• küçükken tiyatrocu olmak isterdim. çok fazla konservatuara hazırlanmak istedim ama çevremdekiler iş bulamayacağımı, parasız pulsuz kalacağımı söyleyince ben de bu sevdadan vazgeçmek zorunda kaldım. başka mesleklere yönelmeye başlayınca içimdeki bu ateş hafiften söndü. adam driver gibi yetenekli oyuncuları seyrederken içimdeki kor alev yükselmeye başlıyor.
    kendisini ilk defa star wars'ta görmüştüm ve beğenmiştim. bugün de marriage story izleyince yeniden hayran kaldım. severek izliyoruz, annengile selamlar adam'cım *
  • kendisi çok inanılmaz bir adamdır. evet ismiyle eş anlamlı, inanılmaz bir "adam."

ünlü yönetmenler (tiyatro-sinema-dizi) kendisini öve öve bitiremezler evet. çünkü işine aşıktır kendisi. hırslıdır, çok çalışır, kimi zaman kendine zarar verecek kadar çalışır. röportajlarının çoğunda buna işaret eden anlatımları vardır. mizah anlayışı diğer hollywood oyuncularına pek benzemez, birçok usta yönetmenin projesini "benlik değil" diyerek reddedip menajerine sinir krizi geçirtmişliği de mevcut.

noah baumbach kendisinin hakkında "onunla çalıştığım kimi zamanlarda çok geriliyorum, bir yerlerde bir şeyleri iyi yapmazsam beni sert bir şekilde uyaracağını biliyorum." demiştir. (yakın arkadaşlardır.)

martin scorsese için son otuz hatta elli yılın en iyi erkek oyuncularından biridir.

star wars üçlemesine film yayından kalkar kalkmaz sırtını dönmüştür. çünkü filmle alakalı her röportajında içine sinmeyen şeylerin olduğunu, "ben solo ve kylo ren'in hikayesinin farklı bir yön alması gerektiğini düşündüğünü" belirtmiştir. (disney olası bir karakter geri dönüşü için kendisini darlamaktadır, kendisi ise pek geri dönecek gibi değildir.) (allah belanı versin kathleen kennedy)

yer aldığı son tiyatro oyunu burn this seyirci rekoru kırdı, her akşam yüzlerce imza dağıttı. bu noktada kendisini sadece girls ve star wars ile tanıyanlar için "koca kafalı, kepçe kulaklı, üfff nasıl da çirkin bir herifff" gibi betimlemeler normal... oysa kendisi çoktan yeni neslin erotik sembolü oldu bile. (kuzgun siyahı saçlar, iri bir beden, sert bir ses tonu ve bedenine iyi hakim olan bir oyuncu...)

paterson'da ortaya koyduğu insanla, frances ha'da ortaya koyduğu insanın bambaşka olmasının yanı sıra, bu rollerin hepsine en az altı ay hazırlanıp senaryoya kafayı yormuş bir kimsedir. eski bir askerdir, juilliard'da okuduğu yıllarda pek sevmezmiş okul arkadaşları zira çok sert bir karakteri varmış. eşi joanne tucker ile orada tanışmışlar, kendi deyimiyle ona "konuşma ve kendini tanıtma şansı veren, ona giyinmeyi, çatal-bıçak tutmayı ve yeniden insan olmayı öğreten" o olmuş. karısına çok aşık bir adam kendisi ancak özellikle star wars döneminde bol bol boşanma dedikodusu da setten geldi, nedendir bilemedik. herkesten delice sakladığı bir oğlu var, basınla özel hayatını paylaşmak konusunda kesinlikle çok ketum.

sosyal medya kullanmıyor, akıllı telefon kullanmak konusunda da pek beceriksiz. kendi kurduğu ve eski ya da hala görevde olan askerleri ve ailelerinin yeniden hayata kazandırma projesi olan aitaf için çektiği videoları diklemesine çeker, sesi açıp kaparken yönleri karıştırır. (arts in the armed forces diye de araştırabilirsiniz) moose adında barınaktan kurtardığı ve inanılmaz sevdiği bir köpeği var. "ona dokunan olursa canını yakarım" demişliği mevcuttur.

