• david stern'ün hayatta yapamayacağını yapmış, donald sterling'e ırkçı konuşmalarından dolayı hayat boyu nba'den men cezası vermiştir.

ayrıca takım sahiplerinin üçte ikisinin oyunu alarak sterling'in takımını satmak zorunda bırakacağını da açıklamıştır.

valla şaşırdım açıkçası, ne yalan söyleyeyim. bu kadar hızlı ve sert bir hareket beklemiyordum kendisinden.

edit: üçte iki değil, dörtte üç olacak. simültane çeviride ne kadar başarılı olduğum tescillendi artık
  • "en demokrat benim" ayağına aldığı bütün popülist kararlarla topu çemberden geçirme yetenekleri dışında bir sike yaramayacak adamların götünü arşa çıkarıp ligin ırzına geçen lavuk. bu yönetim tarzından yüz bulan kyrie, harden, simmons, davis gibi mallar ligden soğuttu beni sağ olsunlar. oyuncuların ortalama yetenek seviyesi yükseldiği için kimse kabul etmiyor ancak bundan 10 sene önceki rekabetin r'si yok şu an ligde.

tanım: david stern'in taşşağındaki kıl bile olamayacak olan vasıfsız nba komisyoneri.
  • birkaç yıl içinde nba formalarının üstünde reklam göreceğimizi söylemiş.

en az david stern kadar paragöz bir başkan.
  • artık stern'den nba komisyonerliği bayrağını devralmış olan sıfatsız kişilik.
  • kobe olayında "yöneticilik nasıl yapılmaz" dersi veren utanmaz herif. tüm dünya şokta iken, oyuncular koçlar ağlamaktan oynayamaz halde iken maçları iptal etmemek nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamak mümkün değil. aman sponsorlarla aram bozulmasın aman 3 kuruş eksik kazanmayayım derken görüp görülebilecek en büyük skandallardan birine imza attı. eminim david stern bile bu kadar ruhsuz ve kayıtsız kalamazdı bu duruma.
  • adam silver, final maçı öncesi one and done kuralının değişmesini gerektiğini belirtmiş. one and done kuralı ise liseden sonra en az 1 sene üniversitede veya herhangi bi ligde oynayan ve 19 yaşını doldurmuş oyuncuların nba draftı seçimlerine kayıt yapabilmeleri. yaş sınırının 19'dan 20'e çekilmesinin daha doğru olduğunu bunu da nba veteran oyuncularının da desteklediğini söyledi. çünkü oyuncuların 1 senede çok da asılmadığını yeterince nba'e hazırlıksız geldiğini bu seneki draftlardaki 10 sayı üzeri ortalamayı yakalamış 6 oyuncunun bu 1 senelik çömezlerin olmadığını dile getirdi. "nba ve ncaa takımlarının bu konudan epey şikayetçi olduğunu özellikle nba takımlarına göre bu oyuncuların alması gereken bir çok oyun bilgisinin antremansızlıktan eksik kaldığı düşüncesindeler. bu sistemin kimseye yarar getirmediğini ve bu konuyu önümüzdeki aylar oyuncu sendikası ile konuşacaz. " ifade etmiş. son yıllarda draftlarda kalitesizlik hakimdi. şöyle lebron, stephen currybve durant harici bu ligi götürebilecek gençlerde eksiklik var.
    tabii şu da var.adam silver ncaa'deki sistemi eleştirmemiş. antreman yükü yanında derslerine çalışma zorunluluğu olması da olumsuz yanlardan biri.ben simmons, oyunculara finansal açıdan ncaa'in katkısının olmadığını söylemişti. charles barkley de one and done kuralını daha önce epey eleştirmişti
  • bu herif türkiye'de olsa, ilmin, bilimin feriştahı olsa, bu yavşak tiple hiçbir şey olamazdı.
  • ahmet çakar eğer espn'de nba yorumlasa adam silver kişisi hakkında şu anda +70 milyon hit izlenmiş videolarla ortamlar doldup taşıyordu.
  • geri zekalı ergenlerin nba takımlarının hiç birinin istemediği teklif götürmediği cousins'in gsw ile imzalamasını engellemediği (ki zaten engelleyemez öyle bir yetkisi yok. salak salak, cahilce chris paul örneği veriliyor ama chris paul'un kontrat hakları nba'e aitti çünkü o dönemde takımın sahibi nba idi, kiminle takas yapıp yapamayacağına karar veren kişi stern idi, cahil cahil bunu örnek vermektense oturup öğrenin takımın) için hakaret ettiği nba genel sekreteri.

sayesinde basketboldan anlamayan cahil geri zekalıları tanımlamamız kolaylaşıyor.
  • durant'ı eleştirmiş ve "supertakımlar ligin geleceği için iyi değil, nba rekabet üzerine kurulu" gibi şeyler söylemiş.

sorun şu: durant free agency ile seçti warriors'u. nba yönetimi free agent oyunculara toplu iş sözleşmesi yüzünden karışamaz.

orası abd gençler. bizdeki gibi yaptım oldu zihnine kayyum atamalarına alışık olduğunuz için adam silver'ın tepeden inme müdahaleler yapmasını bekliyorsunuz. orası abd. yemez.

oyuncular birliği aynı zamanda salary cap'ın birden attırılmak yerine her sene yavaş yavaş arttırılma teklifini reddetmişti. bu da supertakımların cap konusunda işini kolaylaştırdı.

sonuçta nba'de rekabet azalıyor gibi ancak oyuncular ceplerine eskisinin 1.5-2 katı para gireceği için bunu hiç de umursamamışlardı zaten.
hesabın var mı? giriş yap