• üniversitede kullanan bir arkadaşa
    -muhtemelen pek yakın bir zaman diliminde kullanmış olacak ki -

-nedir ? ne işe yarar ? diye sorduğumda
    + hocam, pi yi istediğini alabiliyorsun, üç müş beş miş farketmiyor
    demişti.

nasıl bir tanımsa
    ama bu tanım bile etkili olduğunun canlı şahidiymiş, besbelli.

o ayarda bir ilaç, yeşil reçeteli bir de sanırım.
  • alkolle beraber yüksek dozda alınınca cinayet işetebilen ilaç.*

ayrıca 1 ay önce akineton+xanax+alkol kıvamındaki komşumun bana gider yapmasına sebep olan karışımın müsebbibi. ben ne var ulan deyip sokağa indiğimde ''gel gel sikecem seni'' deyip akabinde yarım saat kusan ve kusmuğunun üstünde uyuyakalan bir bireyi görmenize sebep olan zırıltı.

edit: benim komşu öldü ya la, haptan öldü amk.
  • - bu bakışları nereden aldın?
    - bi periden...
  • tek tanrı inancını ilk ortaya çıkaran firavun ile aynı isme sahip olan ilaç. garip, çok garip.
  • tabutta rovasata filminde kız kullanır. 5 tane çakar çayla. mavi beyazlı bi kutusu wardır.
    ask it why ın metalci şarkısında geçer
    içelim bira şarap
    yetmesse bir akin çak..
  • yeşil reçeteye tabi olması sebebiyle el kol sallanarak alınamayacak bir ilaçtır.. nitekim yeşil reçete boru değildir.. eğer akinetonu her isteyene veren eczacı varsa bir yerlerde sattığı her kutu en yakın zamanda kendisine supozituar olarak geri dönecektir..
  • antipsikotik ilaçların ekstrapiramidal kontrendikasyonlarını azaltmak için de kullanılan, etken maddesi biperiden hidroklorür olan antiparkinson sınıfı ilaç. yüksek dozda depresan etki yapar, aşırı dozda istemsiz kasların işlevsizleşmesine yol açacağından solunum felcine sebep olabilir.
  • düzenli(!) kullanımlarda bir süre sonra düşünce bulanıklıklarına ve cümle toparlayamama-saçmalama-yuvarlama gibi durumlara neden olur. bünyeye göre çok da fizyolojik olmayan bağımlılıklara neden olabilir. titremeye iyi gelir, kötü gider.
  • bir arkadaşın 23 tane aldıktan sonra önündeki taşlarla harbi harbi red alert oynayışını seyrettiğim garip kafa yapıcı.
  • derin tek bir çukur değildir; küçük, sırasız ve benzersiz tümseklere denir.
    fotokopiniz çekilir bir mazgalın üzerindeyken ya da mavi bir spotla aydınlanır kaleiçinde kiliseden bozma sahneniz.
    adada olmak şart, kıyafet serbest, zaman geçmiş.
hesabın var mı? giriş yap