• yıllar evvel bir konserine gitmek için niyetlenip geç kalmıştım. salon tamamen dolmuş, konser başlamak üzere idi. ben ne yapsam, nerede dikilip de seyretsem diye salon etrafında dolanırken bir amca benim o halimi görüp "geç kızım, şu kapıdan gir, en önde boş yer var bak, oraya otur" demişti. en ön sırada olmayı hiç sevmesem de başka çarem olmadığından geçtim oturdum. çok geçmeden konser başladı, sunucu koroyu ve şefi sahneye davet etti. daha önce yüzünü hiç görmediğim ahmet hatipoğlu yani bana yer gösteren amca, şef olarak selam verdi ve şahane bir repertuarla bizleri mest etti. fatih koca'nın kaside icrâları ile tanışmam da o konser vesilesi ile olmuştur ayrıca...

bu akşam, eve dönerken tam halinden biraz eksik dolunaya trt nağme aracılığıyla eşlik eden hu zikri ile bilvesile kendisini yâd etmiş olalım.
  • tasavvuf musikimizin ustadlarindan kiymetli buyugumuz ahmet hatipoğlu hocamız hakk a yürümüş. rabbim rahmetiyle muamele buyursun.
  • dâr-ı bekaaya irtihâl etmiştir. allah rahmet eylesin.
  • trt deki tasavvuf musikisi grubunun sempatik şefi.
    büyük bestekar.

piyasadaki 'çağımızdaki itri' başlığı altındaki albümleri, sanıyorum kendini bile muazzep etmektedir.
    trtnin cikartmis oldugu 'tasavvuf musukisi' albümü -ulaşılması ne kadar zor olsa da- çok daha mütevazı ve -tahminimce- daha içe sinen bir çalışmadır.
  • dunyadaki huzura tek başına büyük katkı sağlayan güzel bir insandı, çok üzüldüm...
  • uşşak esma zikri bana pek tat vermese de, tavrı ve sesi beni cezbetmese de musiki camiasında yaşayan değerlerden biridir. emekleri zâyi olmaya..
  • nihat hatipogluyla akrabaligi yoksa nolur unlu olsun su adam!
  • can kazaz'ın sesi tadında bir sese sahip olan ama tam olarak tarzını bulamadığını, o yüzden de tam tanınmağını düşündüğüm nahif sesli beybi 1 müzisyen.
    kendi düşen ağlamaz
  • sadece tasavvuf musikisinde degil klasik musikide de cok buyuk bir ustadtir. ankara radyosu klasik turk muzigi korosunun da $efidir.
hesabın var mı? giriş yap