisi de chplisi de ve elbette kürdü de aynı.

evet coom benim , genelleme yapıyorum . lakin dört ayda hessen eyaletinde gördüklerim aynen bu. hessen'deki türklerin yüzde 90'ı ne yazık ki böyle, diğer eyalettekiler de atom parçalamıyor elbette.

edit: he ölüyorum kıskançlıktan:)
hesabın var mı? giriş yap