32465 entry daha
  • koç holding çatısı altındaki görevlerine soyadı kontenjanından ve çok hızlı atandığı için aslında hiçbir başarısı olmayan; şirket içinde içten içe hor görülen, çalışanlar tarafından küçümsenen kişidir. bu açığını da futbolla kapatmaya çalışmakta, kendisini kanıtlamaya uğraşmaktadır. mustafa koç vefat edince işlerle hiç ilgilenmeyen, yıllardır ingiltere’de yaşayan ömer koç’un başa geçmesi de bunun önemli bir göstergesidir.

babası * reyon görevlisine bile siz diye hitap ederken ali koç herkese sen diye hitap ediyor ve bu avamlığı çok kötü karşılanıyor. bir bakımdan şanssız aslında. ailenin yöneticilik geni mustafa koç’a sanat geni ise ömer koç’a gitmiş. buna ise kala kala avamlık geni kalmış.

zengin ama başarısız, çok zor bir hayat olmalı!

not: eski bir koç holding çalışanı.
  • kadın futbolunda da galatasaray şampiyonluğu görmüştür :)
  • hissiyat ile penaltı kazanan takım taraftarı galatasaray'ın şampiyonluğu hak ettiğini düşünmüyormuş. bir diğeri de 28 şampiyonluk diyor :)

fenerlilerin sonuna kadar hak ettiği başkandır. umarım 20 sene fenerin başında kalır.
  • ali koç'tan olmayacağını 2018'de anlamış bir insan olarak, gelinen noktanın şaşırtıcı olmadığını söyleyebilirim. burada kurtarın kendinizi miydi, bir arkadaş vardı, onunla az tartışmadık. ali koç'un maddi açıdan fenerbahçe'yi düzlüğe çıkardığını, kalan sezonlarda başarılı olacağını söylüyordu 2021 ya da 2022 gibi. geldiğimiz noktayı herkes görüyor. ben o arkadaşı suçlamıyorum bu arada. ben de yanılmayı çok isterdim inanın. 35 yaşındayım, futbol adına hafızamdan silmek istediğim bir 10 sene geçirdik diyebilirim.

hataları neler:

1) gelir gelmez aykut kocaman'ı kovup, tüm takımı dağıtması. 3 puan geride kalıp 2. olunan sezon sonrası bunu yaptı.
    2) aykut hocayı kovduktan sonra fenerbahçe düşme potasına inince, fb tv'ye çıkıp aykut kocaman'ı suçlamaya devam etmesi. aykut hocanın içeriden haber aldığını, yardımcılarının cocu'yu kilime saracağını vs. söylemişti, saçma sapan cümleler kurmuştu. o anda anladım bu adamdan bir şey olmayacağını. zira başarısızlığı yıkacak bir şey aradı.
    3) siz benim vizyonumu anlayamamışsınız diyerek eziklediği ersun yanal'ı takımın başına getirmesi.
    4) ersun yanal'ı kovmasına rağmen "ts maçına da fb'nin başında çıkar mısın" demesi. düşünebiliyor musunuz, kovduğu adam takımın başında maça çıktı.
    5) erol bulut'u getirmesi, sonra yok bundan da olmuyor demesi. takımı emre'ye emanet etmesi kalan maçlarda. içerideki sivas maçını kazansak şampiyon olacaktı takım.
    6) yine sil baştan... vitor'u takımın başına getirmesi. 15-16'da nasıl bir başarısı vardı vitor'un da takımın başına getirdi onu, büyük merak konusu. 15-16'dakine benzer davranışlar sergiledi vitor yine ve fenerbahçe yine yarış dışı kaldı. bu esnada ali koç megafonu eline aldı ve takımın konsantrasyonunu bitirdi.
    7) hoca bulamadı, en son ismail kartal'ı getirdi o sezon. "6 aylığına getirdik" diyerek ezikledi adamı. takım toparlandı ismail kartal sayesinde. şampiyonluk yarışında %95 kopmamıza rağmen, tribünler tıklım tıklımdı. ali koç ise yurtdışında jesus ile görüşüp, fotoğrafını sızdırdı. takımın başındaki hocaya saygısı bu dereceydi yani.
    8) orta sıralara inmiş olan fb sezonu 2. bitirdi. ismail kartal'a uyduruktan bir tören düzenlediler ve kovdular. jesus geldi. takım yenilendi. yine olmadı. yarış dışı kaldı fenerbahçe.
    9) jesus kovuldu, bir önceki sezon saygısızlığın kralını yaptığı ismail kartal'ı yine başa getirdi. takım son sezonlara göre çok daha sağlam adımlar atarken ali koç yine garip davranışlar sergilemeye başladı. bakın bu sefer liderken sergiliyor bu davranışları. ben başkanken fenerbahçe şampiyon yapılmayacak gibi cümleler kurdu, takım liderken. düşünsenize siz takımın futbolcususunuz, ne düşünürsünüz bu cümle kurulduktan sonra?
    10) allah var takım karakterli futbolculardan kurulu, ali koç yeterli düzeyde konsantrasyon kaybına neden olamadı. trabzonspor gibi bir deplasmana gittik sevgili arkadaşlar, takımın başında başkan yok. totem yapıyormuş. totemin zamanı mı? totem yapan başkan mı olur? takım oradan zor bela çıkıyor.
    11) her şeye rağmen galibiyetle dönmüşüz. elbette yönetimin tepki göstermesini bekliyoruz. ali koç çıkıyor "ligden çekilmenin de tartışılacağı" kongre çağrısı yapıyor. tarihi olağanüstü kongre bakın. öyle söylüyorlar.
    12) kongre başlıyor, sanki ligden çekilme fikrini ortaya başkası atmış gibi ali koç çıkıyor ligden çekilmenin çok kötü bir şey olduğunu anlatıyor, hatta süper kupa maçından çekilmek gibi çok kötü bir şey diyor ve torba yasa gibi "süper kupa maçına çıkmamak veya u19 ile çıkmak" kararı oylatılıyor. ayrı ayrı değil bakın. tek seferde oylattılar bunu. çünkü ayrı ayrı oylatılsa, u19 konusu kabul ettirilemeyecekti.
    13) süper kupa maçına u19 ile çıkmaya karar veriyorlar haşmetliler. camianın büyük kısmı bu karar direnmeye çalışıyor ama olmuyor. çocukları alıp urfa'ya götürüyor. 1. dakikada golünü yiyor ve dönüyor. işte bu sezonun en büyük kırılma anı da bu maç oluyor.

