• cuma namazı vaktinde erkek müşterileri geçtim turistleri bile almıyorlar. ben de madem cumadan sonra girebiliyorum bu esnada cumaya gideyim dedim. o gün bugündür namazlarımı aksatmadan kılıyorum. kendilerine teşekkür ediyorum gerçekten harika bir uygulama getirmişsiniz. amin.
  • aylardır sözlüğe başlık açmak istediğim mekân! herkesler bilmesin deyu vazgeçmişidim. * meziyetlerini saymadan olmaz;
    bir kere sakin ve insanların buralarda böyle bir yer vardır, diye düşünemedikleri bir mahâlde,
    sonra içerisi temiz, sahibi ve çalışanları görmüş geçirmiş 'insan'*
    yiyecek ve içeceklerin temizliğinden de tadından da şüphemiz yok,
    çeşitli kahveler ve bitki çayları bir de nargilesi, müziği
    ve hele akşamları bir kartpostaldan seyreder gibi seyredilen istanbul!
    daha ne olsun! *
  • ismi aslında bölgeye ait olduğu için bir gün birilerini rahatsız ederek değiştirilebilir mekan, osmanlı zamanında yeniçeri ağa'larının makam mevkii iken , bir zaman da şeyhül islamlığa mevki olmuştur. günümüzdeki ağa kapısı bir uyanıklığın ürünü mekandır oradaki ticari binalardan birine el atmış ve gözden silinmiş haliç manzarasını ortaya çıkarmış, bu uyanıklığı farkederek orada yer açan iki işletme daha vardır ki bu üçü, servis,konsept ve ürün açısından rezillikte birbirleri ile yarışırlar tek espri haliç manzarasıdır ,başka bir yerlerde açılmış olsalardı üç aydan fazla yaşamazlardı,bunlara ruhsatın nasıl verildiğine dair ciddi şüpheler doğuyor tabi, tamam alkol vermesinler de, hatta vermesinler ki normal vatandaş halici seyredecem diye cebinden kurşunlanmasın,işletmecilikten anlamıyorlar, dekorasyondan hiç anlamıyorlar hepsi de güya muhafazakar havalarında, bilemiyorum...
  • üniversiteyi kazanamadığım yıl yıldızda okuyan bir arkadaşım" gel seni nereye götüreceğim bak" demiş ve birlikte gitmiştik.hayran kalmıştım; bir yaz esintisi kulaklarda hafiften ney üflemesi çok mutlu etmişti bu mekan beni.ertesi sene nasip işte beyazıtta olunca fakültem su yolu yapmış oldum orayı.terasında nargile de içtik, hüzünlendiğimiz bir gün karadut çayının buğusunu da seyrettik.okul bitti şimdi burası da burnumda tüttü.ben dışarıda tek başıma yiyip içmeyi hiç sevmem ama ağa kapısına tek başıma gidip manzaraya karşı hem ağlayıp hem de çokça çay tüketmişliğim var.zaten oraya bin kişi de gitsem hep ruhumda bir yalnızlık peydahlanırdı.ah gençlik güzel şey.
  • bir mimar sinan teras cafe manzarasına sahip olmayan mekan.
  • disindan bakarak girerken "bu ne be gele gele buraya mi geldik" diye girilen, kapisini acar acmaz manzarayi gorunce bakakalinan guzel yer. bana kalsa ben elli yil o sokaktan gecsem donup de oranin boyle guzel bir yer olduguna ihtimal vermem. calisanlari da guler yuzlu, misler gibi de cay...
  • dün zaman gazetesinin turkuaz ekinde görünce sinir olmama, artık burayı insanlar öğrenecekler diye derin bir kıskançlık duymama sebep olan mekan.
    çok hoş bir manzarası, sıcak desem değil, soğuk desem hiç değil, hoş mesafeli bir havası var. hem istanbula karşı duruşu hem de kendi içindeki ortam huzur verici. gündüz bir ayrı gece apayrı güzel güzel...
    ama gelmeyin lütfen. kalabalık etmeyin. kaldırmaz burası keşmekeşi, kalabalığı, huzursuzluğu sevmez. belki de bundandır istanbula bu mesafeli bakış.
  • biraz hüzün, biraz farid farjad, biraz manzara, biraz theodore dreiser biraz sağnak yağmur... süleymaniye'den ulaşılan huzur.
  • balkonda en ön masalarda yer bulabilen iki üç şanslı müşterisine sunduğu manzarası hariç olumlu tek bir yönü olmayan berbat mekan.

hijyen ve güleryüzlülük gibi prensiplerden itina ederek hizmet veren çalışanları ile en keyifli akşamınız bile boğazınızda düğümlenebilir. lnsana liseden arkadaşıyla konuşur gibi hitap eden garsonlara tahammül etseniz bile, teras katında dahil havasız kalacağınız için topuklayıp gitmermek zor olacaktır.

içinde karınca yüzen ayranı yine karınca yüzeni ile değiştiren mekanlara da gitmilş biri olarak söylüyorum, en kötü mekanlar listeme ikinci sıradan girmeyi başarmıştır. uzun süre de yerini koruyacağını düşünüyorum.

sabah ezanından akşam ezanına dek kötülesem yetersiz kalacağından çemkirmelerimi şimdilik burada kesiyorum.
  • son zamanlarda ismi duyulmaya başlamış, artık içeri girildiğinde boş bir mekanla değil insan dolu bir mekanla karşılaşılan yer
    bu kadar duyulmaması lazımdı, insanların birbirlerine sürekli tavsiye etmemesi lazımdı burayı ama olan oldu, artık bilen biliyor bildiğini saklamıyor burasıyla alakalı. insanlar artık müftülükten aşşağıya inerken, atölyelerin arasından güzel manzaralı bir mekanın çıkabileceğin tahmin edebiliyor ona göre etrafı izliyor. buna mukabil yeni yeni mekanlar civarda açılmaya başlıyor... hoşlanmıyoruz ama kaderden kaçılmıyor maalesef
hesabın var mı? giriş yap