• mehmet aurelio'nun milli takıma çağırılması konusunda görüşleri sorulan tandoğan:

''yani şimdi neden brezilyalı oyuncu bizim milli takımımızda oynuyor da biz brezilya milli takımında oynayamıyoruz. bizi vatandaşları yapıp, milli takımlarında oynatmaya uğraşıyor mu adamlar?''

şeklinde, uluslararası ilişkilerde mütekabiliyet esasına dayandırdığı argümanıyla, cafu'nun boşaltacağı yere talibim mesajı verdi. brezilyalı yetkililerden gelen açıklama ise şu şekilde oldu:

''yavaş gel ali''
  • brezilya formasını elinin tersiyle itmesi, güney amerika'da büyük üzüntüyle karşılanmış futbolcu.
    derler ki, o günden sonra dalgalar bir başka vurdu kendini rio sahillerine...
  • kendisinin positioning'i 20'dir. kesinlikle abartmıyorum...

üçü anadolu kulüpleri olmak üzere****, formasını terlettiği tüm süper lig ekipleriyle ciddi avrupa kupası mücadeleleri yaşadı:

denizlispor ile uefa kupası'nda: fc lorient, sparta prag, olympique lyonnais, fc porto,
    gençlerbirliği ile uefa kupası'nda: blackburn rovers, sporting lizbon, parma, valencia cf,
    beşiktaş ile hem şampiyonlar ligi, hem de uefa avrupa ligi maçları,
    bursaspor ile şampiyonlar ligi'nde: valencia cf, manchester united, glasgow rangers...

bunları neden yazıyorum derseniz, kendisi ayarında pek çok oyuncu bu kulüplerimizi geziyor ve tek bir avrupa kupası müsabakası heyecanı yaşayamadan futbolu bırakıyor. yani ali tandoğan doğru zamanda, doğru yerde bulunmayı iyi biliyor. ne demiştik, positioning: 20.

son olarak, ali tandoğan kırmak üzereyken tanımlanan rekor: avrupa kupaları'nda valencia cf'ye karşı en çok forma giymiş türk futbolcu (şu an için üç, muhtemelen dört de olacak)
  • çelişkilerin adamı...

spiker: evet ali lider oldunuz ,sen bunu ilk defa yaşıyorsun...
    ali tandoğan: inanılmaz bi duygu... fazla abartmamak lazım, önümüzdeki maçlara bakmalıyız...
  • daha önce oynadığı bir takımdayken kamp esnasında kaldığı otelde veysel cihan ile yemek yerken yanlarına yaklaşıp sütlaçın adını soran turiste "milklaç" demiş fitbol insanı.
  • resmen bursaspor'a imza atmış futbolcu.yapma etme ertuğrul hoca yahu.sağdan bindirip taca doğru falsolu orta kesecek adam eksikse ben gelirdim valla.

uzaklardan sert bir edit: ulan bütün laflarımı afiyetle yiyorum be. aferin lan asist kralı.
  • " ali tandoğan gibi aklı penaltı ya da itirazda olan ama topu nasıl kaleye atacağını bilmeyen oyunculara çağdaş tiyatroda da futbolda da yer yok."

- ibrahim altinsay
  • ali tandoğan bursa acıbadem hastanesi çıkışında basın mensuplarına ilk açıklamalrını yaparken şöyle dedi: "bugün çok iyiyim. hatta sahaya çıkacak durumda hissediyorum. sahada ölmek bizim işimizin bir parçası. orada ölseydim de çok problem olmayacaktı, benim için.''. bence kapıdan çıkarmadan bir tetkit daha yapmalı ali'ye darbenin etkileri sonradan çıakr der bak babam benim.
  • ntvspor'un haberine gore besiktas ile olan sozlesmesi 1 yil daha uzatilmistir.

http://www.ntvspor.net/pages/24287.asp

bu da demek oluyor ki ali tandogan'in o mukkemmel futbolundan besiktasli taraftarlar onumuzdeki sezon da mahrum kalmayacak.
  • yüz yılın transferi.
    beşiktaş, onlarca kulüpten teklif alan ali tandoğan'ı elinde tutmayı başararak yılın transferini yapmıştır. *
    biz beşiktaş taraftarlarını yepyeni güzel bir yıl daha bekliyor, tandoğan ile umutlarımızı tazeliyoruz.
hesabın var mı? giriş yap