• katil devletin, katil polisi!

nefsi müdafaadan serbest bırakılmış. inanılır gibi değil bile diyemiyorum artık.
  • 19-20 yaşında öğrenciler polise taş attıkları iddiasıyla adam öldürmeye tam teşebbüsten tutuklanıp sincan f tipi cezaevine gönderildi birkaç gün önce. bu kişi ise meşru müdafaadan serbest bırakıldı.
    hukuk diplomamdan da, avukatlık ruhsatımdan da, ceza hukuku yüksek lisansım boyunca yazdığım her makaleden her sunumdan da tiksiniyorum. keşke başka bir meslek seçseymişim, ne bileyim terzi ya da çiftçi falan olsaymışım, en azından birine ufacık bir faydam olurdu.
  • güney doğuda askerlik yapanlar var ise içinizde; o silahın hangi şart ve koşullarda kullanılması gerektiğini bilir. bazen teröristi gözlerinizin içinde görürsünüz ama ateş edemezsiniz. çünkü öyle bir yetkiniz yoktur. bu polis hakkında yazılanları hayretle okuyoruz. bunun neresi nefs-i müdaafa? kendinizi kandırıyorsunuz anladık da vicdanınız nasıl el veriyor arkadaş? kontrolünü kaybeden bu kolluk görevlisi grubun içine dalıyor ve sonra hiç gereği yokken silahına davranıyor. o polis ne zaman silahına davranması gerektiğini bilecek! o polis havaya nasıl ateş etmesi gerektiğini bilecek! bu eğitimi ona vermeyenler katildir! vur emrini, sık emrini verenler asıl katillerdir! topluma nefret tohumları ekenler asıl katillerdir!
    bu olayın savunulacak hiç bir tarafı yok ve hukeken nefs-i müdaafaya girecek hiç bir şey yok.
  • pazarlık konusu olacak bir tarafı bulunmayan, hükümetle yapılacak herhangi bir görüşmeden bağımsız olarak cinayet suçlamasıyla doğrudan hakkında işlem yapılması gereken polistir.
  • ilginç ifadeler vermesini dilediğim kişidir. dökülsün bütün pislikler ethem sayesinde..
  • serbet bırakılmış katil.

edit: zarar verici nitelikte dezenformasyon gerekçesi ile ispiyonlanmış. şaka gibi. zarar veren ben miyim başlıktaki kişi mi?
  • katil.

edit : gg gerekçesiyle ispiyonlanmış, valla zaten gg
  • akp'nin tetikçisi.
  • bir baskasini korumak icin kurban edilen biri degildir umarim.

paranoyak oldum. delirdim, delirecegim.
hesabın var mı? giriş yap