• çocuk oyuncu kadrosu south park'a ilham kaynağı olan film. ibretlik benzerlik.
  • ismiyle mütenasip başrol oyuncusu adile naşit ve all star tadında oyuncu kadrosuna rağmen gelmiş geçmiş en kötü türk filmleri listesine girebilecek bir filmdir. dev kadroyu topladık ne çeksek izlenir mantığı güdülmüş olsa gerek filmde neredeyse bir konu bile yoktur. adile naşit'in kendiyle özdeşleşen karakter üzerine kurulmaya çalışmış film temelde. adile teyzenin bir pansiyonu var, etrafında pek sevgili kuzucukları var, adile teyzenin evini satın alıp apartman dikmeye niyetli kötü adamlar var. ama olmamış işte, afişine aldanıp salona girdiğiniz, 2 saat sonra lanet edip çıktığınız bol yıldızlı holivud filmleri gibi sanki.

sabaha karşı televizyonda denk gelip oha lan daha evvel hiç izlemediğim bir türk filmi, hem de kadroya bak diye sevindirmiş; maalesef ; bu ne lan diye uykuya göndermiş filmdir bünyemi.

http://www.sinematurk.com/…m_genel/1354/adile-teyze
  • herkesin kafasına göre takıldığı film.amatorluk akıyor her yanından.bu kadroyu rezil etmeyi başarmak da büyük bir olay.
  • filmin yönetmen yapımcı ve senaristi alev akakar'ın, bu olağanüstü kadroyla, olağanüstü bir başarısızlığa imza attığı filmi. küçük bir araştırma sonunda, yönetmenin ilk ve son filmi olduğunu öğrenmem, bende hayalkırıklığı yaratmadı.
  • senarist kurbanı film.

yazım aşamasında kadronun bu kadar büyük olacağını kestiremediler herhalde.
    ben olsam hayatımın geri kalanı boyunca bütün ustalardan özür dilerdim.
  • bu akşam fox tv sayesinde denk geldim ve burada yazan diğer arkadaşlara katılmakla birlikte oynayan ustaların bu kadar amatör performans göstermeleri çok şaşırttı beni.
    bu filme ilgili keşke oyuncularla röportaj falan yapılsaydı çünkü neler düşündüklerini cidden merak ediyorum.

tanım: kadrosu highline senaryosu boşline olan film.
  • ne kadar yeşilçam yıldızı varsa bir araya toplayalım, hasılat tavan yapsın mantığı güdülmüş galiba. ama senaryo yazmayı unutmuşlar.

şener şen, adile naşit, halit akçatepe, ayşen guruda, hulusi kentmen, şişko nuri ve yadigar ejder ile berbat bir film nasıl çekilir denemesi yapmış da olabilirler.

15 dk izleyebilen ermiş sayılıyormuş, öyle hissettim şu an tv em'de izlerken...
  • şu an ege tv'de oynayan , kadrosu inanılmaz kaliteli fakat buna rağmen rezalet ötesi bir film.şener şen var ulan filmde!
  • bir saattir izlememe rağmen olayını hala anlayamadığım film. kameraları belli açılara yerleştirip oyunculara takılın demişler sanki.
  • az önce ilk defa televizyonda karşılaştım. allahım kimler kimler var diye izlerken aslında izleyemediğimi fark ettim. baya bildiğin bakalım başka kimin yüzünü göreceğiz diye bi 5 dk. falan baktım öyle.

5 dakikada filmin ne olduğunu anlıyorsunuz. bir rahatsızlık bir tiksinti veriyor film. bir olmamışlık, gürültü, rezalet oyunculuklar falan.

çok garip ya, hulusi kentmen'den tiksinirdim bi 5 dakika daha izlesem herhalde.
hesabın var mı? giriş yap