• "rambo'yu tanrı yaratmadı , ben yarattım "diyerek müşrik olmuş amca,
  • kendisi ilk kan filminde daha ilk sözleriyle şirke girmiştir. "rambo'yu tanrı yaratmadı , ben yarattım " tövbe haşa

inşallah sonrasında tövbe edip tekrar iman tazelemişsindir albay.
  • rambo’yu yakalamaları için en iyi adamlarını gönderen kasaba şerifi’ne,
    “en iyi adamlarını öldü bil” demiştir.
  • vietnam sava$i sirasinda john rambo'nun da mensubu oldugu wolf pack kod adli ozel ye$il bereli takimin komutani. kod adi raven.

daha sonra me$hur olmasi, piromanyak gazi rambo'yu butun bir kasabayi telef etmekten son anda vazgecirmesi ile olmu$tur. bundan sonra, fort bragg'deki komutanlar (ye$il bereli karargahi), ulan trautman'da ya$ yetmi$ ama i$ bitmemi$ deyip once vietnam'a, ondan sonra da bok var gibi afganistan'a gondermi$lerdir. koskoca albay da rambo efendiye sozu geciyor diye bir rahata kavu$amami$tir. kendisi "sizin cehennem dediginiz yere o evim der" sozu ile gonullere taht kurmu$tur, o ayri.

oynayan aktorun ismi de richard crenna.
  • bu götelek albay yüzünden rambo reyizin hayatı kaydı. adam ne güzel deniz kıyısına gidip balık tutup birasını içecekti, zik var gibi afganistan'da ruslara enselendi.

rambo çiğ adam değil tabii adabı usulü biliyor. dedi ki onca yıllık mesaimiz var gidip albayı kurtarayım, kalkıp afganistan'ı ruslara dar etti. keşke bizim adamlar da rambo gibi askerler olsa, %70'i azar tiktok miktok takılıyor, en son uzmanın birisi tiktoktan ulus pavyonlarını izliyordu, dayının birisinin tarlayı satmış gibi bir hali vardı.
  • colonel sam trautman dlye yazılır, adam dlye okunur. viet cong eşkiyalarına dağda çiçek verip ülkesinde liberalleri terörist diye suçlamamıştır.
  • "ben buraya rambo'yu sizden kurtarmaya gelmedim. sizi ondan kurtarmaya geldim"
    (ilk kan)
  • 'rambo'yu bir baba sefkatiyle hem seven hem doven, yetistiren, ogreten, bi nevi ramboyu rambo yapan adam.
    rambo bu adamdan baskasini dinlemez, konusmaz. trautman der baska bi sey demez.
  • öldüğü için son rambo filmi olan john rambo ona adanmıştır.
  • bu adam john rambo ya bildigi her $eyi ogretmi$tir belki de, ama kesin platonigidir rambonun; veledin* kar$isinda allah ne verdiyse bagir cagir, olmadigi yerlerde "da$$agiyla dover sizi", "ceset torbasi getirin cokca skicek hepinizi" ayagi cek. iyi albay, kotu albay $izofrenisi icinde adam yahu.

benim anlamadigim bu kadar mulayim bir adamin, nasil olup da olesi bir aktivite manyagi cv ye ragmen general olamadigidir; rahmetli bi isyan da kendisi cikarip yildizlari buyutse onu bile izlerdim, o derece hastasiyimdir, tippen buyuk dayima benzerdi zati.
hesabın var mı? giriş yap