• kan yoluyla bulaşan bir hastalıktır, kaçın.
  • türkiye'nin geri kalmasının sebeplerinden biridir.
  • “akrabalık o kadar zor ki ziyaret edince sevap kazanıyorsun”

alıntı
  • toplumsal, riyakâr örgütlenme biçimidir. ne ben kimseyi biyolojik bir bağım olduğu için sevmek zorundayım, ne de kimse beni biyolojik bir bağı olduğu için sevmek zorunda. bunun yerini bir an önce gerçek sevgiye dayanan, dayanışma temelli özden ve yeniden yaratılan yeni bir anlayış almalıdır.
  • ortalama insanın hayatında kötü gün sayısı/iyi gün sayısı oranı çok düşük olsa gerek; sırf kötü günlerdeki birlik beraberlik(!) ve destek(!) için çekilecek dert midir? insan azıcık şanslıysa ve biraz çaba gösterirse bu kötü günlerinde de yanında olabilecek arkadaşlar edinemez mi?

dört senedir bir şekilde bi yol kat ettim ve arkama dönüp baktığımda kayda değer bi destek filan görmedim bu akraba denilen kişilerden. hayatımdan öyle habersizler ki hatta olduğum kişiyi çoğu tanımıyor bile. sırf onların kafasındaki rota yüzüden -ki benim yürüdüğümle baya farklı bir rota- son zamanlarda hayatımda belirmeye başladılar. işin komik yanlarından birisi de bazılarının realitede asla edinme şansları olmayacak, kendi kafalarında yarattıkları fırsatlar uğruna son dönemde yakınlaşma çabası göstermeleri.

biriniz bile bu satırları okuyabilecek kadar beni tanımıyorsunuz ama ben hepinizin hareketlerinin ardındaki sinsilikleri görebiliyorum. asla suratınıza bunu açık açık söylemeden, yavaş yavaş hissettirerek bir pişmanlık ve şaşkınlık yaşatacağım size. riyakarlığınızın bedeli en fazla almayı planlayıp alamadıklarınız olacak; daha fazlasını yapmaya ne siz değersiniz ne benim karakterim el verir.
  • kendin seçemediğin ama kan bağı muhabbetinden ötürü bir ömür etrafında olan, uzaktan olanının daha makbul olduğu insan topluluğuyla arandaki ilişkiye verilen ad.
  • siz seçmezsiniz, mecburidir. iyisi de vardır kötüsü de. her ailede bir çok sevilen, bir de “nereden akrabam oldu” denilen bir kişi vardır.
  • cinsel yolla bulaşan en kötü hastalık.
  • gönülsüz birliktelik.

insanın kendisinin seçmediği ve kalbine yatmayan hiçbir birliktelik, gerçek bir birliktelik değildir. gönülsüzdür.
hesabın var mı? giriş yap