• geçenlerde sabah programına denk geldim ve konu ilginç olduğu için izleyeyim dedim ama 5 dk kadar katlanabildim.

programda vegan beslenme destekçisi ve vücudun her ihtiyacı olan besini et ve et ürünleri yemeden de karşılayabileceğimizi savunan bir doktor vardı. ben şahsen bu düşünceye katılmasam da beyfendiyi dinlemek ilgimi çekmişti ta ki alişan bey "yapmayın hocam, kur'an 'da hayvanlar bizim hizmetimiz için yaratılmış yazıyor" diyene kadar. arkadaşım sen programına doktor çağırmışsın adam da amino asidinden, östojeninden, likopeninden bahsediyor sense konuyu dine dayandırıyorsun. e o zaman al karşına islam alimi onunla tartış. doktor beyin uzmanlığı din değil ki.
  • bakiniz tane tane anlatiyorum. yeryüzü acı, haksizlik ve üzüntülerle dolu. oturup dusundugunuzde uzulecek cok sey var. ancak oturup da genel bir kategoride uzulemiyorsunuz cogu zaman. mesela dur ben bugun kadina siddet konusunda uzuleyim ya da gocmen sorununa uzuleyim demiyorsunuz. bu meseleler ete kemige burundugunde, somutlastiginda dokunuyor size. burada da oyle. birini her ne kadar sevmesem de, birbirine cok bagli oldugu belli olan iki kardesten biri hepimizin aylardir korktugu, bedeller ödediği, kurtulmak istedigi bir hastalik yuzunden ölüyor. üstelik genc ve cocuklari var. hem de aşının bu kadar erisilebilir oldugu bir zamanda. benim de cok sevdigim, yakin oldugum bir ablam var ve dolayisiyla bu noktada empati kurup üzülmem insani bir sey. duraktaki yaslı adamin ölümünden daha cok icsellestirmem de gayet normal. normal olmayan ise bu basit mantigi yurutememeniz, insanlara üzülecekleri seyler konusunda bile tavsiye verecek cüreti kendinizde bulmaniz ve acilari yaristirmaniz.
  • bedelli çıkar umuduyla 34 yaşına kadar futbolcu lisansı çıkartarak, allem ederek, kallem ederek askerliğini erteledi. sonra kamuoyu baskısına dayanamadı, 90/1 asker olup, 15 ay askerlik yaptı. askerden gelir gelmez de çıkmaz denen bedelli askerlik çıktı.

sana göre murphy yasaları, babama göre allah'ın sopası yok, bana göre ise çölde kutup ayısı.
  • dikkatsizlik ve hızdan belki uyuklama veya tartışma yüzünden kontrolü kaybedip refüje sürttükten sonra takla attığı için tekerlek falan fırlamış sandım; meğer koskoca jip, pilsanın akülü oyuncak arabaları gibi kendiliğinden gtü başı dağıtmış! yani ünlü arkadaşın anlattığı o!
    konunun bir kaç gün önce yüzlerce insanın koro halinde “insanlar işsiz ve açken bunlara konser uydurup bunca para cebimizden niye ödeniyor” diye feryat etmesiyle mistik bir ilgisi var mı bilinmez! bilinen bir şey var ki; insan boğazından geçen her lokmadan emin olmalı ki hesabını sevdikleri, küçücük bebeği ödemek zorunda kalmasın!
    bu bazen inançla, bazen vicdanla, bazen karmayla ilgilidir.
  • şu an kendini açıklamak için kaş yaparken göz çıkaran ünlü.

oğluna evde masaj yaptırıyor diye linç edilmesinin sebebini politik olarak gördüğünü söylüyor. başkası yapsa linç edilmezmiş, erdoğan'ın iftarına gitti diyeymiş.

sen her sene iftarlara git, erdoğan'a yakın ol, trt'de program yap,

bir de buradan kendine mağduriyet yarat! ne güzel dünya ya valla!

bir de ben 26 yıldır çalışıyorum demez mi? biz de çalışıyoruz! herkes çalışıyor! oğluna evde 300 liraya masaj yaptırmaya zenginlik mi bu ya diyor zenginlik mi?