o kadar çok saha dışına çekti ki fenerbahçe'yi bu sezon, nisan ayında önce süper kupayı rakibine verdi, sonra konferans liginden elendi, en son da ligde sivasspor'a karşı puan kaybı yaşadı. 2 kulvar tamamen gitti, 3. kulvar için de bir mucize lazım.

o olağanüstü kongrenin de ali koç'un tekrar aday olması için dizayn edilen bir tiyatro olduğunu anlamıştır artık çoğu kişi. kocaman bir ali koç pankartı açıldı o kongrede. ali koç da çok şaşırdı o pankartı görünce. hiç haberi yoktur kesin.

elbette işin saha dışı da var ama ali şen döneminde, aziz yıldırım döneminde yok muydu bu saha dışı olaylar? aziz yıldırım 4 sezon şampiyon yapamadı, ali koç da geldi "özlenen fenerbahçe'yi geri getireceğiz" demedi mi? şimdi neye ağlıyor ali koç tam olarak? fenerbahçe camiasının ne yapmasını bekliyor? kendisi aziz yıldırım'a "her şeyi 3 temmuz'a bağlamayın" derken, ne oldu da günaşırı ekranlara çıkıp "bizi şampiyon yapmıyorlar" demeye başladı?

ali koç kötü bir yönetici. hâlâ da inatla fenerbahçe başkanlığına devam etmesinin istenilmesini akıl tutulması olarak görüyorum. bakın fenerbahçe'nin ortalaması 3 senede 1 şampiyonluktur. aziz yıldırım 20 senede 6 kere şampiyon yapmıştır. hemen hemen ortalama bir değer. aziz yıldırım da fevri hareketler yapmasa, çok daha yüksek bir oran elde edebilirdi, harbi yöneticiydi. hem saha içini hem saha dışını iyi yönetirdi. ali koç ise 6 senede 0 şampiyonluk. rakamlar konuşuyor (eğer bu sezon bir mucize olmazsa).

