• sanırım bundan daha üstün özellikleri olan, daha ulaşabilir, daha mükemmel tasarımlı bir otomobil daha 50 yıl gelmez..
  • dünyadaki her otomotiv gurusunun ağzından salyalar saçarak anlattığı bir otomobildir. amatürkiye'de vw golf sevici tok kapı sesçiler aracı understeer'e kalmakla suçlar :) (aracın lateral acceleration verisi 1.1 g'dir, dünyadaki gelmiş geçmiş tüm yol otomobilleri arasında ilk 10'da yer alıyor yanal tutunma açısından). tabi lastik ısıtmak falan nedir ne değildir bilmez sanırım bunu yazanlar. golf gibi kullanırsan soğuk lastikler her yerini kaydırırsın, normal.

sinyal kolu da doblo denmiş, bugatti veyron'un da anahtarı skoda yeti ile aynıdır, ama söz konusu vag grubu olunca ülkemizdeki otomotiv "üstadları" sinyal kolu doblo yeaa der. (ayrıca sinyal kolu doblo falan değildir tabii ki... çok saldırmak istiyorsanız ben size başka ipucu vereyim: yan aynalar linea :))))

tabi karbon fiber şasi var, el yapımı, göve panelleri smc, beyaz gövde bile yok araçta, el ile maserati fabrikasında üretiliyor ama bunların ne önemi var taibi. önemli olan aynalarının linea olması :))))))

otomobil kültürünüzü eşşekler öpsün yaa
  • paylaşmadan edemeyeceğim. bu otomobil aynı zamanda son dönemde gördüklerim arasında en başarılı arka tasarıma sahip otomobildir.

4c spider
  • (bkz: elbet bir gun bulusacagiz)

“insanoglunun luks araba sevdasini cok sig buluyorum .s.s” diyen biriydim, bu siralar youtube’a damar sarkilar mix yazip mouse imleciyle madreperla beyazinin fotograflarini seviyorum. hayat herkese tukurdugunu yalatiyor, kesin bilgi.
  • alfa romeo gibi hastası olduğum bir markanın yeni tapılası modeli.

şu araç insanı insanlıktan çıkaracak bir tasarıma sahip ve alfa bu konularda fena fena gelmeye başladı.

(bkz: ağlamak istiyorum)

2015'te arabanın piyasaya çıkacağı düşünülürse, o zamana kadar oynanacak çok sayısal/süper/milli piyango oyunu olduğunu söylemek isterim.
  • geçen sene frankfurt oto fuarında direksiyonuna ilk oturduğumda vasat altı iç tasarımını görüp biraz yüzümü ekşiten, sonra arabadan duyduğum

"mal herif, sana vaadim o mu aq? konfor istiyorsan git porsche'ye bin zati, dolanma çevremde.. in lan direksiyonumdan!"

fırçasıyla kendime getiren 4c'nin üstü çıplak versiyonu. çıplak dediğim, tavandaki yarım metrakarelik kısımı elle çıkartıp kenara koyuyorsunuz, gazlıyorsunuz.

mustafa sandal'dan geliyor..

farkında değil misin herkes peşinden koşuyor
  • 2014 yılı sonu, 2015 yılı başında piyasaya çıkacak, alfa romeo 4c modelinin roadster versiyonu. daha piyasaya çıktığı gün efsane olmuş olan lotus eliseye muhteşem bir rakip ve muhteşem bir mirascı olacak.
  • buraya çok şey yazardım ama neyse.. sonuç itibarı ile 2015 yılı başında piyasaya çıkacağı kesinleşmiş alfa romeo modeli.

https://www.youtube.com/watch?v=k8ezuvjrkf4

bu arada bu da ktulu isimli sözlük yazarına (bkz: features a canvas soft top) o biliyor mevzuyu.
  • kağıt üzerinde canavar gibi göründe de sürüşü o kadar da etkileyici değildir. turbo lag ve bol bol understeer içerir.
hesabın var mı? giriş yap