• biber gazlarının yanında canımın kebap çektiği direniş desteği.

toma'nın sıktığı o su bize serinletici etki yapıyor. adana lan burası!

taksim'e selam olsun.
  • coşkunun tavan yaptığı destektir. baraj yolundan atatürk parkına kadar binler yürüyor.
  • gittik direndik, biber gazı yedik ciğerimiz yanı, tayyipin paralı askerlerine atmak için gaz bombalarının üstüne atladık gözlerimiz yandı, derimiz yandı ama vazgeçmedik. atatürk caddesinde başladı şuan tüm şehir ayakta, bütün büyük bulvarlarda ve mahalleler ayakta, bu gece uyku yok adanam, bu gece direniş var diktatöre haddini bildirmek var.

yarın daha güçlü ve yılmadan direnişe devam, aydınlık günler için vermemiz gereken destektir.
  • 1.gün 500 kişilik bir grup, oturma eylemi, sorunsuz dağılış
    2.gün 10 bin kişi. yürüyüşe başladıktan 20 dakika sonra ağırlaştırılmış biber gazı, gaz bombalarının arka arkaya atılması. gece 2ye kadar direnen, barikat kuran halk
    3.gün önce müdahale etmeyip, direnişçileri izleyen sonra aniden kalabalığın etrafını çevirip gaz bombaları, biber gazları, plastik mermiler atan polis. öfkesini çevreden çıkarmaya çalışan birkaç embesil
    4. bugün ama neler olacak bilemiyorum. gece 1de eve geldim önce atatürk parkı-ziyapaşa çevresinde tomalar bizi kovaladı biz tomaları sonra barajyoluna geçiş. sade vatandaşın eylemine katıldık sonra eve geçtim ve haber geldi barajyolunda plastik mermi, tazyikli su, biber gazı.
    üstelik iller bankasının ilerisine polis izin vermediği için küçük bir alanda eylem yapılıyordu ve polis barikatını aşmaya çalışan tek kişi yoktu.

dün göz açtırmayan polis bugün ağzımıza sıçacak.
    öyle bir hal aldı ki ne uyarı ne de yürüyüşe 10 dakika da olsa izin verme durumu var.
    ek: ben adana'yı hiç böyle görmemiştim. yanıyor ama sıcağından değil öfkesinden.
  • adana için sakin ve medeni başlayan destek eylemdi.lakin bir anda yolda,refüjde,çimde oturup eylemi izleyen vatandaşın üzerine son sürat gelerek su sıkan panzer sayesinde bambaşka boyuta geçmiştir. biz gençler fark edip açabildi ama yaşlılar nasıl bu ölüm makinesinden kurtuldu valla anlamadık. adana karakterini bilselerdi işte bu haksızlığa isyan edileceğini tahmin edebilirlerdi. normalde 5 te parkta başlayıp çimlerde güle oynaya sürüp akşam 8 gibi dağılaca eylem hala geceyarısı devam ediyor. insanlar o panzerin sürücüsüne inanamıyor, balkonlarda izleyenlere su sıkan,ara sokakta oturup evinden bakan vatandaşa gaz atan kişi bizden olamaz diyor. insanların yaşadığı bu şok öfkeye dönüştü ve işler kontrolden çıktı. eğitimli sakin sade vatandaş kendini kaybetti. çocuğu hanımı eve yollayıp eylem alanına indiler anlayacagınız. şu an kuzey adana da ayaklanmış durumda. otobüs durakları camekanlar yerle bir edilmiş.işler hiç istemedğimiz noktaya geldi durum. neden çünkü sade vatandaşı evine kaçırdılar millet çocuğundan yaşlısından korktu..meydan provakatörlere kaldı, ne olduğu belirsiz maskeli gruplar bankaların camlarını kırdı ortalığı ateşe verdi. yarın adanada terör diye yazarlar. işte karanlı güçler var arkasında demiştik derler. sürekli pkk grupları yaptı denildi ama hiç bir duyduguma inanmak istemedim. hoş en son arası iyiydi hükümetin neden ayaklansınlar ki diyenler de oldu. ben artık kaynağı belirsiz,fotografı ismi cismi olmayan hiç bir haberi dikkate almıyorum. ismi belirsiz tweetleri okuyup paylaşmıyorum. bundan sonrası için aklıselime ihtiyaç var..
    yine de adana şahaneydi bugün!!!
  • küçücük çocuklarımızla, yaşlılarımızla katılıp; karşımızda yine polisin "orantılı" gücünü bulduğumuz destektir.

öyle 500 kişi katılmış bikbikbik muhabbeti yapmasın kimse, binlerce kişiydik. dakikalarca sadece slogan atıp yürüdük. ne bir dükkan camı kırdık, ne bileyim ne bir otobüs yaktık, ne bir kişinin kılına zarar verdik. sadece yürüdük.. karşılığında küçücük çocuklarımızın yüzüne gaz sıkıldı, üzerimize bombalar atıldı, panzerler sürüldü.. yetmedi sokaklar karanlığa gömülüp çevik kuvvet salındı.

yine de yılmayacağız. direne direne kazanacağız!
  • burası adana, dün direnişten bir kare..
    "çal keke çal." : http://i.imgur.com/afg7flx.jpg
  • sabaha kadar devam edecek gibi duran destektir, uyuyan yok; korna sesleri sloganlara karışmış durumda, diren adana!
  • bazı yerlerde gayet seviyeli destektir.

örneğin; akşam saatlerinde en çok kalabalık eylemin gerçekleştiği barajyolu'nda hiçkimse hiç kimseye veya hiç bir yere zarar vermemiş, binlerce kişi yalnızca bayraklarla slogan atarak yürümüş, polis müdahalesi görülmemiştir.

aynı saatlerde kasım gülek köprüsü civarında ve gecenin ilerleyen saatlerinde barajyolu'nda ise, pol.... tom.... akr.... bib.... neyse...
  • istanbul ve ankara'dan sonra en siddetle eylemlerin oldugu ve en yogun katilimin saglandigi bir eylemdir. polis ne kadar sert takilirsa, halk da o kadar sert tepki vermeye baslamis. su dakika itibariyle olaylar daha da buyuyormus.
hesabın var mı? giriş yap