sıradaki projeleri sırasıyla;
    bir müzikal olan annette
    ve bir dönem draması olan the last duel ... muhtemelen pandemi nedeniyle ikisini de 2021'de izleyebileceğiz.

son zamanlarda özellikle amerika'da kendisini keanu reeves ile bir filmde izlemek isteyen çok fazla insan var. konunun sebebi olarak da aşağıda görebileceğiniz linkleri buraya ekliyor ve huzurlarınızdan ayrılıyorum.

mizah şöleni başlasın mı?

buradan

buradan

ve buradan mini bir mizah şöleni sundum.
  • adam marine corps daymış. boyu posu da yerinde zaten. dağ bisikletiyle kaza geçirmese basbayağı ırak'a gidecekmiş savaşmaya. muhafazakar memleketten, kilise korosundaymış falan. hardcore bir heriften söz ediyoruz. liberal özgür seks mottolu kadının bilinçdışında teslim olmak ve teslim almak istediği vahşi erkekte çekici bulacağı ters köşe özelliklerin alayı mevcut arkadaşta. (içgüdü, ilkellik, testosteron; ataerkilliğin steryotip erkeklik özellikleri işte.) adam bildiğin full metal jackettan fırlamış neandertal, allahın çölüne gidip kan ter içinde elinde tüfekle böcek gibi insan öldürecekmiş yahu gerçek hayatta. dunham cevheri parlattı sadece. adam driver ham adam sacklermiş.
  • ilk kez tracks filminde izlediğim sonrasında kaybedip girls dizinde bulduğum, tipsizlikte çığır açarken aşırı derecede seksi olabilen oyuncu kişi. böyle olunca ahmet uğurlu, adrien brody, birol ünel'in de yer aldığı çirkin, yetenekli ancak şekşi kişiler listesine üst sıralardan girmiş oluyor.
  • valla kendisini gördüğümde hunharca şafak almak istiyorum. böyle kafayı tepeden tutup, "biter mi lan bu askerlik!!!!111" diye haykırarak, tırrıttırrıttırrıt diye şafak alasım var o kulaklardan. jedi olsam force şafak alırdım.
  • bugün de "tabi bizim paramız yoh ya yüzümüze bahılmüyür"cülere doyduk çok şükür. hayır sorsan dünyanın en statü düşkünü, insanı kılığına kıyafetine göre yargılayıp biçenin bayrak taşıyanı da bunlardır bir de gelir etrafındaki üç beş kadın yüzüne bakmayınca bunu yoksulluğuna bağlayıp karşıdakini maddiyatçılıkla aşağılar utanmadan. önce o konuşmanı düzelt, bir insanla doğru düzgün iletişime geçmeyi, medeni biri gibi muamele etmeyi öğren. sana ne kimin neresi ıslanıyorsa ezik? maddiyatçı kadın illa ki vardır ama kadınlar sana yüz vermiyorsa bil ki birinci sebebi onlara delik olarak bakan abaza bir mal olduğunun on metre öteden anlaşılmasıdır.
    ha bir de bu maddiyatçılık eleştirisi yapan ezik abazalar yarın bir gün kazara paraya kavuşunca bmw'yle sokakta kadın stalklayan ne oldum delisi abazalara dönüşmüyorlarsa ben de bir bok bilmiyorum.

adam driver mı? girls'ten beri izlerim kendisini. ifadesizliğiyle binbir ifadeyi veren iyi bir aktör. bir jarmusch oyuncusu olması da isabet olmuştur, zira jarmusch rolleri oyunculara göre yazan bir yönetmendir. adam driver da aynı tom waits, roberto benigni, bill murray gibi uğruna rol yazılacak bir adam. geldiği yeri kesinlikle hak ediyor. başarısı daim olsun.
  • çok garip bir ifadesi var, fazlasıyla mütevazı ve çok yetenekli bir aktör. adamın öyle sesi var ki kylo ren'i oyynarken derin bir ses çıkarması için maskeye gerek yok. zaten karanlık karanlık çıkıyor o ses.
  • nedense bir şekilde bana ezra miller'ı çağrıştıran adam. ama onun böyle baltayla hafif hafif vurularak yamultulmuşu gibi.
hesabın var mı? giriş yap