• isteyene tanesini 20 dolara verebileceğim fikirlerdir.
  • fikirlerin okadar iyi olmasi gerekmio (bkz: microsoft)
  • hitler'in kavgam'ının telif hakları 31 aralık 2015'te doluyormuş. bu da demek oluyor ki isteyen basabilecek.

http://edition.cnn.com/…cation-annotated/index.html

bunu türkiye'de 1 ocak 2016 itibarıyla iyi bir reklam ve dikkat çekici bir kapakla piyasaya süren yayıncı, sağlam para kaldırır.

konjonktür kavgam'a çok müsait. kitap da geniş kitlelerin ilgisini çekiyor ve uzun zamandır piyasada bulunmuyor. çıktığı anda kapış kapış gideceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. instagram da #kavgam etiketli fotoğraflarla dolar. kitabın çevirisinin aceleye gelmesi ve içinin çer çöp olması da çok önemli değil. amaç para kazanmaksa tabii.

yani 1 aydan kısa bir süre var. yetişir mi? neden yetişmesin...
  • condom
  • birkaç saat önce benimkini buldum sanırım. aklıma gelen şeyle uzun zaman sonra kendimi heyecanlandırmayı başardım; saatlerdir getirdiğim bütün olumsuz eleştirilerime rağmen hala 3 ayrı mecraya çakıp parayı kırabileceğim bir fikir olarak duruyor. fakat fikri çaldırmadan hayata geçirmenin, bulmaktan zor olduğunu fark ettim. resmen daha fazla kafa patlatmak gerekiyor koruma modeli tasarlamak için. bu süre zarfında sabah kalkıp işe gidecek olmak o koşuşturma içinde debelenecek olmak falan ayrı tuhaflıklar. bir yandan "sanırım zengin olcam?" diyorsun, diğer yandan sabahın köründe hangi melodiyle uyanacağını düşünüyorsun :) kimseye anlatamadığım ve anlattığım tek kişi olan annem de bütün iyi niyetiyle "vaaay süperrr" demekten öteye geçemediği için private blog tutmaya başladım. insan belki de en çok bu zamanlarda gerçek bi can ihtiyacı duyuyor. sürecin sonunda public edicem. belki başarıyla uygularım, belki çaldırırım, belki de uygulamaya başladıktan sonra parlak fikir epic fail oluverir; fark etmez. en azından genç girişimcinin case study'si olur üzerine konuşuruz :)
  • büyük bir çoğunluğunun başlangıcında amacının zengin olmak olmadığına inandığım fikirlerdir.
  • adamı zengin eden fikirler diye başlık açıp, potansiyel adamı zengin edecek fikirleri öğrenmek..
  • sözlükteki tüm yazarlardan 1 tl toplamak.
    bence harika fikir niye daha önce aklıma gelmedi ki.*
hesabın var mı? giriş yap