• daha ilk sayılarının oluşum aşaması ve heyecanında beklediğimin çok çok üstünde satıp beni baya heyecanlandırmış en son sayısı 22 kasım'da çıkmış olan kara yeşil gazete. sitesinin yakın zaman içinde ahali.info'dan ahaligazetesi.org'a yönlendirmesini bekliyodum ki olmuş. gerçi ahali.info'da istanbul tayfasının newroz tekel eylemlerinin hepsi toplu gösterilmiş niye böyle bir ayrım yapıldı anlamadım. o zaman ahali.info kapansın tek siteden haber ağı oluşturulsun. lahana-turşu ilişkisi olmuş biraz. neyse zamanla anlaşılır mesele..

hülasa ankara'daki kara-yeşil ağırlıklı ahali gazetesi ile istanbul'daki kara-kızıl ağırlıklı ahali arasında bi ayrım oluşturmasından da mantıklı olabilir belki. gerçi devrimci anarşist faaliyet de geliyormuş.. e ne güzel. bekliyoruz bakalım.
  • http://www.ahaligazetesi.org/…mleri/eylemde-anarsi/
    5 ocak 2011, odtu de yaşanan olaylarla ilgili bizlere ulaştırdığı haberle; ana akım medyaya sağlı sollu , hatta yetinmeyip başka yerlere de fena "çarpmış" internet üzerinden de takip edilesi; biricik gazete.
    o zaman nina simone' dan gelsin; eylemde anarşi!
  • uzunca bir aradan sonra 8. sayısı çıkan, kara çocukların gazetesi.
  • halktan ya da toplumdan farklı olarak, birbiriyle aynı coğrafi bölgede, istemediği halde bulunmak zorunluluğundan başka, birbirleri ile hiç bir kültürel, sosyal benzerlikleri ve ortak paydaları, amaçları bulunmayan, ortak payda yaratmaktan bilerek kaçınan halk olamamış zoraki topluluktur.
  • bir (bkz: meydan)da toplanmis (bkz: halk) parcasina verilen isim.
  • 1919'lu yıllarda samsun'da çıkarılmış bir gazete.

sahibi mücellitin baba parasıyla ki bab da dülger, başlattığı milli mücadele basını yongalarından biri.
  • 4. sayısının çıktığı; her sayısında çok güzel konuların işlendiği; gazete gibi gazete. son sayısında vicdani retçi halil savda ile yapılmış pek kıymetli ve içerik bakımından dolu bir röportaj da vardır; kaçırmamak gereklidir.
  • günümüzde, "seyredenler" gibi bir anlam kazanmış kelimedir.
  • http://ahali.info/ adresinden takip edebileceğiniz yeni anarşist oluşum.umarım bu sefer örgütlü anarşizm adına güzel gelişmelere imza atarlar
  • adana yöresinden bir rock grubu.
hesabın var mı? giriş yap