artık olmayacak duaya amin denilmesin. ali koç dönemi, bir daha açılmayacak şekilde son bulmalı. ss mi gelecek, aziz yıldırım mı, mehmet ali aydınlar mı, gerçekten hiç umrumda değil. diyeceğim tek şey, ali koç ile fenerbahçe'nin ayağa kalkması mümkün değil.her sezon aynı şey tekrar edilecek. ali koç her sezon olduğu gibi kendisi hariç herkesi suçlayacak. sil baştanlarla geçecek sezonlar. 9 sezonda 0 şampiyonluk kupası ile kırılması zor bir rekor ile "belki" bırakacak başkanlığı. bu da kesin değil. aday olması engellenmeli, kim engelleyecek bilmiyorum ama birileri frenlemeli artık.
  • galatasaray'ı gaza getire getire şampiyonluk yarışına soktu.

biraz olsun kafası çalışıyorsa derbiden önce sessiz kalır. zira mevcut form durumu ile galatasaray oyuncularını gaza getirirse fenerbahçe bir daha götünün üstüne oturamaz.
  • bence en az 3 yıl daha görev yapmalı. 6 yıl böyle bir değer için çok az süre.

kendisi galatasaray'ın 5. yıldızını görmeden başkanlığı bırakırsa, biz galatasaraylıları çok üzecek.

haydi ali başkanım, görev seni bekliyor.
  • bir insan parasıyla bu kadar mı rezil olur. 30 milyon insan yedi ceddine sövüyor. bir diğer 30 milyon insan da kendisiyle dalga geçiyor. ahahaha inanılmaz bir adam ya.
  • bu kulübü daha fazla rezil etmesini istemediğim, tarihin gördüğü en kötü fenerbahçe başkanı. ama daha fazla rezil edebilir. nasıl mı? olası gs'nin şampiyonluğunu bizim maçtan önce ilan etmesi halinde maça çıkmayarak. bu lekeyi bu kulübün alnına sürüp sonra da defolup gidecek. yani umuyorum ki bu kadar rezillikten sonra hala aday olmaya yüzü yoktur ve defolup gider.

süper kupa'da da maça çıkıp golü yedikten sonra takımı sahadan çekti. yani şu kararı hangi akılla aldılar gerçekten inanamıyorum. şu an "protestoydu" zart zurt diyeniniz var mı? yoksa rakibe kupa hediye etti ve sakatlıklardan korkup maça çıkmadı dışında aklınızda bir şey kaldı mı? avrupa, ülke puanı diye atıp tutup sonra da avrupa'da en kritik anda sivas deplasmanını düşünüp rotasyon yapan bir hocası var. hem avrupa'dan elendi hem sivas deplasmanında puan bıraktı.

bakın geçmişteki rezilliklerini geçtim sadece şu üstte zincirleme 3 saçmalığı bile ömür boyu fenerbahçe'den uzaklaştırılması için yeterli sebepler. anlayana tabii ki. korkarım ki arena'daki gs maçına da çıkmayacak. sonra da 50 sene "rakibinden korkup maça çıkmayan fener" lekesini temizlemekle uğraş dur. şunu konuşuyor olmak bile utanç verici ama ali koç'un başkan olduğu bir kulüpte bunları konuşuyor olmak normal.

kendini bu kulübün sahibi gören bu başarısızlık abidesinden kurtulmamız lazım. ali koç bu kulübün önündeki en büyük prangadır.
  • galatasaray'ın 119 yıllık tarihinde kazandığı ilk enayi kupasının mimarıdır. bir galatasaraylı olarak kendisine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ederim. umarım ölene kadar fenerbahçe başkanı olur. bu taraftar kitlesiyle imkansız değil.
    galatasaray'ın karşısına takımını çıkaracak kadar bile cesareti yoktur. aylardır söylüyorum iki hafta sonra yine galatasaray karşısına takımını çıkaramayacaktır.
  • süper kupa finaline u19 takımıyla çıkmasına destek verenler şimdi aday olma diye tag açmışlar. umarım fenerbahçe'nin başında 6 değil 60 sene kalır.

fenerbahçe şampiyonluğu da psikolojik üstünlüğü de süper kupa finalinden kaçarak verdi. sen o maça çıkıp galatasaray'ın elinden kupayı alabilseydin hem psikolojik üstünlüğü ele alacaktın hem de avrupa'ya devam ettiğin bir dönemde avrupa'dan elenmiş rakibine dinlenecek zamanı vermeyecektin.

kupa finaline çıkmaman galatasaray'a ne zarar verdi? hiçbir şey!

sana ne zarar verdi?

- psikolojik üstünlüğü rakibine bıraktın
    - olympiakos maçların oynayacağın bir süreçte rakibine dinlenme şansı verdin
    - sezonu kupasız tamamladın

büyük başkan!
68 entry daha
hesabın var mı? giriş yap