• ağlamadan, dillerim dolaşmadan
    yumruğum çözülmeden
    gecenin karşısında
    gündelik sözler arasında
    bir aşkın komasında
    yumruğum çözülmeden
    gecenin karşısında
    şafaktan utanmayıp
    utandırmadan aşkı
    üzerime yüreğimden başka bir
    muska takmadan
    ağlamadan...
    belgeler gerekli... kanıtlar, ifadeler
    mühür ve imza peşpeşe kaç gece
    yıllarca yıllarca ...
    haytanın tekiyim ben
    bunu bilsin insanlar
    ruhumun peşindedir
    o eski yanlışlıklar
  • bana belgeler gerekli, kanıtlar, ifadeler... sözleriyle anne-babamın boşanmasını hatırlatan şarkı.
  • mıcırlı yolda düşmek fenadır. normal bir yolda düşsen neyse de, mıcırlı yolda yaranın içine minik taşcıklar girer, yürüdükçe dizinde hareket eder o taş filan... hoş değildir.
    -ağlamadan anlat!!

yutkunursun. iç çekersin. nefesi toplamaya çalışırsın. düzene girmesini beklerken yarayı unutmaya çalışırsın. bakma yaraya bakma. bakarsan ağlarsın, anlatamazsın. o ana dönmen gerekir anlatman için, yaranın kendisine değil.

"düştüm be!! neyini anlatayım, düştüm işte. bak, dizim, dirseklerim kanıyor, görmüyor musun?? sen bana bakmıyor musun?!"
    diyemezsin.
    anlat sen yine de. ağlamadan ama. için için değil, içine ağla.

bir nesil müteşekkirdir annesine.
    ağlamadan anlatır çünkü onlar bütün acılarını.
  • hiç aksamaz, ilk gitar tınılarıyla boğazıma bir yumru oturuverir, olduğum yerde kalakalırım ne zaman duysam.
    hele de bir aşkın komasıysa bu an, bittiğini ya da aslında doğru dürüst başlamadığını kabullenmem gerektiğini söylüyorsa sağduyum ya da etrafımdakiler, hala 'he is just not that into me' yi kabullenemiyorsam beynimden mütemadiyen gecer de gecer, belgeler gerekli, kanıtlar, ifadeler..

tanım, milli parkın küçük kardeşi, ismet özel sevdirgeci, bir garip şarkı/şiir.
  • akustiği ayrı güzel
    orijinali bambaşka şarkı.
    fonunda yumruk sesleri olan,
    bazıları için kapıya bazıları için duvara vurulan...
  • "haytanın biriyim ben, bunu bilsin insanlar" kısmının ismet özel'in celladıma gülümserken çektirdiğim son resmin arkasındaki satırlar adlı şiirine ait olduğu şarkıdır.
    orijinalinde, "ruhumun peşindedir zaptiyeler ve maliyeler" diyerek devam eder.
  • milli park ile ruh kardesi..
  • mfö ismet özel'in iki şiirini birleştirip ortaya bu aglamadan şarksını çıkartmıştır.
  • mfo'nun diğer parçaları kadar ön plana çıkmamıştır belki ama mükemmel bi şarkıdır.

"...ruhumun peşindedir o eski yanlışlıklar..."
  • mfö'nün geri planda kalmıs muhtesem sarkılarındandır..
hesabın var mı? giriş yap