yani bir konuda haklı, herkes aynı tepkiyi almaz bu durumda. sebebi gerçekten politik ise de dönüp kendisine baksın! ama bence sebebi politik eğilimi de dahil olmak üzere pek çok başka sebebe de dayanan, antipatikliği.

ne yazık ki antipatik. bu böyle. lincini de afiyetle yiyecek mecburen.
  • emel müftüoglu'nun programinda mahsun abisine tatli tatli ayar vermis sarkici.
    e.m.-mahsun'la konusuyor musunuz alisan?
    a.-tabi abla. niye küselim ki.
    e.m.-yazildi cizildi diye sordum.. peki birsey sorucam dürüst cevap ver.
    a.-...
    e.m.-mahsun'un sari sari klibi icin ne diyorsun?
    a.-ya insanlar bazi tepkiler veriyorlar ama alismalari lazim. mahsun kirmizigul maldivler'de klip cekemez mi yani.
    e.m.-ne diyor insanlar? ne isi var mahsun'un allahin maldivler'inde...diye mi düsünüyorlar?
    a.-yok abla. allahin mahsun'unun maldivler'de isi ne diyorlar.
  • boyun bolgesinde sakal birakan ve bundan baskada ilginc ozelligi bulunmayan insan
  • pazar pazar güzel bir kahvaltı yapıyorum, televizyonda pazar keyfi açık, alişanla lerzan mutlu röportaj veriyorlar. alişan beyanatlarına başladı;
    -ben 30 yaşıma geldim, bundan sonra yanımda bir kızla gazetecilerin önüne çıkarsam, elinden tutup medyada görünürsem, görüntü verirsem, ben o kızla evlenirim, bunun anlamı budur. onun dışında beni yanımda biriyle göremezsiniz arkadaşlar.
    -peki şu an biri var mı?
    -yok hayır, hayatımda 7-8 aydır kimse yok..(bir anlık duraklama ve sırıtarak devam ediş) ama hayatımda kimse yok dediysemde yanlış anlaşılmasın (dönüp arkadaki çelenkten bir gül çeker) bizde 7-8 aydır gül koklamıyoruz heralde, eheheheheheheheh (burda lerzan mutlu'nun da pis pis gülerek alişana " ayh deli" der gibi baktığını görürüz)

şimdi bir insan böyle güzel bir açıklama yapsın, beraber görüneceğim kız evleneceğim kız olur, size malzeme olmam desin, arkasındanda ulan hayatımızda kimse yok dediysek beni evde çavuş tokatlıyor zannetmeyin, delikanlıyım lan ben yeri gelir çatır çatır sikişirim diye eklemek ihtiyacı hissetsin. kime neyi ispatlamaya çalışıyorsun be alişan. ah be alişan. vah sana vahlar sana be evladım.
  • 'evleneceğim kadın terligmi ayağıma getirecek'

'erkek çocuğum olana kadar çocuk yapmaya devam edeceğim'

'evleneceğim kişi basinda hiç yer almamış, kendisi temiz, ailesi temiz'

'eda çok güzel ve seksi olsa evlenmezdim'

'düğün tarihimi cumhurbaşkanımızın takvimine göre belirleyecegim'

'erdoğan bu ülke için büyük bir şans, bana yalaka demeleri umrumda değil'

muhabir yukarıdaki söz üzerine tutuklu gazetecileri hatırlatınca
    'benim haddime değil ki bunları eleştirmek'

üzgünüm alişan yalakalikta bir dünya markası olsan da 3. sınıf bir şarkıcı ve 4. sınıf bir tv sarlatani olmaktan öteye gidemeyceksin. ulan bak mahsun'la özcan bile biraz olsun vizyonunu geliştirdi. adamlar iyi kötü 3-5 film çekti, tipini düzeltti. sen de bekle ki çağla'nin memesi açılsın da ucundan goresin.
  • bugün burada cenazesi olan kişiye sırf akp'li diye kötü söz söyleniyorsa bu durumun müsebbibi yine akpdir. 20 yıllık sürede o kadar kutuplaştırıldık ki bir daha zor toparlarız.
hesabın var mı? giriş yap