• cubase sx'le aynı kategorideymiş gibi görünse de, cubase'den çok çok daha hassas işlemlerin çok çok daha kolayca yapılmasına imkan verebilen gayet de profesyonel bir program. aslında cubase'le karşılaştırılması bile abestir, çünkü iki programın amaçları çok farklıdır.

kanal kaydının anlamını bile bilmeyen üçüncü sınıf stüdyo sahiplerinin bu programa burun kıvırıp da koskoca cubase'i windows'la gelen "ses kaydedicisi" gibi kullanması ironik. oysa prova stüdyoları için cubase'den kat be kat daha uygun bir yazılımdır audition. neden?

çünkü hafiftir, eski bir bilgisayarda bile düzgün çalışır. derli topludur. kullanımı kolaydır. ve sadece işini yapar. cubase'deki özelliklerinse büyük bir kısmı prodüksiyon aşamasında işe yarar.

aslında en güzeli, kaydı ve kesip biçme işlemlerini audition'da yapıp, miksajı cubase'de halletmektir. ama prova stüdyosu seviyesinde, bir parça baştan sona audition'la da tamamlanabilir.
  • amatör kullanımda dahi anlaşılır arayüzüyle birşeyler kıvırabildiğiniz pratik bir sound edit programı. pratik dediysek bana pratik. muhtemelen envai çeşit işin becerilebildiği bir aparattır. herkes photoshop bilir ama herkes grafiker değildir gibi birşey yani.
  • diğer sürümlerini bilmiyorum, ama bu programın 3. sürümünde kayıt yaparken, başka bir alana tıkladığınızda - mesela masaüstüne ya da tarayıcınıza döndüğünüzde - çalmayı/kaydetmeyi durdurduğunu görürsünüz. o sırada audition'la beraber asio sürücülerini kullanan başka bir program kullanmıyorsanız, "asio sürücülerini arka planda serbest bırakma" seçeneğini iptal ederek bu elinizi kolunuzu bağlayan durdurma meselesinden kurtulabilirsiniz. bunun için takip etmeniz gereken yol: edit / audio hardware setup / release asio driver in background kutucuğunu boş bırakmak.
  • bir aralar günde 8 saate yakın kullanmak zorunda kaldığım programdır. cooledit pro'dan alışkın olduğumuz ara yüzü ve hatta birçok kısayolu da içinde bulundurur. ortalamanın altında kayıtları adam etmek için uygundur. clip restoration ve noise reduction aşmıştır. patlamalı seslere çözüm üretmekse kullanıcının yeteneğine kalmıştır.
  • ev kayıtlarında daha basit programlarla iş öğrenildikten sonra, kolay arayüzü ile tercih sebebi olan multi track ses editörü.
  • menüde effect>amplitude>channel mixer şeklinde ilerleyip vocal cut presetini seçerek parçadaki vokalleri kaldırabileceğiniz program.
  • amatör olarak kayitlarimi yaptigim güzide program. sistemim daha guzel olsaydi eminim o da bana daha cok yardim ederdi. canim benim.
  • cubase vb. ses yazılımlarına göre çok kolay olan yazılımdır. cool edit pro zamanlarından hatırlıyorum. yıl kaç oldu hala kullanıyoruz kendisini.
  • harika gitar efektlerine sahip olan yazılım. tabi piyasadaki diğer programlarla kıyasla ne kadar iyidir henüz bilmiyorum ama sahip olduğum mini amp'ten*çok daha iyi distortion efekti verdiğini söyleyebilirim. (gitarı pc'ye amp ile 2.5mm jak kullanarak bağladım.)

güncelleme: eğer gitar kaydı yapacaksanız piyasadaki diğer ses yazılımlarının fazla gerisindeymiş. reaper başta olmak üzere birkaç yazılım kullandım ve bu sonuca ulaştım. hatta audition sadece ses çıkarmaya yarıyormuş yani.

size tavsiyem bir kaç başarılı plug in eşliğinde reaper kullanmanız. hem ucuz, hem başarılı.
  • yarmis bir noise reduction sistemine sahiptir kendisi. bilmem kac tane plug in ve program i denedikten sonra daha iyisini ben bulamadim bulan varsa da beri gelsin. process olarak uygulanmasinda bunun etkisi cok buyuk olabilir mumkundur.
hesabın var mı? giriş yap