• test ettim onayladım. bu ablanın müziğini dinlerken daha hızlı çalışıyorum. sesi ve piyanosu bir şekilde sarıp sarmalıyor, başımı okşuyor, masama mandalina soyup getiriyor. seviyorum.
  • ilk defa başıma böyle bir şey geldiği için yazıyorum, gece 3 gibi uyuya kalmışım 4 te uyandım ve bu süreçte cok anlamlı güzel bir rüya gördüm ve ilk kez bir rüyada çalan şarkıyı hatırlıyorum ve bu şarkıyı belki 3 yıldır hiç dinlememişimdir. rüyanın sonunda (bkz: riverside) çaldı. insan beyni nasıl çalışıyor hayret ediyorum...
  • tam uyumadan hemen önce dinlenmelik kadın.
  • esas adı agnes caroline thaarup obel olan danimarkalı sanatçı.
  • (bkz: riverside)

hatta dinleyiniz
  • insanın yalnızlık nefretini şefkate dönüştürüyor sesi.
  • odaklanmanızı gerektiren şeyler yaparken bile, masanıza meyve tabağı getirip başınızı okşayan anne gibi usulca eşlik eder size. tez mi yazıyorsunuz? ders mi çalışıyorsunuz? kitap mı yazıyorsunuz? çalışıyor musunuz? fasulye mi kırıyorsunuz? ekleyin playliste siz bir şeyler yaparken o arka planda aksın gitsin. zihninizde de hoş bir lezzet bıraksın. ayrıca kadın sesinin ne kadar dinlendirici ve huzur verici olduğunu da fazlasıyla idrak edebileceğiniz müthiş kaliteli müzik yapan bir hanımefendidir kendisi. tüm şarkıları harikadır ancak özellikle dikkat çekmek istediğim şarkılar şunlar: fuel to fire, riverside, dorian, the curse, aventine, brother sparrow, tokka, words are dead. ulan tüm şarkıları yazmışım zaten ama olsun. bunları belirlerken bile bir hayli zorlandım. hastasıyım.
  • chopin ve bartok gibi bestecilerin eserlerini piyanoda çalan annesinin etkisiyle genç yaşta piyano çalmaya başlamış; avrupa folk ezgilerini caz stiliyle buluşturan jan johansson'dan ilham almıştır. şarkılarını kendi başına yazar, çalar, söyler, kaydeder ve sunar.
  • gayet sakin ve güzel müzikler yapıyor. brother sparrow, riverside gibi müthiş güzel şarkıları var. dinleyin.
  • danimarkalı müzisyen. 1981 yılında doğdu. müzisyen bir aile içinde büyüdüğü için çok küçük yaşlarda piyano çalmaya başladı. avrupa halk şarkılarını caz formuyla yorumlayan jan johansson'dan etkilendi. obel henüz 7 yaşındayken bas çaldığı ve solist olduğu bir grupla konserlere çıkıyordu.

obel'in yetenekleri kısa sürede farkedildi ve 2010 yılında yayımladığı ilk albümü philharmonics ile danimarka, norveç, almanya başta olmak üzere büyük başarı yakaladı. sayısız ülkede sayısız konsere çıktı.

agnes obel bütün şarkılarını kendisi yazıyor, çalıyor, kaydediyor ve yayımlıyor. obel'in şarkılarında klasik chopin ve bartok'un etkilerini, avrupa halk müziği tınılarını ve hatta caz formlarını bile yakalamak mümkün. buna rağmen onun şarkılarında tamamen kendine ait olan tarz öne çıkıyor. kanımca en başarılı şarkısı riverside. agnes'in berlin'de yaşadığını da sözlerimize ekleyelim.

nasıl bir müzik yaptığını merak edenler için:

http://tinyurl.com/kqbmc8n
hesabın var mı? giriş yap